fbpx

TURISTIKA V KRUŠNÝCH HORÁCH

vizual na web - katalog 2023

Termín:  Zájezd je již VYPRODÁN. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

 

Číslo zájezdu: 260

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 5 950,- Kč


Popis


Památky v Podkrušnohoří.

Opakovaný poznávací zájezd s pěší turistikou do střední části Krušných hor, kde mnoho turistů nepotkáte. Zato poznáte mnoho krásných často opomíjených míst. Žádné jiné české pohoří není zahaleno takovou rouškou tajemna jako právě Krušné hory. Málokde taky najdete tak husté lesy, rašeliniště, léčivé prameny v kombinaci s pozůstatky lidské činnosti.

Váš průvodce:

Lubomír Hoška

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do severních Čech. BOUŘŇÁK 689 m – středisko zimních sportů, zastávka na vyhlídce. FLAJSKÁ PŘEHRADA – unikátní pilířová vodní nádrž, jediná svého druhu v České republice. ČESKÝ JIŘETÍN – horské letovisko, pozoruhodný dřevěný kostel. FLÁJSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL – túra dlouhá 6 km podle kanálu, který je významnou technickou památkou. Jde o nejstarší plavební kanál v Čechách.

VOGTLAND ERZGEBIRGE (D) – lehká túra v přírodním parku plná pěkných vyhlídek. KURORT SEIFFEN (D) – saské malebné městečko proslavené výrobou dřevěných hraček. HORA SV. KATEŘINY – svobodné horní město. Na Růžovém vrchu nově opravená rozhledna. JEŘEBINA – 3 m vysoká rozhledna s kruhovým výhledem.

JEZEŘÍ – zámek n a o kraji hnědouhelné pánve přímo pod Krušnými horami. Výhledy do jámy povrchového lomu. Túra dlouhá 6 km po hraně hnědouhelných lomů. ŽEBERSKÁ LÍPA – torzo stromu, stáří cca 800 let. ČERVENÝ HRÁDEK – barokní zámek, možnost prohlídky expozice, vycházka parkem. JIRKOV – podzemí, unikátní historické sklepy. Z městské věže pěkný výhled.

Túra dlouhá 12 km přes zajímavá místa s možností krácení. VLČÍ HORA – rozhledna na hřebenu Krušných hor s kruhovým výhledem. DLOUHÁ LOUKA – roztroušená malebná obec nedaleko města Osek. STROPNÍK – z čedičové skály jsou nejhezčí výhledy z východní části Krušných hor. RÝZMBURG – romantická zřícenina hradu na vysokém ostrohu. SALESIOVA VÝŠINA – menší skalní labyrint. OSEK – cisterciánský klášter je perlou Podkrušnohoří. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

Hotel v Mostě, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 650,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 690,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.