fbpx

KRÁSY ŠVÝCARSKA

Bernina express

Termín:  1.7. – 7.7. 2020

Zájezd bude realizován v původním termínu.

Švýcarsko bylo časopisem Forbes vyhlášeno jako aktuálně vůbec nejbezpečnější země na planetě. Odkaz

Pro vycestování a návrat nebude potřeba zdravotní test nebo karanténa.

Číslo zájezdu: 220

Ubytování: hostel

Stravování: snídaně

Doprava: autobus


Cena: 9 950,- / 9 500,- Kč

POSLEDNÍ MÍSTA


Podobné zájezdy:

LECHTALSKÉ ÚDOLÍ S KARTOU

ZA LEDOVÝM MUŽEM DO ŐTZTALU

Popis


Glacier Expressem za nevšedními výhledy.
V ceně je veškeré jízdné lanovkami.

 

Poznávací zájezd s lehkou turistikou s využitím lanovek především do Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Express jsou zapsány na Seznamu UNESCO.

Aktuální informace k cestám do Švýcarska na webu pesituristika.cz. Odkaz

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Vaduzu.

VADUZ – ranní prohlídka hlavního města Lichtenštejnska, kterému vévodí hrad. GLACIER EXPRESS – známým vlakem soutěskou Rýna po trase slavného švýcarského vlaku Glacier Express na železniční trati Illanz – Domat/Ems (jízdné cca 11 CHF). Autobusový přesun do rekreačního střediska St. Moritz. JULIERPASS 2284 m zastávka na jednom z nejvýznamnějších alpských přechodů, který byl využívaný již v římských dobách. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) – sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy.

PIZ NAIR – lanovkou na třítisícový vrchol, kruhový výhled. Květinová stezka Heidi – procházka horskými květinovými loukami na horském úbočí nad St. Moritz. ZUOZ – odpoledne prohlídka malebného městečka.

Přes Berninapass 2093 m do údolí Poschiavo, odtud po trati vlaku Bernina Express do Ospizio Bernina (jízdné cca 12 CHF). Vycházka kolem dvou ledovcových jezer. Diavolezza 2973 m – výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. MORTERATSCH – krátký přejezd směrem k ledovci, možnost vycházky až k ledovci.

SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m na Corvatsch 3 295 m (kruhový výhled na okolní ledovce). CORVATSCH – vynikající panorama, včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. PONTRESINA – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž. MUOTTAS MURAGL – výlet zubačkou. Od horní stanice krásný výhled na jezera v údolí Engadinu.

GLACIER EXPRESSEM ze stanice St. Moritz do městečka Tiefencastel. Vlak se zde kroutí v točitých tunelech, překonává řadu mostů a galerií (jízdné cca 12 CHF). VIAMALA – romantická soutěska (vstupné 5 CHF). CHUR – prohlídka historického jádra města, které je plné dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních městských domů. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v dopoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

hostel v rekreačním středisku St. Moritz, čtyřlůžkové pokoje s palandami a umyvadlem. Dvoulůžkový pokoj za příplatek 3 360 Kč.

Stravování:

bohaté snídaně. Možnost dokoupení čtyřchodové večeře za celkovou cenu 1 850,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • jízdné lanovkami podle programu
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • jízdné vlaky – cca 35 CHF
  • cestovní pojištění
  • dvoulůžkový pokoj 3 360 Kč

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

V Praze je nástup na Černém Mostě. Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové), Středočeského kraje a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Plzeň. Klientům z Brna, Liberce nebo Pardubic doporučíme dopravní spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.