fbpx

KITZBÜLSKÉ ALPY LANOVKAMI

Nejkrásnější výhledy na 70 třítisícovek.
Šetřete svoje klouby, jezděte lanovkou.

Číslo:

200

Termín:

5. 7. – 9. 7. 2018

Cena:

7 550,-/7 200,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně (možnost snídaní)

Průvodci:

Tomáš Horák

Poznávací zájezd s lehkou pěší turistikou. Putování vhodné i pro děti a seniory se slevovou kartou „Sommer Card Kitzbüheler Alpen“, která je již v ceně zájezdu. Denně vás čekají dvě až tři cesty lanovkami v nádherné alpské přírodě s úchvatnými výhledy nejen na Kitzbülské Alpy, ale i na blízké pohoří Kaiser Gebirge, Vysoké Taury a Zillertalské Alpy. Objevte nová místa s nádhernými výhledy a kouzelná zákoutí k odpočinku a načerpání nových sil. Navštívíte místa, která si vybrali i tvůrci nových příběhů televizního seriálu Doktor z hor.


V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami podle uvedeného programu.

1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Přesun do Rakouska. WAIDRING 778 m – kabinovou lanovkou na WAIDRING STEINPLATTE 1700 m. Zážitkový svět (Triassic Park) včetně muzea věnovaný dávnověku – dinosaurům, fosiliím a mořskému světu. Vyhlídková plošina vybudovaná na úbočí skal. Atraktivní výhled nejen na jezero Pillersee a masiv Loferer Steinberge. LOFERER STEINBERGE – samostatný vápencový masiv s nádhernými štíty. Přejezd na ubytování.


2. den: SÖLL 703 m – kabinkovou lanovkou GONDELBAHN na Hohe Salve 1827 m. V mezistanici Hexenwasser jsou atrakce věnované kouzlu vody a vodním hrám. Na vrcholu Hohe Salve se nachází nejvýše položený kostel v Rakousku, který je zasvěcený sv. Janu Křtiteli. Návrat lanovkou SALVENBAHN dolů do Hopfgartenu im Brixental 622 m. HOHE SALVE – vyhlídkový vrchol ve středu Kitzbülských Alp. Výhledy na skalnaté pohoří Wilder Kaiser. WILDER KAISER – atraktivní pohoří s rozeklaným vápencovým hřebenem.
WESTENDORF 783 m – kabinkovou lanovkou ALPENROSENBAHN na Talkaser 1770 m. Lehká vyhlídková túra na vrchol Guggenkögel 1886 m. GUGGENKÖGEL – od vrcholového kříže velkolepý výhled. Výlet, který stojí za to. Zážitkový svět Alpinolino o tyrolských horách a jeho flóře a fauně. Zpět do údolí lanovkou. KIRCHBERG IN TIROL 810 m – kabinkovou lanovkou FLECKALMBAHN na Ehrenbachhöhe 1800 m. Pěší túra k horní stanici lanovky HAHNENKAMMBAHN a lanovkou dolů do Kitzbühelu. HAHNENKAMM – název vrcholu, ale také jednoho z nejnáročnějších sjezdů alpského lyžování. Postavíte se na místo startu sjezdu a uvidíte nejstrmější místo sjezdu se sklonem 85 %. KITZBÜHEL – nejstarší tyrolské sportovní středisko, malebné historické jádro.


3. den: AUFFACH 869 m – kabinkovou lanovkou SCHATZBERGBAHN na vrchol Schatzberg 1898 m. Lehká túra či vycházka. Zpět do údolí stejnou lanovkou. SCHATZBERG – romantický vrchol s pěknými výhledy na Kitzbülské a Zillertálské Alpy a vrcholy Vysokých Taur. WILDSCHÖNAU – jedno z nejkrásnějších tyrolských údolí s malebnými horskými loukami a rázovitými vesnicemi. BRIXEN IM THALE – kabinovou lanovkou GONDELBAHN HOCHBRIXEN k horskému jezeru FILZALMSEE 1300 m. U jezera zážitkový svět věnovaný obru. Můžete zkusit Kneippovu vodoléčbu, procházku a obklady rašelinou a stezku pro bosé nohy. ST. JAKOB IN HAUS – sedačkovou lanovkou BERGBAHN PILLERSEE na vrchol BUCHENSTEINWAND 1456 m. Od roku 2014 je na vrcholu architektonicky zajímavá rozhledna – Jakubský kříž (Jakobskreuz) s výhledem ze všech čtyř ramen kříže. Originální a jedinečná stavba, která stojí za vidění. Zpět do údolí Pillersee stejnou lanovkou.


4. den: KITZBÜHEL 800 m – kabinkovou lanovkou HORNGIPFELBAHN na vrchol KITZBÜHELER HORN 1996 m. Několik lehkých túr po vrcholu nabízejícím krásné panoramatické výhledy. Při cestě vyřezávaná alpská fauna (svišť, orel, kamzík, …). Při sestupu na Alpenhaus 1670 m stojí za prohlídku botanická zahrada – Alpenblumengarten, považovaná za „nejkrásnější zahrádku Evropy“ s kolekcí asi 120 druhů alpských rostlin. KITZBÜHELER HORN – s typickou 102 m vysokou stavbou vysílače patří k nejvýznamnějším vyhlídkovým vrcholům pohoří Kitzbüheler Alpen. Výhled na sjezdovku Hahnenkamm a skalnaté pohoří Wilder Kaiser. ELLMAU 820 m – kabinovou lanovkou na vrchol HARTKAISER 1555 m. Na vrcholu vás čeká zážitkový svět žabáka „Ellmiho“ s botanickou a zoologickou zahradou. Lehká procházka vede přes muzeum kamene v přírodě, dřevěný hrad s rozhlednou a okolo různých dřevěných výtvorů. Zpět do údolí stejnou lanovkou. V odpoledních hodinách se budete pohybovat v místě, kde byl natáčen seriál Doktor z hor II. V podvečerních hodinách odjezd a následná procházka městem KUFSTEIN – „perla Tyrolska“. Městu nad řekou Inn vévodí mohutná pevnost a v její jedné věži jsou největší venkovní varhany na světě. Noční přesun přes Německo do ČR (možný výstup v Plzni).


5. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: hotel.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 960,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně, slevová karta „Sommer Card Kitzbüheler Alpen“ a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.