fbpx

MALLORKA – PŘÍRODNÍ KRÁSY

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

090

1.6. – 10.6. 2017

6x hotel, dvoulůžkové pokoje, 1x kabina na trajektu (čtyřlůžkové kabiny).

Autobus 15 590,-/15 090,- Kč

České cestovní kanceláře nemají často Mallorcu v nabídce jako cíl poznávacích zájezdů, a přitom tento ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramutana dosahující výšky přes 1 400 m  rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně), tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.

Program

1. den: odjezd v dopoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo a Francií.
2. den: příjezd do BARCELONY – návštěva nejzajímavějších památek. Noční trajekt na Mallorcu (4 lůžkové kabiny).
3. den: výlet do jihozápadní části ostrova. SERRA DE TRAMUNTANA – přejezd přes jižní část. VALLDEMOSSA – malebné městečko s kartuziánským klášterem, které se zalíbilo i F. Chopinovi a G. Sandové. ESTELLENCS – starobylá obec na strmých horských svazích s nádhernými výhledy. MIRADOR DE RICARDO ROCA – výhledy na temně modré moře a příkrá skaliska PORT D’ANDRATX – původní rybářský přístav. Na závěr dne koupání na plážích jižní části ostrova.
4. den: výlet do severní části Mallorcy k mysu CAP DE FORMENTOR – poloostrov s mohutnými skalnatými útesy. PORT DE POLLENCA – pěkný přístav, východisko výletních lodí. ALCÚDIA – kouzelné městečko připomínající ve svém středu barcelonskou gotickou čtvrť a s památkami na římskou část dějin. Koupání na některé ze zdejších pěkných pláží.
5. den: SOLLER a PORT DE SOLLER – romantická městečka. Zájemci mohou mezi městečky projet historickou tramvají. V případě pěkného počasí možnost výletu lodí (platí se na místě) do romantické zátoky SA CALOBRA. Odtud procházka přes několik tunelů k ústí soutěsky TORRENT DE PAREIS a dále do nitra druhé největší evropské erozní soutěsky nebo koupání na romantické pláži. Cestou návštěva kláštera LLUC – hlavní poutní místo na ostrově proslulé již ve středověku díky tmavé sošce Panny Marie (La Moreneta). INCA – pěkné městečko, centrum kožedělného průmyslu.
6. den: – PALMA DE MALLORCA – dopoledne prohlídka hlavního města ostrova s významnými památkami připomínajícími jeho pohnutou minulost. Monumentální gotická katedrála La Seu postavená na zbytcích mešity, palác de l’Almudaina (původně arabský Alcazar), kostel sv. Eulálie, klášter sv. Františka, Arabské lázně aj. Odpoledne koupání a odpočinek na pláži.
7. den: výlet na východní část ostrova. CUEVAS DEL DRACH (Dračí jeskyně), proslulé jeskyně, ve kterých je jedna z největších podzemních vodních ploch na světě. Romantickou atmosféru divadla stalaktitů dokresluje krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty. PORTOCRISTO – pěkné městečko. MANACOR – město, které je proslavené manufakturou na výrobu perel Majorica.
8. den: rekreace na mořském pobřeží.
9. den: přesun trajektem na pobřeží (cca 8 hod.). V odpoledních hodinách odjezd, noční přesun.
10. den: návrat v odpoledních hodinách.
Ubytování: 6x hotel, dvoulůžkové pokoje, 1x kabina na trajektu (čtyřlůžkové kabiny).
Stravování: polopenze.
V ceně je zahrnuta: přeprava včetně výletů po Mallorce, trajekt na Mallorku, 6x polopenze, 7x ubytování a průvodce.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.