fbpx

KOUZELNÁ MAZURSKÁ JEZERA

Mazurská jezera - poznávací zájezd

Termín: 30. 6. – 6. 7. 2023

 

Číslo zájezdu: 210

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 10 450,- Kč


Popis


Za romantikou, jezery, zubry a historií.
S plavbou na lodi po jezeře.

Poznávací zájezd s možností vykoupání do oblasti Mazurských jezer, která leží na severu Polska. Jedná se o nejrozlehlejší jezera v Polsku. Během putování navštívíte pralesní rezervaci s evropskými zubry, poznáte romantiku jezerní oblasti s možnou projížďkou po jezerech. Zajímavé budou zastávky na místech, kde se v Polsku psala historie, zejména řádu německých rytířů, případně německých vojsk za 2. světové války.

Váš průvodce:

Jana Konířová

Program


Odjezd v podvečerních hodinách. Noční přesun do oblasti Mazurských jezer.

NIDZICA – největší křižácký hrad v oblasti Mazur. OLSZTYNEK – skanzen lidové architektury s větrným mlýnem holandského typu. Prohlídka sklárny. PASYM – město, které bylo zničeno tatarskými nájezdy, dnes je opraveno. Radnice v klasicistním slohu, evangelicko-augsburský kostel z 15. století, vodárenská věž, pozůstatky hradeb.

WOLISKO – středisko chovu evropských zubrů obklopené Boreckým pralesem. GIŽYCKO – turistické středisko a jachtařský přístav ležící na břehu sedmi jezer, unikátní otáčivý most. KISAJNO – jedno ze šesti vzájemně propojených jezer, která jsou známá jako „Lake Mamry“. Možnost projížďky po kanálu do jezera tzv. „cestou labutí”. BOYEN – tvrz, která byla postavena pro ochranu východní hranice Pruska.

RESZEL – gotický hrad přestavěný na zámek varmiňských biskupů, kostel sv. Petra, klášter, středověké centrum města s mosty a cihlovými hradbami. SWIETA LIPKA – poutní mariánský kostel. Jedna z nejvýznamnějších svatyní mariánského kultu v Polsku a také jedna z nejlepších ukázek baroka v Polsku. VLČÍ DOUPĚ – u vesničky Gierlož si nechal Hitler zřídit svůj „hlavní stan“ tvořený komplexem vojenských bunkrů. Bunkry jsou chráněny až osmimetrovými stěnami. KETRZYN – hrad německých rytířů z 15. století. Bazilika sv. Jiří je nejlépe dochovaný obranný kostel na Mazurech.

MIKOLAJKI – nejvýznamnější rekreační středisko v oblasti Mazur s historickými domy a jachtařským přístavem. SNIARDWY – výlet lodí po největším mazurském jezeře, na kterém se nachází celkem 8 ostrovů. LUKNAJNO (UNESCO) – přírodní rezervace s největší evropskou rezervací divokých labutí. Na rezervaci je krásný výhled z věže.

OLSZTYN – prohlídka historického jádra hlavního města regionu. Mezi největší zajímavosti patří cihlový zámek a katedrála sv. Jakuba. GRUNWALD – místo, kde se odehrála jedna z největších bitev v dějinách středověké Evropy mezi armádou německých rytířů a vojsk Poláků a Litevců. Bitvy se zúčastnil i Jan Žižka z Trocnova. Třicet metrů vysoký granitový obelisk. V podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 190,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Trutnov. Klientům z Prahy nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.