MADEIRA – POZNÁVACÍ

Procházky a květinové slavnosti.

Číslo:

520

521

Termín:

16. 4. – 23. 4. 2018

20. 4. – 27. 4. 2018

Cena:

25 980,-/25 480,- Kč

25 980,-/25 480,- Kč

Ubytování:

dle programu

Stravování:

snídaně

Průvodci:

1. den: odlet z Prahy v poledních hodinách; přílet na Madeiru v podvečerních hodinách, ubytování v hotelu.


2. den: navštívíte východní část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO – skalnatý poloostrov téměř bez porostu, procházka; vyjedete do průsmyku PORTELA 590 m, odkud je nádherný výhled na Orlí skálu a městečko Porto da Cruz; přejedete do městečka CAMACHA, kde se dodnes ručně vyrábí proutěné zboží všeho druhu – košíky, klobouky, nábytek a různé dekorace, uvidíte místní kostelík se zajímavou zvonkohrou; vyhlídka na oceán se sochou CRISTO REI.


3. den: zamíříte do nejvyšších hor a dostanete se na „střechu Madeiry”; přes Paso de Poiso vyjedete na třetí nejvyšší horu ostrova PICO DO ARIEIRO 1818 m, odkud jsou nádherné výhledy do všech stran, pro zájemce pěšky na vyhlídku MIRADOURO NINHO DA MANTA (30 min tam, 30 min zpět); dále budete pokračovat do vesničky RIBEIRO FRIO (zde se nachází pstruží farma); možnost procházky pěšky po rovině na vyhlídku BALCOES – nádherný rozhled na okolní hory (1hodiny i s návratem); v městečku SANTANA si prohlédnete typické, červeno-modro-bílé lidové domky ve tvaru písmene „A” s rákosovou střechou; večer příjezd do Porto Moniz


4. den: trh s ovocem, zeleninou, květinami a rybami – Mercado dos Lavradores – čtvrť Monte s výhledem na město a možnost jízdy na saních strmými uličkami; vyhlídka EIRA DO SERRADO 1094 m – pohled do divokého strmého údolí; městečko CURRAL DAS FREIRAS, založené jeptiškami, které se zde skrývaly před piráty; vyhlídka Pico dos Barcelos nad Funchalem.


5. den: vyjedete na náhorní plošinu PAUL DA SERRA k levádě DO PAUL, podél které půjdete po rovině (cca 3 hodiny) a vychutnáte si nádherné výhledy na jižní pobřeží; možnost výstupu na vyhlídku BICA DA CANA (1620 m – 45 min. i s návratem) s výhledem na kaňon na severním pobřeží s městečkem Sao Vicente; FANAL – projdete se kolem starých vavřínů s vyhlídkou na severní pobřeží; městečko RIBEIRA DA JANELA s vodní elektrárnou a výhledem na čedičové skalní útvary v oceánu; PORTO MONIZ a jeho typické přírodní mořské „bazény“, možnost koupání.
6.den: pojedete podél západního pobřeží Madeiry; zastávky na vyhlídce PONTA DO PARGO nad Atlantikem a v PAÚL DO MAR; RIBEIRA BRAVA – pobřežní město sevřené v hlubokém údolí; odjedete na CABO GIRAO – 580 m vysoký útes nad mořem s krásným výhledem na jižní pobřeží; navštívíte rybářské městečko CAMARA DE LOBOS s malebným přístavem a barevnými loďkami; pěšky podle levády DOS PIORNAIS – leváda vytesaná ve skále, krátké tunýlky (45 min. podle levády a 10 min. výstup k busu).


7. den: ochutnávka madeirského vína; navštívíte botanickou zahradu, uvidíte alegorický květinový průvod, který je součástí místních květinových slavností.


8. den: odlet v odpoledních hodinách, přílet do Prahy ve večerních hodinách (cca 22 hodin).

Ve druhém termínu se pořadí jednotlivých dnů liší, celkový program však zůstává zachován.


V ceně zájezdu je zahrnuta: letenka včetně všech letištních tax, poplatků a palivového příplatku, doprava auty, mikrobusem nebo minibusem, 7x ubytování, 7x snídaně a průvodce.


Bonus – ochutnáte pohár madeirského vína.


Fakultativně: vstupy – botanická (cca 6 €); jízda na saních ve čtvrti Monte (30 € za 2 osoby); muzeum velryb (10 €); večeře – cena cca 6 – 15 €/os./ den, cestovní pojištění a pojištění storna.


Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.