fbpx

JORDÁNSKO: OKRUH KRÁLOVSKOU ZEMÍ

Jordánsko - poznávací zájezd

Termín: 5. 10. – 12. 10. 2023

 

Číslo zájezdu: 970

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 36 950,- Kč


Popis


Odpočinek v Mrtvém moři.
Přespání na nejkrásnější poušti světa.
Prohlídky měst s místním průvodcem.

Vydáme se do blízkovýchodního hášimovského království. Potkáme pohostinné obyvatele a poznáme staré památky. Jordánsko není jen jeden z divů světa – Petra. Každý den budeme poznávat zajímavé památky a ruch zdejších měst. Prozkoumáme pulzující hlavní město Ammán včetně tržišť, projdeme si Petru včetně méně známých částí nebo přespíme na poušti. Na závěr si odpočineme ve slaném Mrtvém moři. Zájezd je realizován ve skupině do 20 osob. Bude nás doprovázet místní průvodce i český průvodce CK. Jordánsko začíná být velmi navštěvované Čechy.

Váš průvodce:

Petr Hoška

Program


Odjezd z ČR, odlet z Vídně do Ammanu. Na letišti nás uvítá místní průvodce. AMMAN – přesuneme se do centra hlavního města země Ammanu, kde žije polovina populace Jordánska. Ubytujeme se a podle času začneme s prohlídkou staré části města.

Ráno budeme pokračovat v návštěvě Ammanu prohlídkou citadely s archeologickým muzeem. Pod citadelami navštívíme Římský amfiteátr. JERASH – přesuneme se k druhé nejvýznamnější památce Jordánska. Jde o 6500 let staré město. Sídlo v úrodném údolí bylo dobyto generálem Pompeiem a stalo se jedním z 10 římských měst. Volný čas.

MADABA – naší další zastávkou bude město Madaba, kde se nachází zajímavý kostel svatého Jiří. Uvidíme zde unikátní mozaikovou mapu světa. NEBO – místo, odkud Mojžíš společně s izraelity viděl zemi zaslíbenou. Z místa je výhled na Palestinu a nachází se zde pozůstatky byzantského chrámu. KERAK – starobylá křižácká pevnost ležící uvnitř hradeb starého města, obnovené osmanské budovy. Dále pokračování po Královské dálnici do hotelu v Petře.

PETRA (UNESCO) – jeden ze sedmi divů světa, celý den budeme prozkoumávat červené hory a skalní města. Biblické místo bylo znovu objeveno v 19. století. Procházet budeme úzkou soutěskou. Jako první se ale zastavíme u nejznámější památky – Pokladnice. Dále dojdeme k amfiteátru pro 7 000 lidí. Navštívíme i hrobky, domy, paláce. Vyjít můžeme až ke klášteru s výhledy. V případě únavy lze pro cestu zpět zvolit dopravu na koni.

MALÁ PETRA – nedaleko Petry se nachází křižovatka karavanových cest mezi Egyptem, Gazou a Středozemním mořem. Ve studeném kaňonu jsou hrobky, chrámy, vodní cisterny nebo domy pro ubytování putujících. Zajímavé jsou zbytky freskové omítky z 1. století. Malá Petra bývá méně navštěvovaná, ale určitě stojí za návštěvu. WADI RUM (UNESCO) – nejhezčí poušť světa je známá také jako měsíční údolí. Jde o úžasnou přírodní zajímavost. Potkáte zde beduíny s velboudy, kteří zde poklidně popíjejí čaj. Natáčely se zde velkolepé filmy jako Marťan, Star Wars nebo Transformers. Jízda terénním autem s místními beduíny se zajímavými zastávkami. Příjezd do vybaveného kempu. Sledování západu slunce a díky malému světelnému znečištění i svítících hvězd na noční obloze.

Přejezd k Mrtvému moři se zastávkami na zajímavých místech, ubytování v hotelu.

MRTVÉ MOŘE – celodenní odpočinek. Mrtvé moře je slané jezero ležící 420 metrů pod úrovní moře (nejnižší bod na zemi). V jezeře se nachází jedna z nejslanějších vod na zemi. V moři můžete relaxovat a číst noviny. Voda si udržuje konstantní teplotu 30°C. Léčivé účinky vody jsou známé již od biblických dob. Léčivé účinky má i bahno, které se zde natírá na tělo.

Přejezd na letiště, v průběhu dne odlet zpět do Vídně, odjezd do ČR.

Informace


Ubytování:

Hotely (2x Amman, 2x Petra, 1x Vadi Rum, 2x Mrtvé moře).

Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 000,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Polopenze.

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Víden – Amman a zpět (včetně příručního zavazadla) a doprava z ČR
 • přeprava místním mikrobusem s řidičem
 • 7x ubytování (2x Amman, 2x Petra, 1x Vadi Rum, 2x Mrtvé moře)
 • 7x polopenze
 • vstupné podle programu (včetně jízdy pouští)
 • 2x průvodce (CK a místní)
 • vízum

V ceně není zahrnuto:

 • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
 • odbavené zavazadlo (2 000 Kč)
 • cestovní pojištění
 • drobné výdaje na bakšiš

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 125,- Kč/den, děti do 15 let 85,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Praha

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.