fbpx

KRAKOW, WIELICZKA A PAMÁTKY POLSKA

Krakow - Wieliczka - Polsko - zájezd

Termín: 10. 8. – 13. 8. 2023

 

Číslo zájezdu: 380

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 6 750,- Kč


Popis


Putování za papežem Janem Pavlem II.
Skvostné památky UNESCO.
TIP: Krakow a Wieliczku doplníme o neobjevená místa jihovýchodu Polska.

CZESTOCHOWA – možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.

Znáte příběh jednoho z nejvýznamnějších Poláků historie – papeže Jana Pavla II? My se podíváme do jeho rodného města a uvidíme, odkud vedla jeho cesta až do Apoštolského paláce ve Vatikánu. Vyrazte na poznávací zájezd do Malopolska, které je nejmalebnější a nejrozmanitější oblastí v srdci střední Evropy. Uvidíte místa, která jsou nádherná a i přes to mezi Čechy nepříliš často navštěvována. Navštívíme atraktivní místa, jako jsou Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Krakow s Wieliczkou a Šlak Orlích hnízd. Krakovský hrad Wawel je duchovním a historickým jádrem celého národa. I romantický Ojcowský národní park a Jasná Góra v Czestochowe jsou častým cílem návštěvníků z celého světa.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Polska. WADOWICE – rodiště papeže Jana Pavla II., prohlídka muzea. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Polsku. Památka kulturního dědictví UNESCO. WIELICZKA – historické centrum dobývání polské soli. Exkurze do solného dolu, který je jedním z nejstarších činných v Evropě. Důl je zapsán na Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Možnost prohlídky i podzemního muzea, sochy vytesané z kamenné soli, podzemní jezírko.

KRAKOW – druhé největší turistické centrum v Polsku. Městské historické jádro je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. WAWEL – královský zámek. Možnost prohlídky reprezentačních komnat s průvodcem. Za prohlídku stojí katedrála sv. Stanislava včetně výstupu na věž. Zikmundova kaple je považována za vrcholné renesanční dílo v rámci celého Polska. Je také nazývána perlou renesance na sever od Alp.  V kryptě je pochován i polský prezident Kaczynski s manželkou. RYNEK GLÓWNY – největší středověké náměstí ve střední Evropě. Tržnice Sukiennice, radniční věž. OJCOWSKÝ NÁRODNÍ PARK – vycházka malebnou oblastí s vápencovými skalami různých tvarů. Nejslavnější skálou je Herkulův kyj. OJCÓW – zřícenina středověkého hradu.

ŠLAKEM ORLÍCH HNÍZD – putování zajímavou krajinou mezi Krakovem a Čenstochovou. Uvidíte spoustu přírodních i historických památek. OGRODZIENIEC – jeden z nejmalebnějších a nejrozsáhlejších hradů na trase Orlích hnízd. MIRÓW – zřícenina hradu na skalním hřebeni. BOBOLICE – vycházka na nově opravený královský hrad. OLSZTYN – poslední „orlí hnízdo“, vycházka na rozsáhlou zříceninu hradu. CZESTOCHOWA – možnost účasti na večerní mši na Jasné Góře.

CZESTOCHOWA – jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě. JASNÁ GÓRA – klášter a gotický kostel, zázračný obraz Černé Madony. Papežský sál s cyklem nástěnných textilií ze života sv. Otce Jana Pavla II. Na hradbách je křížová cesta, muzea zdarma. OTMUCHÓV a PACZKÓW – krátké zastávky v historických městech. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

2x hotel v Krakově, 1x hotel Czestochowa, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Večeře individuálně v hotelových restauracích.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Trutnov, Jičín, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat do Polska. Cestou tam možnost nástupu v Olomouci, při zpáteční cestě v Hradci Králové. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vhodné vlakové spojení k cestě na nástupní místo. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.