fbpx

JORDÁNSKO: OKRUH KRÁLOVSKOU ZEMÍ

Jordánsko - poznávací zájezd

Termín: 3. 10. – 10. 10. 2024

Žena k doobsazení v tomto termínu

 

Číslo zájezdu: 480

 

Ubytování: 3hvězdičkové hotely, u Mrtvého moře 4hvězdičkový, na poušti plně vybavené stany v kempu (2x Amman, 2x Petra, 1x Rum, 2x Mrtvé moře).

 

Stravování: polopenze v hotelech, obědy individuálně podle dohody během programu.

 

Doprava: autobus

 


First minute cena: 38 990,- Kč

Původní cena: 52 950,- Kč


Popis


Odpočinek v Mrtvém moři.
Přespání na nejkrásnější poušti světa.
Prohlídky měst s místním průvodcem.

Vydáme se do blízkovýchodního hášimovského království. Potkáme pohostinné obyvatele a poznáme staré památky. Jordánsko není jen jeden z divů světa – Petra. Každý den budeme poznávat zajímavé památky a ruch zdejších měst. Prozkoumáme pulzující hlavní město Ammán včetně tržišť, projdeme si Petru včetně méně známých částí nebo přespíme na poušti. Na závěr si odpočineme ve slaném Mrtvém moři. Zájezd je realizován ve skupině do 20 osob. Bude nás doprovázet místní průvodce i český průvodce CK. Jordánsko začíná být velmi navštěvované Čechy.

Váš průvodce:

Petr Hoška

Program


V Praze se potkáte s naším průvodcem a dalšími členy skupiny. Odlet z Prahy do Ammanu. Na letišti v Ammánu nás uvítá i místní průvodce. AMMAN – přesuneme se do centra hlavního města země Ammanu, kde žije polovina populace Jordánska. Ubytujeme se a podle času začneme s prohlídkou staré části města.

Ráno budeme pokračovat v návštěvě Ammanu prohlídkou citadely s archeologickým muzeem. Pod citadelami navštívíme Římský amfiteátr. JERASH – přesuneme se k druhé nejvýznamnější památce Jordánska. Jde o 6500 let staré město. Sídlo v úrodném údolí bylo dobyto generálem Pompeiem a stalo se jedním z 10 římských měst. Volný čas.

MADABA – naší další zastávkou bude město Madaba, kde se nachází zajímavý kostel svatého Jiří. Uvidíme zde unikátní mozaikovou mapu světa. NEBO – místo, odkud Mojžíš společně s izraelity viděl zemi zaslíbenou. Z místa je výhled na Palestinu a nachází se zde pozůstatky byzantského chrámu. KERAK – starobylá křižácká pevnost ležící uvnitř hradeb starého města, obnovené osmanské budovy. Dále pokračování po Královské dálnici do hotelu v Petře.

PETRA (UNESCO) – jeden ze sedmi divů světa, celý den budeme prozkoumávat červené hory a skalní města. Biblické místo bylo znovu objeveno v 19. století. Procházet budeme úzkou soutěskou. Jako první se ale zastavíme u nejznámější památky – Pokladnice. Dále dojdeme k amfiteátru pro 7 000 lidí. Navštívíme i hrobky, domy, paláce. Vyjít můžeme až ke klášteru s výhledy. V případě únavy lze pro cestu zpět zvolit dopravu na koni.

MALÁ PETRA – nedaleko Petry se nachází křižovatka karavanových cest mezi Egyptem, Gazou a Středozemním mořem. Ve studeném kaňonu jsou hrobky, chrámy, vodní cisterny nebo domy pro ubytování putujících. Zajímavé jsou zbytky freskové omítky z 1. století. Malá Petra bývá méně navštěvovaná, ale určitě stojí za návštěvu. WADI RUM (UNESCO) – nejhezčí poušť světa je známá také jako měsíční údolí. Jde o úžasnou přírodní zajímavost. Potkáte zde beduíny s velboudy, kteří zde poklidně popíjejí čaj. Natáčely se zde velkolepé filmy jako Marťan, Star Wars nebo Transformers. Jízda terénním autem s místními beduíny se zajímavými zastávkami. Příjezd do vybaveného kempu. Sledování západu slunce a díky malému světelnému znečištění i svítících hvězd na noční obloze.

Přejezd k Mrtvému moři se zastávkami na zajímavých místech, ubytování v hotelu.

MRTVÉ MOŘE – celodenní odpočinek. Mrtvé moře je slané jezero ležící 420 metrů pod úrovní moře (nejnižší bod na zemi). V jezeře se nachází jedna z nejslanějších vod na zemi. V moři můžete relaxovat a číst noviny. Voda si udržuje konstantní teplotu 30°C. Léčivé účinky vody jsou známé již od biblických dob. Léčivé účinky má i bahno, které se zde natírá na tělo.

Přejezd na letiště, v průběhu dne odlet zpět do Prahy. V případě změny letového řádu a přiletělo by se do Vídně bude zajištěn transfer.

Informace


Ubytování:

hotely (2x Amman, 2x Petra, 1x Vadi Rum, 2x Mrtvé moře),

příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje. Místa k doobsazení vždy na dotaz.

Stravování:

polopenze v hotelech,

obědy individuálně podle dohody během programu.  

V autobuse je k dispozici po celý den balená voda a připojení Wifi.  

V ceně je zahrnuto:

 • letenka Praha – Amman a zpět (včetně příručního zavazadla),
 • přeprava místním mikrobusem s řidičem,
 • 7x ubytování (2x Amman, 2x Petra, 1x Vadi Rum, 2x Mrtvé moře),
 • 7x polopenze,
 • vstupné podle programu (včetně jízdy pouští),
 • 2x průvodce (CK a místní),
 • vízum.

V ceně není zahrnuto:

 • odbavené zavazadlo (2 000 Kč),
 • cestovní pojištění,
 • zpropitné za služby (průvodce, řidič).

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 100,- Kč/den,

děti do 15 let 65,- Kč/den

senioři nad 70 let 170 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

Předpokládáme odlet z Prahy bez přestupu. V případě změny letového řádu (letělo by se z Vídně), bude zajištěn transfer.

Informace


Další termíny:

Zájezd je možné realizovat v dalších termínech roku 2024:

 

 • 02/02 à 09/02
 • 09/02 à 16/02
 • 16/02 à 23/02
 • 23/02 à 01/03
 • 01/03 à 08/03
 • 08/03 à 15/03
 • 15/03 à 22/03

 

V těchto není česky mluvící průvodce garantován. Program se může lišit.

Bližší info: petr.hoska@hoska-tour.cz

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.