fbpx

JULSKÉ ALPY – TURISTIKA KOLEM TRIGLAVU

Cesta v sedle Vršič

Termín: 17. 7. – 22. 7. 2024

 

Doprava: autobus

 

Číslo zájezdu: 400

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 


Cena: 10 350,- Kč


Popis


Kouzelná příroda – vápencové skály, jezera a mohutné vodopády.

Vysokohorské putování v oblíbených Julských Alpách, které jsou nejvyšším pohořím ve Slovinsku, s možností krácení jednotlivých tras. Naopak zdatnější účastníci budou mít možnost výstupu na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav 2864 m. Celé území je neobyčejně bohaté na pestrou alpskou květenu. Trasy jsou vedeny i v oblasti Triglavského národního parku.

TIP PRO AKTIVNÍ: Dvoudenní výstup na Triglav:

Túra: Aljažev dom (1015 m) – chata Triglavski dom na Kredarici (2515 m) – Mali Triglav (2739 m) – Triglav (2864 m) – chata Dom Planika pod Triglavom (2401 m) – Dolina 7 triglavských jezer – chata Koča pri Triglavskih jezer (1685 m) – chata Koča pri Savici (653 m).

Upozorňujeme účastníky, že se jedná o náročný dvoudenní výstup (délka + převýšení) ve vysokohorském terénu s ubytováním v turistické chatě Dom Planika pod Triglavom (2401 m), které si účastníci musí doplatit přímo na místě v ceně cca 30 € (cena za ubytování v rezortu Špik, která je zahrnuta v ceně zájezdu tím pádem propadne). Možnost dokoupení jídla a pití na horské chatě. Ubytování na horské chatě se slevou 4 € s vlastním ložním prádlem nebo spacím pytlem. Výstup musí být uveden ve smlouvě. Ubytování je zajištěno ve velkých pokojích s více postelemi.

Pro výstup na Triglav doporučujeme mít rukavice, helmu a ferratový set. Výstup na Triglav vede přes lehkou via ferratu se zajišťovacími prvky – ocelové lano, kramle, skoby, žebřík. Účastníci by neměli trpět závratí (místy nepříjemný pohled do údolí, jinde užší cesta). Skoro po celé délce via ferraty vede jako bezpečnostní prvek ocelové lano.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

PRISOJNIK / MALA MOJSTROVKA * túra ze sedla VRŠIČ – podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Túra I.: vysokohorská túra Vršič (1611 m) – Mala Mojstrovka (2333 m) a zpět, 5 hodin, převýšení 722 metrů. 

Túra II: via ferrata – Vršič (1611 m) – via ferrata Hanzova pot v severní stěně (mírná až střední obtížnost B/C) – Mala Mojstrovka (2333 m) – sestup po turistické cestě, 6 hodin, převýšení 722 m. 

Túra III: vysokohorská túra Vršič (1611 m) – Slovenska planinska pot – Prisank (Prisojnik 2547 m) a zpět, 8 hodin, převýšení 936 m. 

Túra IV: via ferrata – Vršič (1611 m) – via ferrata Kopiščarjeva pot (obtížnost C/D, dlouhý místy exponovaný výstup) – průchod skalním oknem Predne okno (2100 m), největší skalní okno v Alpách – Grebenska pot – Prisank (Prisojnik 2547 m) a zpět po turistické cestě, 8 hodin, převýšení 936 m. 

Krácená túra: lehký výstup na vrchol Slemenova špica (1911 m), 3 hodiny, převýšení 300 m. 

VRŠIČ (1611 m) – nejvýznamnější horské sedlo, několik horských chat Tičarjev dom, Poštarski dom, vynikající východiště hřebenových túr.  

ŠPIK * túra Kranjska Gora (850 m) – dolina Krnica – Koča v Krnici – Lipnica (2417 m) – Špik (2472 m) – Kačji graben – Kranjska Gora, 9 hodin, převýšení 1622 m. Okružní trasa na jeden z nejvyšších vrcholů Julských Alp. 

ŠPIK – dominanta severních Julských Alp, panoramatický výhled. Krácená túra: LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací k jezerům. PLANICE – skokanské můstky. Kratší túra v dolině Planica k chatě Tamar a vodopádu Nadiža (1110 m, převýšení 160 metrů, 3 hodiny). Obtížnější túra – výstup na vrchol CIPRNIK (1747 m, vyhlídkový bod proti skokanským můstkům), sestup do Kranjske Gory (převýšení 950 metrů, 6 hodin). 

Pramen řeky Bistrice * Lehká túra Aljažev dom (1015 m) – pramen řeky Bistrice (1180 m) pod severní stěnou Triglavu, kde začínají nejznámější výstupové a sestupové cesty na nejvyšší horu Slovinska. Vodopád PERIČNIK – dvoustupňový vodopád, výška 16 a 52 metrů, vodopád je možné obejít ze všech stran. BLED – procházka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Možnost vykoupání se v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok s poutním kostelem Panny Marie (možnost zapůjčení pramice). 

VOGEL * lanovkou ke SKI hotelu Vogel do výšky 1540 m, túra Ski hotel Vogel – vyhlídkový bod Orlove Glave (1682 m) – pod vrcholy Šija a Vrh Dlani – vyhlídkový vrchol Vogel (1922 m) a zpět k lanovce, převýšení 380 m, 6 hodin. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. Krácená túra: bez výstupu na vrchol Vogel. 

VOGEL – lanovkou a nenáročná túra, návrat dolů opět lanovkou. SAVICA – vycházka k 78 metrů vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, možnost vykoupání.

Odjezd v podvečerních hodinách, noční přesun.  

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel Alpina Kranjská Gora, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství, 

příplatek za jednolůžkový pokoj 3 400,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně,

polopenze za příplatek 1 200 Kč. 

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 3x ubytování,
  • 3x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den pro klienty do 70 let,
senioři nad 70 let 80 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.