fbpx

MADEIRA – POZNÁVACÍ

Termín: 24. 4. – 1. 5. 2023

Tento termín je možné objednat pouze s tímto programem s více přírodou: https://hoska-tour.cz/zajezdy/madeira-turisticka-ii/

 

Další termíny na Madeiru: https://hoska-tour.cz/zajezdy/portugalsko/

 

Číslo zájezdu: 030

 

Ubytování: podle programu

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: letecky

 


Cena: 34 980,- Kč


Popis


Procházky a květinové slavnosti.

 

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odlet z Prahy v poledních hodinách; přílet na Madeiru v podvečerních hodinách, ubytování v hotelu ve Funchalu na 3 noci.

Navštívíte východní část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO – skalnatý poloostrov téměř bez porostu, procházka; vyjedete do průsmyku PORTELA 590 m, odkud je nádherný výhled na Orlí skálu a městečko Porto da Cruz; přejedete do městečka CAMACHA, kde se dodnes ručně vyrábí proutěné zboží všeho druhu – košíky, klobouky, nábytek a různé dekorace, uvidíte místní kostelík se zajímavou zvonkohrou; vyhlídka na oceán se sochou CRISTO REI.

Zamíříte do nejvyšších hor a dostanete se na „střechu Madeiry“; přes Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO 1818 m, odkud jsou nádherné výhledy do všech stran, pro zájemce pěšky na vyhlídku MIRADOURO NINHO DA MANTA (30 min tam, 30 min zpět); dále budete pokračovat do vesničky RIBEIRO FRIO (zde se nachází pstruží farma); možnost procházky pěšky po rovině na vyhlídku BALCOES – nádherný rozhled na okolní hory (1 hodina i s návratem); v městečku SANTANA si prohlédnete typické, červeno-modro-bílé lidové domky ve tvaru písmene „A“ s rákosovou střechou; večer příjezd do Porto Moniz.

Trh s ovocem, zeleninou, květinami a rybami – Mercado dos Lavradores – čtvrť Monte s výhledem na město a možnost jízdy na saních strmými uličkami; vyhlídka EIRA DO SERRADO 1094 m – pohled do divokého strmého údolí; městečko CURRAL DAS FREIRAS, založené jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty; vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem.

Vyjedete na náhorní plošinu PAUL DA SERRA k levádě DO PAUL, podél které půjdete po rovině (cca 3 hodiny) a vychutnáte si nádherné výhledy na jižní pobřeží; možnost výstupu na vyhlídku BICA DA CANA (1620 m – 45 min. i s návratem) s výhledem na kaňon na severním pobřeží s městečkem Sao Vicente; FANAL – projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží; městečko RIBEIRA DA JANELA s vodní elektrárnou a výhledem na čedičové skalní útvary v oceánu; PORTO MONIZ a jeho typické přírodní mořské „bazény“, možnost koupání.

Pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastávky na vyhlídce PONTA DO PARGO nad Atlantikem a v PAÚL DO MAR; RIBEIRA BRAVA – pobřežní město sevřené v hlubokém údolí; odjedete na CABO GIRAO – 580 m vysoký útes nad mořem s krásným výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS – leváda vytesaná ve skále, krátké tunýlky (45 min. podle levády a 10 min. výstup k busu).

Ochutnávka madeirského vína; navštívíte botanickou zahradu, uvidíte alegorický květinový průvod, který je součástí místních květinových slavností.

Odlet v odpoledních hodinách, přílet do Prahy ve večerních hodinách (cca 22 hodin). Ve druhém termínu se pořadí jednotlivých dnů liší, celkový program však zůstává zachován.

Informace


Ubytování:

Hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 990,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně.

V ceně je zahrnuto:

 • letenka včetně všech letištních tax, poplatků a palivového příplatku
 • doprava auty, mikrobusem nebo minibusem
 • 7x ubytování
 • 7x snídaně
 • průvodce

V ceně není zahrnuto:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • botanická (cca 6 €)
  • jízda na saních ve čtvrti Monte (35 € za 2 osoby)
  • muzeum velryb (10 €)
  • večeře – cena cca 6–15 €/os./ den
 • cestovní pojištění a pojištění storna

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 70,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Odlet z letiště Václava Havla Praha. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz.

Bonus – ochutnáte pohár madeirského vína.

 

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.