fbpx

JULSKÉ ALPY – SLOVINSKÝ KRAS

Jezero Bled

Termín: 16. 7. – 22. 7. 2019

Číslo zájezdu: 250

Ubytování: hotel

Stravování: polopenze

Doprava: autobus


Cena: 9 850,- / 9 400,- KčA co takhle Rakousko?

TAURSKÁ CESTA

Termín: 18. 7. – 23. 7. 2019     Cena: 6 950,- Kč


Popis


V termínu Bledských slavností.

 

Nenáročná turistika v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky. V horách máte pocit, že jste v Rakousku. Ve Slovinsku na vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu. V rámci Bledských dnů jsou živé koncerty na nábřeží, řemeslný trh a po jezeře bude jeden večer plout na 15 tisíc svíček.

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.

JULSKÉ ALPY * MOJSTRANA – zastávka u vodopádu Peričnik. VINTGAR – vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. Krásná je podvečerní procházka podle jezera po pěší promenádě. BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá – až 26OC.

JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské středisko s mamutím můstkem. KRANJSKA GORA – rekreační středisko. TARVISIO – lanovkou na Monte Santo di Lussari 1788 m. Poutní místo, kde byla nalezena socha Matky Boží. Panoramatické výhledy. Horská vesnička přímo na vrcholu hory s útulnými hospůdkami a obchůdky.

SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyní. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Úchvatná stezka nad jeskynním sálem 300 metrů dlouhým, 60 metrů širokým a 100 metrů vysokým.

JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka na vrchol Vršič (1737 m) kolem pozůstatků bojů z 1. světové války. SOČA – vycházka k prameni. TRENTA – turistické středisko v údolí Soče. VELIKA KORITA – 750 metrů dlouhá soutěska řeky Soči, procházková stezka s visutým mostem. PREDEL 1156 m – sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO – zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp.

JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m – lanovkou do výšky 1540 m na vrchol Orlova Glava, lehká túra po hřebeni nebo na vrchol Šija (v případě větší skupiny zájemců možnost výšlapu až na samotný Vogel – výstup tam i zpět – 3 hodiny). Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost zapůjčení loďky nebo čas na koupání. Podvečerní pobyt ve středisku Ribčev Laz na břehu jezera. Noční přesun přes Rakousko.

Návrat v časných ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel nedaleko Bledu, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

polopenze (bohatá bufetová snídaně i večeře).

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

2018: Postojná – jeskyně, 23 € + 4 € české audio, Škocjanské jamy – jeskyně, dospělí 20 € – senioři 16 €,
Vogel – lanovka – 20 €. Vintgar – soutěska 4 €. Krajnská Gora – lanovka 15 €.

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a České Budějovice. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.