fbpx

JULSKÉ ALPY – SLOVINSKÝ KRAS II

Jezero Bled ve Slovinsku (nejkrásnější místa Evropy)

Termíny: 1. 8. – 7. 8. 2023    Zájezd je již vyprodán. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

 

Číslo zájezdu: 341

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně, polopenze za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 11 950,- Kč


Popis


Poznejte krásnou přírodu Julských Alp.
TIP: Navštivte úchvatné Škocjanské jeskyně.

Poznávací zájezd s nenáročnou turistikou v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky. V horách máte pocit, že jste v Rakousku. Ve Slovinsku na vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu.

Váš průvodce:

Jana Konířová

a Jan Hoka

Program


Odjezd ve večerních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

JULSKÉ ALPY * PERIČNIK – zastávka u vodopádu, který můžete obejít ze všech strany. Vskutku netradiční zážitek. VINTGAR – vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice nebo plavbě po tradiční pletně) s poutním kostelem. Krásná je podvečerní procházka podle jezera po pěší promenádě. BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá – až 26OC.

JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské středisko s mamutím můstkem. KRANJSKA GORA – rekreační středisko. TARVISIO – lanovkou na Monte Santo di Lussari 1788 m. Poutní místo, kde byla nalezena socha Matky Boží. Panoramatické výhledy. Horská vesnička přímo na vrcholu hory s útulnými hospůdkami a obchůdky.

SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyní. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Úchvatná stezka nad jeskynním sálem 300 metrů dlouhým, 60 metrů širokým a 100 metrů vysokým.

JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka na vrchol Vršič (1737 m) kolem pozůstatků bojů z 1. světové války. SOČA – vycházka k tyrkysovému prameni řeky ve vnitru skály. TRENTA – turistické středisko v údolí Soče. VELIKA KORITA – 750 metrů dlouhá soutěska řeky Soči, procházková stezka s visutým mostem. PREDEL 1156 m – sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO – zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp.

JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m – lanovkou do výšky 1540 m na vrchol Orlova Glava, lehká túra po hřebeni nebo na vrchol Šija (v případě větší skupiny zájemců možnost výšlapu až na samotný Vogel – výstup tam i zpět – 3 hodiny). Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost zapůjčení loďky nebo čas na koupání. Podvečerní pobyt ve středisku Ribčev Laz na břehu jezera. Noční přesun přes Rakousko.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotelový resort Alpina, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím. Nový hotel, wellness centrum.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 600,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Večeře za symbolický doplatek 700 Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Orientační přehled vstupů 2021: Postojná – jeskyně, 23 € + 4 € české audio, Škocjanské jamy (jeskyně) – dospělí 20 € – senioři 16 €,
Vogel (lanovka) – 20 €. Vintgar – soutěska 4 €. Tarvisio (lanovka) 15 €.

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude mít trasu Turnov, Jičín, Praha a dále. Možnost nástupu po trase. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Trutnov (250,- Kč/osoba za obě cesty, minimálně 6 osob)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.