fbpx

POD ŠTÍTY JULSKÝCH ALP

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Termín: 17.7. – 22.7.2024  

 

Číslo zájezdu: 640

 

Doprava: autobus

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně


Cena: 10 350,- Kč


Popis


Cyklistika v Julských Alpách.
TIP: projeďte se na kolech kolem jezer Julských Alp.

Cyklistické putování pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp s možností pěší turistiky. Čekají vás kouzelné doliny a pěkné cyklostezky. Najdete zde romantická zákoutí s jezery, vodopády a nedotčenou přírodu. Krásné malebné vesnice mají svůj osobitý ráz a jsou vyzdobeny typickými sušáky na seno.


Náročnost1 až 3


Váš průvodce:

Jiří Tichý

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách.

Noční přesun.

cyklotrasa Kranjska Gora – sedlo Vršič a stejnou cestou zpět, celkem 26 km. Na trasevje v délce 10 km stoupání a převýšení 800 m. Účastníci na to mají prakticky celý den. Alternativně pěší turistika. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka na vrchol Vršič 1737 m kolem pozůstatků bojů z 1. světové války.

cyklotrasa Krajinska Gora – Camporosso – Tarvisio – Lago di Fusine – Planica – Kranjska Gora, celkem tam i zpět 60 km. CAMPOROSSO – možnost výletu lanovkou na Monte Santo di Lussari 1788 m. Poutní místo, kde byla nalezena socha Matky Boží. Horská vesnička přímo na vrcholu hory s útulnými hospůdkami a obchůdky. LAGHIDI FUSINE – romantická vycházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské středisko s mamutím můstkem. KRANJSKA GORA – rekreační středisko. Pramen Sava Dolinka – romantické místo u pramene.

cyklotrasa Krajinska Gora – Mojstrana – údolí Radovnja – Bled, celkem 35 km. Možnost odbočky k vodopádu Peričnik + 10 km. MOJSTRANA – vycházka k vodopádu Peričnik. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice). BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, díky vlivu minerálních pramenů je voda teplá až 26°C. RADOVNJA – klidné údolí, místní farmářské produkty, koupání v bývalém lomu.

cyklotrasa Bled – Ribčev Laz – Bohinjské jezero – (lanovka Vogel) – Savica, celkem 35 km. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. VOGEL 1922 m – lanovkou do výšky 1540 m na vrchol Orlova Glava, lehká túra po hřebeni nebo na vrchol Šija. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, možnost zapůjčení loďky nebo čas na koupání. RIBČEV LAZ – romantické letovisko.

Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel Alpina Kranjská Gora, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství,

příplatek za jednolůžkový pokoj 3 400,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně,

možnost dokoupení večeří za příplatek 1 200,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava včetně cyklovleku,
  • 3x ubytování,
  • 3x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den do 70 let,

nad 70 let 80,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme pro cestu na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.