JULSKÉ ALPY – SLOVINSKÝ KRAS

Číslo:

250

Termín:

17. 7. – 23. 7. 2018

Cena:

7 950,- / 7 650,- Kč

Ubytování:

penzion

Stravování:

snídaně

Průvodci:

Ivana Soukupová

Doprava: luxusní Setra Top Class – nejvyšší standard (firma Casia)

Setra S 517 HDH***** 

Top Class s celoskleněnou panoramatickou střechou TOP SKY Pětihvězdičkový luxusní autobus s největší možným prostorem na nohy. Co jiné nové autobusy nemají? Luxusní celokožená sedadla SETRA Voyage Supreme, nejmodernější bezpečnostní prvky, zásuvky 220 V, vyhřívaný okenní rám pro opření ruky, loketní opěrky mezi sedadly, 3 zónová klimatizace. WIFI po ČR, fungující WC, TV, bar, to je vše samozřejmostí.

Pokyny

Nenáročná turistika v Julských Alpách. Malé Slovinsko stojí jednou nohou v západní Evropě a druhou ve východní. Mnohá z jeho měst nesou stopy habsburské říše a Benátské republiky. Zatímco v horách máte pocit, že jste v Rakousku. Ve Slovinsku na vás čeká pohádkový Bled, úchvatné Bohinjské jezero a romantické jeskyně Slovinského krasu.

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do Slovinska.


2. den: JULSKÉ ALPY * MOJSTRANA – zastávka u vodopádu Peričnik. VINTGAR – vycházka romantickou soutěskou pod až 100 m vysokými skalními stěnami ke kostelu sv. Kateřiny. BLED – prohlídka rekreačního letoviska s majestátním hradem, který se tyčí na skále vysoko nad jezerem. Vycházka na hrad, možnost vykoupání v jezeře nebo výlet na ostrůvek Blejski otok (možnost zapůjčení pramice) s poutním kostelem. BLEDSKÉ JEZERO – je ledovcového původu, uloženo v malebné kotlině, díky vlivu minerálních pramenů je voda příjemně teplá – až 26OC.


3. den: JULSKÉ ALPY * LAGHI DI FUSINE – romantická procházka jedinečnou přírodní rezervací podle jezer. PLANICE – skokanské můstky. KRANJSKA GORA – lanovkou na Dom na Vitrancu, možnost nenáročné túry na Ciprnik 1745 m.


4. den: SLOVINSKÝ KRAS * ve Slovinsku se nachází tisíce krásných jeskyní. POSTOJENSKÁ JESKYNĚ – čeká vás cesta podzemním vláčkem dlouhá 4 km a dalších 1,7 km pěšky podzemními chodbami, krásná krápníková výzdoba. ŠKOCJANSKÉ JAMY – unikátní krasový systém 11 podzemních propojených jeskyní, propadlých údolí a přírodních mostů. Jeskyně jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO.


5. den: JULSKÉ ALPY * okruh přes dvě horská sedla. VRŠIČ 1611 m – nejvýše položený slovinský průsmyk. Vycházka. SOČA – vycházka k prameni. TRENTA – turistické středisko v údolí Soče. PREDEL 1156 m – sedlo a hraniční přechod do Itálie. PREDELSKÉ JEZERO – zastávka, možnost vykoupání, nejhezčí partie italských Julských Alp.


6. den: JULSKÉ ALPY * VOGEL 1922 m – lanovkou ke SKI hotelu do výšky 1540 m, lehká túra na Vogel. Krásné výhledy na Julské Alpy i s jejich dominantou Triglavem. SAVICA – vycházka k 60 m vysokému vodopádu. BOHINJSKÉ JEZERO – klidné ledovcové jezero, vycházka podle jezera, možnost vykoupání. Noční přesun přes Rakousko.


7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: Ubytování:rekreační středisko Bled, hotel Krim, dvoulůžkové pokoje včetně sociálního příslušenství, televize
a WIFI.


Stravování: snídaně formou bufetového stolu. Večeře se podávají formou bufetu za cenu 960,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, pojištění a průvodce.  

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.