fbpx

MALLORCA – OPRAVDOVÝ RÁJ

Mallorca

Termín: 23. 9. – 2. 10. 2022

 

Číslo zájezdu: 360

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 29 980,- Kč


Popis


Turistika, poznávání a koupání.

Pojeďte s námi poznat nepříliš vzdálený ostrov ve Středozemním moři. Mallorka nabízí turistům překvapivě širokou škálu výletů především v pohoří Tramuntana, které se táhne na SZ ostrova. Během výletů do přírody mnoho turistů nepotkáte. Většina z nich leží jen u moře. Pro Vás bude teplé moře (25 °C) častou odměnou na závěr dne. Zdoláte několik vrcholů, projdete ojedinělou soutěskou, obejdete zajímavé vyhlídky a jistě vás osloví i hlavní město Palma.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Během dne odlet z Prahy na Mallorku, let trvá 2 hodin 15 min.

V jihozápadní části ostrova dojdete na skalisko zvané „čertův balkon“, je to útes 400 m nad mořem s výhledem na ostrov Dragonera, sestoupíte k rozvalinám kláštera SA TRAPA a úbočím pobřežních skal dojdete až k moři do městečka SANT ELM (3 – 4 hodin ↑290 m, ↓610 m), kde Vás čeká písečná pláž a koupání.

Od přehradního jezera CUBER v pohoří Tramuntana vystoupáte do průsmyku pod vrchol L´OFRE 1090 m, zájemci zdolají vrchol s krásným výhledem (75 min tam i zpět, ↑200 m, ↓200 m), pak společně sestoupíte ke statku Finca L´Ofre a dále po poutní stezce jedním z nejkrásnějších kaňonů Mallorky do městečka BINIARAIX (3,25 hodin ↑350 m, ↓990 m – bez odbočky na vrchol); prohlídka přímořského letoviska PORT DE SÓLLER.

Navštívíte krápníkové jeskyně COVES DEL DRAC, kde uvidíte jedno z největších podzemních jezer na světě; odpoledne hlavní město PALMA – hrad, královský palác, katedrála, arabské lázně, kostel a klášter sv. Františka, úzké uličky a náměstíčka starého města s hospůdkami a bary, obchod s výrobky z mallorských perel.

Po klikaté strmé silnici sjedete z výšky 800 m až k moři k zátoce SA CALOBRA, projdete tunelem ve skále a od moře budete postupovat soutěskou TORRENT DE PAREIS, kterou si mezi vysokými skalami prorazila k moři říčka, budete přelézat velké vápencové kameny, budete hledat cestu pro průchod dnem úzké soutěsky, kdo se bude chtít dostat hlouběji do kaňonu, musí se protáhnout za pomoci lana úzkou skalní štěrbinou, na závěr dne vás čeká báječná koupel (2 – 5 hodin ↑130 m, ↓130 m, záleží na Vás, kam až budete chtít dojít).

Vystoupíte na nejvyšší turisticky dosažitelný vrchol Mallorky – MASSANELLU 1352 m, po lesních cestách se dostanete na pěšiny vysokohorského charakteru, na vrcholu vám pak leží u nohou celá Mallorka (4,5 hodin ↑770 m, ↓770 m), je možné výstup kdykoliv přerušit a spokojit se s výhledem z nižší pozice; na závěr dne si prohlédnete klášter LLUC, kde se na 2 noci ubytujete.

Mezi nejnavštěvovanější místa ostrova patří město VALLDEMOSSA, podniknete okružní túru v jeho okolí po starých jezdeckých cestách, projdete hřebenovou cestu s impozantními výhledy na pobřeží, do Valldemossy se vrátíte dle výběru za 3,5 – 5 hodin (↑ ↓450–660 m); prohlídka Valldemossy včetně kláštera.

Z vesničky Orient vystoupáte ke zříceninám hradu CASTELL D´ALARÓ 822 m na vrcholu skalního ostrohu s výhledy do centrální roviny a na tisícové vrcholy; od hradu sestoupíte kolem statku Finca Es Verger k městu Alaró (3 hodin ↑340 m, ↓590 m); dnešní den se do hotelu na pobřeží vrátíte brzy odpoledne a budete mít více prostoru ke koupání a odpočinku.

Vzrušující výstup na „Matterhorn“ ostrova – vrchol GALATZÓ 1026 m, začínáte po lesní pěšině, pak půjdete volným terénem, závěrečná pasáž má několik strmějších míst po holých skalách, odměnou bude výhled na všechny světové strany (4,5 hodin ↑820 m, ↓790 m); zastávka ve vile La Granja – stylově zařízená dobová usedlost vás vrátí o pár století zpět.

Koupání a nákupy. Ve večerních hodinách odlet, přílet před půlnocí.

Informace


Ubytování:

7x hotel s přístupem přímo do moře a 2x v klášteře Lluc s osobitou atmosférou. Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 490,- Kč.

Stravování:

bohatá snídaně. Večeře 1. – 3. večer a 6. – 9. večer.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka
  • doprava po ostrově auty, mikrobusy nebo autobusem
  • 9x ubytování
  • 9x snídaně
  • 7x večeře
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupy (cca 60 €), výstup na vrchol Massanella (6 €); večeře 8 – 15 €;
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Balíček komplexního cestovního pojištění 45,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Letiště Václava Havla Praha. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz.

Zájezd je určen pro 8 – 22 osob, doprava po ostrovech zajištěna auty a mikrobusy, nebo minibusem. Část dne bude věnována turistice, část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech, téměř denně budete mít možnost vykoupat se v moři a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace.

 

Turistického programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete zůstat odpočívat, koupat se nebo si turistiku zkrátit.

Část dne bude věnována turistice, část dne se bude přejíždět se zastávkami na zajímavých místech.

Téměř denně budete mít možnost vykoupat se v moři a koupit si potraviny nebo si zajít na večeři do místní restaurace.

 

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.