fbpx

MÁJOVÁ BUDAPEŠŤ VLAKEM

Budínský hrad - Budapešť (Maďarsko)

Termín: 2.5.- 6.5.2024

 

Číslo zájezdu: 020

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: vlak

 


Cena: 8 950,- Kč


Popis


Navštívíte nejzajímavější památky města.

Budapešť se díky svým překrásným památkám může směle řadit mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější města v Evropě. Ne nadarmo je proto také někdy označována jako „Paříž východu“, nebo též „Perla na Dunaji“, za což vděčí právě své architektuře a atmosféře. Důkazem výjimečnosti tohoto města je pak bezpochyby fakt, že je zařazeno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Památky v Budapešti jsou církevního i světského charakteru a návštěvníci jistě ocení, že drtivá většina z nich se nachází v centru města nebo v jeho bezprostřední blízkosti.  

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách z Prahy, možnost nástupu v Pardubicích a Brně, příjezd do Budapešti v odpoledních hodinách. Transfer na ubytování. BUDAPEŠŤ – podvečerní prohlídka centra města, chrám sv, Štěpána, večerní projížďka lodí po Dunaji. 

ŽIDOVSKÁ ČÁST MĚSTA – prohlídka židovské části města. Na každé ulici na vás dýchá historie, ucítíte tisíce vůní chutného jídla a doslova cvrkot kulturního života v této části města. HRADNÍ VRCH – historické jádro Budína, Matyášův kostel, královský palác, Matyášova fontána, Národní galerie.

MILENIÁLNÍ ČTVRŤ(tam lodí jako MHD) – Palác umění, Národní divadlo, Ziggurat, GELLÉRTŮV VRCHGellértův památník, citadela, vyhlídkové terasy, skalní kostel, možnost návštěvy termálních lázní.  

SZENTENDRE – fakultativně výlet vlakem do romantického městečka s pravoslavnými kostelíky. MARKÉTIN OSTROV – oáza klidu, nejkrásnější budapešťský park. SZÉCHENYI – odpoledne možnost pobytu v secesních termálních lázních. Vnitřní léčivé i venkovní termální bazény mají vodu teplou 28 až 40°C. Prohlídka oblasti Náměstí hrdinů a Vajdahunyad. 

VELKÁ TRŽNICE (Vásárcsarnok) – možnost nákupu ve vyhlášené tržnici, kde seženete vše od značkových oděvů po tokajské víno a klobásy. V odpoledních hodinách odjezd, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.  

Informace


Ubytování:

Hotel Danubius Hungar nedaleko centra Budapešti, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 800 Kč.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v hotelové restauraci. 

V ceně je zahrnuto:

  • cesta vlakem Metropolitan Praha – Budapešť a zpět včetně místenky
  • 4x ubytování
  • 4x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den pro osoby do 70-ti let.

Pro osoby nad 70 let 80,-Kč/den.

 

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Praha, Pardubice a Brno 

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.