fbpx

JIŘINKOVÉ KORZO A ROTTERDAM

Zundert - Jiřinkové korzo a Rotterdam zájezd

Termín: 4. 9. – 8. 9. 2020

 

Číslo zájezdu: 430

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 450,- / 7 200,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 500 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Manhattan máme i v Evropě.

Poznávací zájezd se sledováním květinového korza a podrobná prohlídka Rotterdamu. Korzo květinových vozů Corso Zunder je největším květinovým korzem nejen v Holandsku, ale v celé Evropě. Ulicemi městečka projíždí průvod alegorických vozů nesoucích obrovské výtvory z květin upevněných na konstrukci z kovu a papírové hmoty – samých jiřin, které se tu všude v okolí pěstují. Alegorické vozy vždy reprezentují jednotlivé správní obvody, které spolu soutěží o nejpovedenější výtvor.

Váš průvodce:

Vendulka Raymová

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možný nástup v západních Čechách. Noční přesun.

KINDERDIJK – skanzen větrných mlýnů je zapsán na Seznamu UNESCO. Do některých lze nahlédnout. Při vstupu je muzeum polderů. DELFT – kouzelné městečko proslavené modrobílou keramikou fajáns a také jako rodiště Jana Vermeera. V továrně Royal Delft si můžete prohlédnout výrobu keramiky. Uvidíte zde i slavný obraz Noční hlídka od Rembrandta vyobrazený na modrobílých kachlích. Romantická část historického jádra města. ROTTERDAM – začátek prohlídky města. Mrakodrapy, moderní architektura a všude kolem nejen voda, ale i umění.

ZUNDERT – největší květinové korzo na světě. Uvidíte na 600 000 květů jiřin, na 20 pohyblivých soch a 10 m vysoké alegorické vozy. Ve městě se narodil van Gogh. ROTTERDAM – večerní prohlídka města, poznáte atmosféru večerního města. Osvětlený Erasmův most a další rotterdamské mosty.

ROTTERDAM – prohlídka města. EUROPOORT – jeden z největších přístavů na světě, plavba lodí přístavem. EUROMAST – symbol města, výtahem až do výšky 185 m, panoramatický výhled na město a částečně na přístav. MARKT HALL – moderní stavba tržnice, lze ochutnat místní specialitu – holandský „haring“ (slaneček), případně „kibbeling“ (smažená ryba). KIJK-KUBUS – kompletně zařízené předváděcí domky v BLAAKSE BOS, které byly postaveny ve tvaru krychle. WITTE HUIS – do nedávna nejvyšší budova kanceláří v Evropě, možnost návštěvy. MUZEA – možnost návštěvy námořního muzea, případně muzea Kunsthal či muzea Boijmans Van Beuningen – zde je jedna z nejkrásnějších kolekcí v Holandsku od Jana van Eycka.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel v Rotterdamu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 690,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes střední Čechy, Prahu a Plzeň. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.