MURSKÁ CYKLOSTEZKA

Od štýrského sýru k vínu a dýňovému oleji.

Číslo:

640

Termín:

19. 6. – 25. 6. 2018

Cena:

8 950,- / 8 550,- Kč

Ubytování:

hotel / penzion

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

Samuel Veselý, Jiří Tichý

Doprava: Arriva – vybavený zájezdový autobus Magelys

Murská cyklostezka je mezi znalci známá jako nejrozmanitější cyklostezka podél řeky v Alpách. Vede mírně z kopce a je opravdovou lahůdkou pro cyklisty, kteří zde potkají nesčetné kulinářské destinace. Cyklotrasa začíná v národním parku Vysoké Taury a podél řeky Mur dovede cyklistu do kulinářského hlavního města Rakouska Grazu a do vinařské a termální oblasti na trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Maďarska. Jede se po asfaltových nebo dobře zpevněných cyklostezkách, případně po málo frekventovaných silnicích.

1.den: odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Cyklotrasa (odpoledne): údolím k prameni řeky Mur ve Vysokých Taurách v hornatém, Lungau, zpět dolů do města St. Michal (jedno z nejslunnějších míst v Rakousku), celkem 45 km. Stoupání až k prameni řeky Mur není povinné. Mur je zde malým, ale hbitým potůčkem.


2. den: cyklotrasa St. Michael (1 075 m. n m.) – Murau, celkem 58 km. Trasa vede podél řeky Mur horskou oblastí Lungau – biosférická rezervace UNESCO, kraj plný jezer a vodopádů. Tamsweg – historické náměstí, krásný kostel a muzea.


3. den: Murau – Zeltweg, celkem 56 km. Podél řeky Mur do Unzmarktu, dál podle hradu Frauenburg.  Sauerbrunn – nejstarší minerální pramen ve Štýrsku. Již z dálky je vidět nejvyšší Judenburská městská věž v Rakousku. Zeltweg je dějištěm závodů Formule 1 na Red bull ringu. Pojedete údolím Nízkých Tauer.


4. den: Zeltweg – Oberaich. Celkem 68 km, možnost krácení. Přes Knittelfeld, St. Lorenzen a St. Michael stále údolím až do Leobenu (staré havířské a pivovarnické město – Stift Göss a Gösser) a Oberaichu. Romantická oblast Frohnleiten s hezkou přírodou. Staré farmy, ovocné sady a vysoké útesy.


5. den: Oberaich – Graz. Celkem 69 km, možnost krácení. Ve středověkém obchodním městě Brucku obrací řeka Mur svůj tok k jihu. Nejdříve vede cesta bezprostředně podél řeky, později po lehkém stoupání ve stinném lese přímým směrem do Grazu. Toto město už pro změnu má středozemní atmosféru. Zámek Eggenberg je spolu s historickým centrem v UNESCU.  Cestou si nenechte ujít návštěvu soutěsky Bärenschütz-klamm!


6. den: Graz – Mureck. Celkem 76 km, možnost krácení. Budete projíždět překrásnou krajinou především po málo frekventovaných silnicích a polních cestách mezi poli kukuřice a dýní. Kraj také vína a termálních pramenů. V Murecku objevíte zase vodní mlýny. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


7.den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: penzion, hotel.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 1 560,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 5x snídaně a průvodce.


Nástupní místa: Lánov, křižovatka na hlavní silnici 4.00 hodin, Hrabačov, křižovatka 4.30 hodin, Nová Paka, autobusové nádraží (v případě potřeby), Lázně Bělohrad, cestovní kancelář 5.30 hodin, Jičín, autobusové nádraží (v případě potřeby), Praha – Černý Most, sraz u vchodu do nákupního centra Makro 7.30 hodin + po dohodě kdekoliv na trase autobusu.


Pokyny: ke stažení zde.

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.