fbpx

JULSKÉ ALPY – SEVER

Cesta v sedle Vršič

Termín: 18. 7. – 23. 7. 2020

Last minute sleva 1000,- Kč.

 

Doprava: autobus

 

Číslo zájezdu: 280

 

Ubytování: hotel Špik****

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 


Cena: 6 250,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 420 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


 

 

Ubytování: vlastní stan

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 


Cena: 5 050,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 020 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


 

Popis


Možnost dvoudenního výstupu na Triglav.

Vysokohorské putování v oblíbených Julských Alpách, které jsou nejvyšším pohořím ve Slovinsku, s možností krácení jednotlivých tras. Naopak zdatnější účastníci budou mít možnost výstupu na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav 2864 m. Celé území je neobyčejně bohaté na pestrou alpskou květenu. Trasy jsou vedeny i v oblasti Triglavského národního parku.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Doprava: pohodlný autobus AD Zikmund

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

PRISOJNIK/MOJSTROVKA * túra ze sedla VRŠIČpodle zdatnosti jednotlivých účastníků. VRŠIČ 1611 m – nejvýznamnější horské sedlo, vynikající východiště hřebenových túr. Krácená túra: lehký výstup na vrchol Sleme.

ŠPIK * túra Kranjska Gora 850 m – Koča v Krnici – Špik 2472 m – Kačji graben –  Kranjska Gora, 9 hodin, převýšení 1622 m. Okružní trasa na jeden z nejvyšších vrcholů Julských Alp. ŠPIK – dominanta severních Julských Alp, panoramatický výhled.  Krácená túra: LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací k jezerům. PLANICE – skokanské můstky.

VOGEL * lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, túra na Vogel – Dom na Komni – Savica, 7 hodin. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. Krácená túra: VOGEL – lanovkou a nenáročná túra, návrat dolů opět lanovkou. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, možnost vykoupání.

Možnost výstupu do doliny Triglavských jezer. Nocleh na horské chatě a druhý den výstup na Triglav 2864 m a sestup na Aljažev dom. Tento požadavek je nutné uvést již ve Smlouvě o zájezdu. TRIGLAVSKÁ JEZERA – romantická jezera.

BOVŠKI GAMSOVEC * túra Aljažev dom 1015 m – sedlo Luknia 1758 m – vrchol Bovški Gamsovec 2392 m – Sovatna – Aljažev dom a zpět, 10 hodin, převýšení 1380 m. Bovški Gamsovec – nádherné výhledy na Triglav a jeho známou severní stěnu. Krácená túra: bez výstupu na vrchol, turistika v údolí. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel: wellness resort Špik****, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Vlastní stany: camping Špik, ve vlastních stanech se stravováním v přilehlém hotelu.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 960,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes střední Čechy, Prahu a jižní Čechy. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme spojení na nástupní místa. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.