fbpx

KITZBÜLSKÉ ALPY LANOVKAMI

Kitzbühelské Alpy - zájezd s pohodovou turistikou lanovkami (7)

Termín: 10. 8. – 14. 8. 2023 Hledáme 1 muže k doobsazení do dvojlůžkového pokoje.

 

Číslo zájezdu: 400

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně, polopenze za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 950,- Kč


Popis


Nejkrásnější výhledy na 70 třítisícovek.
Odpočinek na horách.

Poznávací zájezd s lehkou pěší turistikou. Putování se slevovou kartou vhodné i pro děti a seniory. Denně vás čekají dvě až tři cesty lanovkami v nádherné alpské přírodě s úchvatnými výhledy nejen na Kitzbühelské Alpy, ale i na blízké pohoří Kaiser Gebirge, Vysoké Taury a Zillertalské Alpy. Objevte nová místa s nádhernými výhledy a kouzelná zákoutí k odpočinku a načerpání nových sil. Navštívíte místa, která si vybrali i tvůrci nových příběhů televizního seriálu Doktor z hor. V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami podle uvedeného programu.

Váš průvodce:

Tomáš Horák

Program


Odjezd v ranních hodinách. Přesun do Rakouska. WAIDRING 778 m – kabinovou lanovkou na WAIDRING STEINPLATTE 1700 m. Zážitkový svět (Triassic Park) včetně muzea věnovaný dávnověku – dinosaurům, fosiliím a mořskému světu. Vyhlídková plošina vybudovaná na úbočí skal. Atraktivní výhled nejen na jezero Pillersee a masiv Loferer Steinberge. LOFERER STEINBERGE – samostatný vápencový masiv s nádhernými štíty. Přejezd na ubytování.

SÖLL 703 m – kabinkovou lanovkou na horu Hohe Salve 1827 m. V mezistanici jsou atrakce věnované kouzlu vody a vodním hrám. Na vrcholu Hohe Salve se nachází nejvýše položený kostel v Rakousku. HOHE SALVE – vyhlídkový vrchol ve středu Kitzbülských Alp. Výhledy na skalnaté pohoří Wilder Kaiser. WILDER KAISER – atraktivní pohoří s rozeklaným vápencovým hřebenem. WESTENDORF 783 m – výjezd kabinkovou lanovkou na vrchol Talkaser 1770 m. Lehká vyhlídková túra na vedlejší vrchol Guggenkögel 1886 m. GUGGENKÖGEL – od vrcholového kříže velkolepý výhled. Zážitkový svět Alpinolino o tyrolských horách, flóře a fauně. Zpět do údolí lanovkou. KIRCHBERG IN TIROL 810 m – kabinkovou lanovkou na Ehrenbachhöhe 1800 m. Pěší túra k horní stanici lanovky u vrcholu Hahnenkamm. Llanovkou dolů do Kitzbühelu. HAHNENKAMM – název vrcholu, ale také jednoho z nejnáročnějších sjezdů alpského lyžování. Postavíte se na místo startu sjezdu a uvidíte nejstrmější místo sjezdu se sklonem 85 %. KITZBÜHEL – nejstarší tyrolské sportovní středisko, malebné historické jádro.

AUFFACH 869 m – kabinkovou lanovkou na vrchol Schatzberg 1898 m. Lehká túra či vycházka. SCHATZBERG – romantický vrchol s pěknými výhledy na Kitzbülské a Zillertálské Alpy a vrcholy Vysokých Taur. WILDSCHÖNAU – jedno z nejkrásnějších tyrolských údolí s malebnými horskými loukami a rázovitými vesnicemi. BRIXEN IM THALE – kabinovou lanovkou k horskému jezeru FILZALMSEE 1300 m. U jezera zážitkový svět věnovaný obru. Můžete zkusit Kneippovu vodoléčbu, procházku a obklady rašelinou a stezku pro bosé nohy. ST. JAKOB IN HAUS – sedačkovou lanovkou na vrchol BUCHENSTEINWAND 1456 m. Na vrcholu stojí architektonicky zajímavá rozhledna – Jakubský kříž (Jakobskreuz) s výhledem ze všech čtyř ramen kříže. Originální a jedinečná stavba, která stojí za vidění. Zpět do údolí stejnou lanovkou.

KITZBÜHEL 800 m – kabinkovou lanovkou na vrchol KITZBÜHELER HORN 1996 m. Několik lehkých túr po vrcholu nabízejícím krásné panoramatické výhledy. Při sestupu na Alpenhaus 1670 m stojí za prohlídku botanická zahrada – Alpenblumengarten, považovaná za „nejkrásnější zahrádku Evropy“ s kolekcí asi 120 druhů alpských rostlin. KITZBÜHELER HORN – s typickou 102 m vysokou stavbou vysílače patří k nejvýznamnějším vyhlídkovým vrcholům pohoří Kitzbüheler Alpen. Výhled na sjezdovku Hahnenkamm a skalnaté pohoří Wilder Kaiser. ELLMAU 820 m – kabinovou lanovkou na vrchol HARTKAISER 1555 m. Na vrcholu vás čeká zážitkový svět žabáka „Ellmiho“ s botanickou a zoologickou zahradou. Lehká procházka vede přes muzeum kamene v přírodě, dřevěný hrad s rozhlednou a okolo různých dřevěných výtvorů. Zpět do údolí stejnou lanovkou. V odpoledních hodinách se budete pohybovat v místě, kde byl natáčen seriál Doktor z hor II. V podvečerních hodinách odjezd a následná procházka městem KUFSTEIN – „perla Tyrolska“. Městu nad řekou Inn vévodí mohutná pevnost a v její jedné věži jsou největší venkovní varhany na světě. Noční přesun přes Německo do ČR (možný výstup v Plzni).

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Penzion, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 050,- Kč

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec, Turnov a Trutnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.