fbpx

KRÁSY ŠVÝCARSKA

Bernina express

Termín:  4. 7. – 10. 7. 2023 │25. 8. – 31. 8. 2023

První termín je již VYPRODÁN. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

Číslo zájezdu: 240 │241

 

Ubytování: hostel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus


Cena: 12 250,- Kč


Popis


Glacier Expressem za nevšedními výhledy.
V ceně je veškeré jízdné lanovkami.

Poznávací zájezd s lehkou turistikou s využitím lanovek především v Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Express jsou zapsány na Seznamu UNESCO.

 

Doprava:

Váš průvodce:

Ivana Soukupová

Program


Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Vaduzu.

VADUZ – ranní prohlídka hlavního města Lichtenštejnska, kterému vévodí hrad. GLACIER EXPRESS – známým vlakem soutěskou Rýna po trase slavného švýcarského vlaku Glacier Express na železniční trati Illanz – Domat/Ems (jízdné cca 11 CHF). Autobusový přesun do rekreačního střediska St. Moritz. JULIERPASS 2284 m zastávka na jednom z nejvýznamnějších alpských přechodů, který byl využívaný již v římských dobách. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) – sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy.

PIZ NAIR – lanovkou na třítisícový vrchol, kruhový výhled. Květinová stezka Heidi – procházka horskými květinovými loukami na horském úbočí nad St. Moritz. ZUOZ – odpoledne prohlídka malebného městečka.

Přes Berninapass 2093 m do údolí Poschiavo, odtud po trati vlaku Bernina Express do Ospizio Bernina (jízdné cca 12 CHF). Vycházka kolem dvou ledovcových jezer. Diavolezza 2973 m – výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. MORTERATSCH – krátký přejezd směrem k ledovci, možnost vycházky až k ledovci.

SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m na Corvatsch 3 295 m (kruhový výhled na okolní ledovce). CORVATSCH – vynikající panorama, včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. PONTRESINA – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž. MUOTTAS MURAGL – výlet zubačkou. Od horní stanice krásný výhled na jezera v údolí Engadinu.

GLACIER EXPRESSEM ze stanice St. Moritz do městečka Tiefencastel. Vlak se zde kroutí v točitých tunelech, překonává řadu mostů a galerií (jízdné cca 12 CHF). VIAMALA – romantická soutěska (vstupné 5 CHF). CHUR – prohlídka historického jádra města, které je plné dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních městských domů. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v dopoledních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hostel v rekreačním středisku St. Moritz – čtyřlůžkové pokoje s palandami a umyvadlem.

Dvoulůžkový pokoj za příplatek 3 800,- Kč/osoba.

Stravování:

Bohaté snídaně. Možnost dokoupení čtyřchodové večeře za celkovou cenu 2 150,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • jízdné lanovkami podle programu
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • jízdné vlaky – cca 35 CHF
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Hradec Králové, Jičín) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň. Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné lokality zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Svoz (min. 6 osoby): Liberec a Trutnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Naši klienti o tomto zájezdu říkají


Vážení, ráda bych Vám poděkovala jménem 8 lidiček z Turnovska, kteří s vaší cestovní kanceláři byli poprvé na poznávacím zájezdu ve Švýcarsku. Poděkování řidičům za bezpečnou jízdu, výborný servis a celkový přístup. Paní průvodkyni, že jsme jejím znalostem a organizací viděli hodně po velice krásné zemi. Rádi se opět s vaší cestovkou někam podíváme.

Maří Strnadová

Jaký byl průvodce? Výborná organizace, důkladný výběr navštívených lokalit.

Splnil zájezd očekávání? Splněno nad očekávání. Z každé dovolené se navzájem v zaměstnání informujeme, sdílíme fotodokumentaci. Tento zájezd jsem už s nadšením doporučila, a budu dál při příležitostech doporučovat, protože byl fakt skvělý!

klientka z Prahy

Jaký byl průvodce? Perfektní znalosti, vstřícnost, odpovědnost a obětavost. Schopnost reakce na objektivní okolnosti /např. počasí/ bez ochuzení programu a využívání široké škály možností v lokalitě /např. zabezpečování prospektů, vstupů do zajímavých objektů, dalších zajímavostí při přesunech a pod.

Splnil zájezd očekávání? Rozhodně! „Radost z poznávání = Hoška Tour“

klient z Dobrušky

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.