fbpx

LECHTALSKÉ ÚDOLÍ S KARTOU

Lechtálské Alpy zájezd - „Polechtání“ Lechtalskými Alpami

Termín: 14. 7. – 19. 7. 2021

 

Číslo zájezdu: 180

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 9 550,- Kč


Popis


Jízdné lanovkami v ceně zájezdu.
TIP: příroda Lechtalských Alp si nese zachovalý ráz.

Nový zájezd s lehkou turistikou se slevovou kartou, tentokrát do kouzelné oblasti Lechtalských Alp, které leží v západním Rakousku ve spolkových zemích Tyrolsko a Vorarlbersko. Příroda je zde jen minimálně poznamenaná člověkem. Lechtalské Alpy vynikají hlubokými dolinami a strmými, působivě formovanými štíty, mnohdy porostlými travou do značné výšky. Podél říčky Lech jsou jako perly rozesety malebné vesnice, ze kterých jsou vedeny naše výlety na úchvatné vyhlídky na alpské velikány. Možnost slevy na vstup do několika bazénů.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Rakouska. WIESS – návštěva rokokového poutního kostela Wiess (vstup zdarma) poblíž Steingaden zařazeného pod ochranu UNESCO s nádhernou vnitřní výzdobou. Přejezd k visutému mostu pod zříceninou hradu Ehrenberg a pevnostmi Fort Claudia a Klause jižně od města Reutte. HIGHLINE 179 – v závratné výšce nad údolím se klene visutý most, který spojuje zříceninu hradu Ehrenberg s pevností Fort Claudia. Přechod po 400 m dlouhém vzdušném visutém mostě, který se klene až 115 m vysoko nad údolím. Můžete zde otestovat strach z výšek. Přechod vzdušného mostu není povinný. Prohlídka zříceniny hradu Ehrenberg a pevnosti Fort Claudia.

WARTH 1495 m – malebná horská oblast kolem stejnojmenné vesničky rozeseté ve stráni. Z rekreačního střediska jsou výhledy na zelené stráně i skalnaté vrcholky. STEFFISALP EXPRES – čtyřsedačkovou lanovkou do výšky 1884 m. Túry nádhernou krajinou k horským chatám. Pro středně zdatné okružní trek k jezeru Koerbersee s návratem jižní cestou přes Auenfeldalpe k horní stanici lanovky či do Warth s možností výstupu na Warther Horn. Méně zdatní se mohou od jezera Koerbersee vydat severním směrem údolím kolem obce Krumbach do Warthu.

LECH 1444 m – horská vesničkw leží v údolí řeky Lech, která dala oblasti jméno. V roce 2004 byla vyhlášena za nejkrásnější. RÜFIKOPS SEILBAHN – kabinkovou lanovkou do výšky 2350 m. Turistika chráněnou přírodní oblastí s vápencovými skálami podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Pro středně zdatné trek ke Stuttgarter Huette a zpět s možností výstupu na Woester Spitze. Méně zdatní mohou od Stuttgartské chaty sestoupit do obce Zuers a pěšky či bezplatně autobusem přejet do Lechu.

LECH 1444 m – tento den budeme opět vyrážet do hor lanovkou z vesničky Lech. PETERSBODENBAHN – šestisedačková lanovka vás vyveze do horských výšin. Panoramatické výhledy. pro středně zdatné okružní trek k jezeru Butzensee, méně zdatní mohou sestoupit po horské silničce do Zug (hezký kostelík a restaurace s místními specialitami) a dojít do Lechu podél stejnojmenné řeky či dojet bezplatně autobusem.

HOLZGAU 1114 m – poslední den zahájíme návštěvou vesničky Holzgau. Vycházka nádhernou soutěskou Hohenbachtal podle pěkných vodopádů Simms k chatě Rossgumpenalm 1329 m. Přechod visutého mostu Hängelbrücke. BACH 1066 m – poté se přesuneme do nedaleké vesničky, ze které vyrazíme lanovkou opět do horského prostředí. JÖCHELSPITZ-BAHN – túra na slunné straně Lechtálského údolí. Lanovkou do nadmořské výšky 1769 m k chatě Sonnalm, kde najdete jednu z nejslunnějších a nejkrásnějších vyhlídek v regionu. Užijte si fantastické alpské panorama s klidnými túrami dle zdatnosti jednotlivých účastníků. Botanickou cestou na vrchol Jöcherspitze 2226 m. Líbit se vám budou koberce pestrých květin. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 590,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 590,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • slevová karta Aktiv Lechtal Card
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění
  • večeře

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň. Klientům z Libereckého kraje, Brna a Pardubic doporučíme pohodlné vlakové spojení do nástupního místa.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.