fbpx

MURSKÁ CYKLOSTEZKA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Termín: 30. 8. – 6. 9. 2022

 

Číslo zájezdu: 690

 

Ubytování: penzion/hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus


Cena: 10 950,- Kč


Popis


Od štýrského sýru k vínu.

Murská cyklostezka je mezi znalci známá jako nejrozmanitější cyklostezka podél řeky v Alpách. Vede mírně z kopce a je opravdovou lahůdkou pro cyklisty, kteří zde potkají nesčetné kulinářské destinace. Cyklotrasa začíná v národním parku Vysoké Taury a podél řeky Mur dovede cyklistu do kulinářského hlavního města Rakouska Grazu a do vinařské a termální oblasti na trojmezí hranic Rakouska, Slovinska a Maďarska. Jede se po asfaltových nebo dobře zpevněných cyklostezkách, případně po málo frekventovaných silnicích.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Doprava: AD Zikmund

Program


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Noční přesun.

Cyklotrasa údolím k prameni řeky Mur, zpět dolů do města St. Michal, celkem 45 km. Stoupání až k prameni řeky Mur není povinné. STICKLER HÜTTE 1750 m – chata s možností občerstvení pod pramenem řeky Mur. ST. MICHAEL – brána do jedinečného alpského horského světa mezi Katschbergem a Horními Taurami. Oblast je jedním z nejslunnějších regionů v Rakousku.

Cyklotrasa St. Michael – Murau, celkem 58 km. Trasa vede podél řeky Mur horskou oblastí Lungau. TAMSWEG – historické jádro města, poutní kostelík. MURAU – historické jádro města, v zámku je muzeum hutnictví.

Murau – Zeltweg, celkem 56 km. Podél řeky Mur do Unzmarktu, dál podle hradu Frauenburg. FRAUENBURG – již z dálky je vidět vysoká Judenburská městská věž. ZELTWEG – dějiště závodů Formule 1.

Zeltweg – Oberaich. Celkem 68 km, možnost krácení. Přes Knittelfeld, St. Lorenzen a St. Michael stále údolím až do Leobenu a Oberaichu. LEOBEN – zde se vaří světově proslulé pivo Gösser – v blízkosti se nachází muzeum pivovarnictví Gösseum, kde vám během prohlídky nabídnou i ochutnávku piva. Hlavní náměstí, „obývací pokoj města“ se středomořskou atmosférou, je největší terasovitou zahradou v Rakousku.

Oberaich – Graz. Celkem 69 km, možnost krácení. V Brucku obrací řeka Mur svůj tok k jihu. Nejdříve vede cesta bezprostředně podél řeky, později po lehkém stoupání ve stinném lese přímým směrem do Grazu. BRUCK – nad městem zříceniny hradu. STÜBING – skanzen, stavby z celého Rakouska. Graz – hlavní město Štýrska. Futuristická architektura stojí přímo vedle středověkých domů, půvabných uliček, náměstí a romantických nádvoří; exkluzivní butiky se nacházejí vedle pestrobarevných farmářských trhů, kulturní a kulinářské pochoutky jsou na každém rohu a mezi spoustou zeleně. Nejlépe zachovalé středoevropské centrum nebylo bezpochyby zahrnuto do seznamu světového dědictví UNESCO náhodou.

Graz – Mureck. Celkem 76 km, možnost krácení. Budete projíždět překrásnou krajinou především po málo frekventovaných silnicích a polních cestách mezi poli kukuřice a dýní. LEIBNITZ – pojedete vinicemi Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Další informace: trasy jsou vedeny po asfaltových silnicích, cyklostezkami po asfaltu i jemné šotolině. Terén je převážně rovinatý. Předpokládá se, že v Rakousku bude teplé počasí. Pro naše dvoukolíkové zástrčky není potřeba adaptér. Lze platit běžnými platebními kartami.

Vybavení: běžné pro poznávací cykloturistický zájezd. Nejvhodnější jsou trekkingová kola – méně vhodná jsou horská kola se širokými ráfky. Cyklistická helma by měla být samozřejmostí. Doporučujeme náhradní duši, lepení, montpáku a cestovní lékárničku. Účastníci obdrží fotokopie příslušné cykloturistické mapy.

Ubytování:

penzion, hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 900,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za 1 590,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu (není vysoké)
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín,  Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a České Budějovice.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.