fbpx

JULSKÉ ALPY – SEVER

Cesta v sedle Vršič

Termín: 24. 7. – 29. 7. 2021

 

Doprava: autobus

 

Číslo zájezdu: 210

 

Ubytování: hotel Špik****

 

Stravování: polopenze

 


Cena: 8 950,- Kč


 

 

Ubytování: vlastní stan

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 


Cena: 5 950,- Kč


 

Popis


Možnost dvoudenního výstupu na Triglav.

Vysokohorské putování v oblíbených Julských Alpách, které jsou nejvyšším pohořím ve Slovinsku, s možností krácení jednotlivých tras. Naopak zdatnější účastníci budou mít možnost výstupu na nejvyšší vrchol Julských Alp Triglav 2864 m. Celé území je neobyčejně bohaté na pestrou alpskou květenu. Trasy jsou vedeny i v oblasti Triglavského národního parku.

TIP PRO AKTIVNÍ: Výstup na Triglav:

Túra: Aljažev dom (1015 m) – chata Triglavski dom na Kredarici (2515 m) – Mali Triglav (2739 m) – Triglav (2864 m) – chata Dom Planika pod Triglavom (2401 m) – Dolina 7 triglavských jezer – chata Koča pri Triglavskih jezer (1685 m) – chata Koča pri Savici (653 m).

Upozorňujeme účastníky, že se jedná o náročný dvoudenní výstup (délka + převýšení) ve vysokohorském terénu s ubytováním v turistické chatě Dom Planika pod Triglavom (2401 m), které si účastníci musí doplatit přímo na místě v ceně cca 30 € (cena za ubytování v rezortu Špik, která je zahrnuta v ceně zájezdu tím pádem propadne). Možnost dokoupení jídla a pití na horské chatě. Ubytování na horské chatě se slevou 4 € s vlastním ložním prádlem nebo spacím pytlem. Ubytování je zajištěno ve velkých pokojích s více postelemi.

Pro výstup na Triglav doporučujeme mít rukavice, helmu a ferratový set. Výstup na Triglav vede přes lehkou via ferratu se zajišťovacími prvky – ocelové lano, kramle, skoby, žebřík. Účastníci by neměli trpět závratí (místy nepříjemný pohled do údolí, jinde užší cesta). Skoro po celé délce via ferraty vede jako bezpečnostní prvek ocelové lano.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

PRISOJNIK/MOJSTROVKA * túra ze sedla VRŠIČpodle zdatnosti jednotlivých účastníků. VRŠIČ 1611 m – nejvýznamnější horské sedlo, vynikající východiště hřebenových túr. Krácená túra: lehký výstup na vrchol Sleme.

ŠPIK * túra Kranjska Gora 850 m – Koča v Krnici – Špik 2472 m – Kačji graben –  Kranjska Gora, 9 hodin, převýšení 1622 m. Okružní trasa na jeden z nejvyšších vrcholů Julských Alp. ŠPIK – dominanta severních Julských Alp, panoramatický výhled.  Krácená túra: LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací k jezerům. PLANICE – skokanské můstky.

BOVŠKI GAMSOVEC * túra Aljažev dom 1015 m – sedlo Luknia 1758 m – vrchol Bovški Gamsovec 2392 m – Sovatna – Aljažev dom a zpět, 10 hodin, převýšení 1380 m. Bovški Gamsovec – nádherné výhledy na Triglav a jeho známou severní stěnu. Krácená túra: bez výstupu na vrchol, turistika v údolí.

VOGEL * lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, túra na Vogel – Dom na Komni – Savica, 7 hodin. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. Krácená túra: VOGEL – lanovkou a nenáročná túra, návrat dolů opět lanovkou. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, možnost vykoupání.

V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel: wellness resort Špik****, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Vlastní stany: camping Špik, ve vlastních stanech se stravováním v přilehlém hotelu.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 960,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • 3x bohatá bufetová večeře
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a jižní Čechy. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místa vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.