fbpx

KDE SE RODÍ VÍNO

Vinobraní v Retzu

Termín: 23. 9. – 25. 9. 2022 

 

Číslo zájezdu: 490

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 150,- Kč


Popis


CYKLO VARIANTA: https://hoska-tour.cz/zajezdy/kde-se-rodi-vino-cyklo/

 

Dvě slavnosti během jednoho zájezdu.

Opakovaný úspěšný poznávací zájezd s návštěvou vinařských slavností v rakouském Retzu a účastí na Burčákfestu ve Znojmě. Vinařský podzim v Dolním Rakousku je zcela mimořádný svátek. Vinařská slavnost v Retzu je jedna z největších oslav vína na evropském kontinentě. Nenechte si proto tuto příležitost ujít, vždyť se koná kousek od našich hranic.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na jižní Moravu. ČÍŽOV – pohraniční zátarasy. HARDEGG – nejmenší rakouské město s hradem. ŠOBES – jedna z nejstarších a nejznámějších vinic.

SLUP – unikátní technická památka, renesanční vodní mlýn ze 16. století s funkční mlýnicí a vodními koly, expozice mlynářství. ŠATOV – nenápadná stráň nad vinařskou obcí skrývá světový unikát – malovaný sklep. Když po dlouhém kamenném schodišti sestoupíte do podzemí, stanete v podivné říši mořských panen, trpaslíků a alpských krajinek. Obě strany hlavní chodbyi stěny pěti přilehlých salonků zdobí fantasticky barevné plastické obrazy. Možnost degustace. PODYJÍ – vycházka v národním parku na Sealsfieldův kámen – vyhlídka.

ZNOJMO – alternativně prohlídka královského města, hradu a rozsáhlého podzemí. LOUCKÝ KLÁŠTER – alternativně se lze již odpoledne zúčastnit šlapání hroznů bosýma dívčíma nohama. Tato úžasná podívaná za účelem výroby speciálního vína s názvem Šlapané víno – za doprovodu Charlie Slavík Revue, se bude odehrávat na nádvoří kláštera u historického kládového lisu. BURČÁKFEST – možnost návštěvy slavností v areálu Louckého kláštera, které je návštěvnickým centrem vinařských závodů Znovín. Ochutnávka burčáku, cimbálová a dechová hudba, bohatá možnost občerstvení.

RETZ – starobylé město, prohlídka historického podzemí. Vycházka vinicemi k větrnému mlýnu a jeho prohlídka.  WEINLESEFEST – účast na slavnostech u příležitosti sklizně vína s vinařským jarmarkem, alegorickým průvodem, lidovou hudbou a kašnou s vínem, z níž může každý pít, co hrdlo ráčí. Bohatá možnost občerstvení místními specialitami. V podvečerních hodinách odjezd, návrat do 22.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel Mariel ve Znojmě, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase na Moravu. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.