fbpx

NA DOVOLENOU DO PODKRKONOŠÍ – 7 DNÍ

Podkrkonoší nalezneme v sousedství našich nejvyšších hor Krkonoš. Území je bohaté na přírodní krásy i kulturně-historické památky. Na své si přijdou milovníci cykloturistiky. Hustá síť cyklotras vás provede nádhernou přírodou do všech zákoutí Podkrkonoší. Gurmáni ocení i místní speciality v podobě hořických trubiček či miletínských modlitbiček. Atmosféra dávných časů Hospitalu Kuks či hradu Pecka uchvátí spolu s krásnou přehradou Les Království. Oblast žije i bohatým kulturním životem, koná se zde velké množství kulturních, národopisných, sportovních či motoristických akcí. Při svém putování narazíte i na značku Podkrkonoší regionální produkt®, která se uděluje na území Podkrkonoší místním tradičním výrobcům a zaručuje, že si odvezete ten „pravý“ suvenýr z Podkrkonoší.

1. DEN

Příjezd do hotelu Pod Zvičinou (www.hotelpodzvicinou.cz) – od 14:00 hod. Možnost ubytování.

Možná návštěva minizoo, procházka do okolí (skokanský můstek, posezení na terase hotelu – panoramatický výhled, prohlídka kolonády, výlet na Zvičinu, kolem Mariánské kapličky a studánky, …), v letních dnech koupaliště.

Večeře

2. DEN

Snídaně

a) Výlet na hrad Pecka na kolech – cca 30 km – prohlídka hradu, městysu (kostel, koupaliště, lidová architektura). Kolem Kalu a Kalského mlýnu – ukázka lidové architektury.

b) Výlet na vrchol Zvičina pěšky – cca 3 km – Raisova chata, kostel Jana Nepomuckého (odemčen na zavolání), Zvičinské vyhlídky (cca 3 km).

Večeře.

3. DEN

Snídaně

Přesun do penzionu Fara Dubenec (www.penzionnafare.cz), zavazadla budou zdarma převezena do 16:00 hod.

a) Výlet do barokního areálu Kuks – přes přehradu Les Království (možnost pěší procházky po NS Lesem Království (8 km tam a zpátky), občerstvení, v případě skupiny cca 15 lidí možnost rezervování prohlídky přehrady (nutno objednat předem)) dále přes město Dvůr Králové nad Labem (možnost prohlídky města – průjezd přes náměstí) do Kuksu (v areálu Kuksu Historic Car museum, Hospital, České farmaceutické muzeum, Galerie vín, zahrada (to vše v rámci NS Šporkův Kuks), nebo procházka NS O víně, Braunův Betlém, Křížová stezka 21. století, lom sv. Klimenta u Stanovic) a dále do Dubence – cca 32 km.

b) Výlet do Dvora Králové nad Labem – ZOO – přes přehradu Les Království (možnost pěší procházky po NS Lesem Království (8 km tam a zpátky), občerstvení, v případě skupiny cca 15 lidí možnost rezervování prohlídky přehrady (nutno objednat předem)) dále do města Dvůr Králové nad Labem (možnost prohlídky města a ZOO-ZOO celodenní) a dále přes Žireč do Dubence – cca 25 km Na penzionu Fara Dubenec možnost relaxace (wellness) i aktivní vyžití (herna – kulečník, šipky, stolní fotbal, ping pong, X-box konzole, pískoviště pro děti).

Večeře.

4. DEN

Snídaně

a) Výlet do Jaroměře (chrám sv. Mikuláše, železniční muzeum Výtopna Jaroměř – v případě zájmu možnost exkurze, pevnost Josefov…) možnost odbočení do lázní Velichovky (relaxace, procedury i procházka v lázeňském parku) – cca 15 km.

b) Chotěborky a Velichovky – směr Vilantice – Chotěborky (kostel Nanebevzetí Panny Marie, dřevěná gotická zvonice, rodný dům F. X. Duška) dále přes Hustířany na Velichovky (lázeňský park) – Litíč – Hřibojedy – Dubenec – cca 20 km.

Večeře.

5. DEN

Snídaně.

Přesun do Kovače do penzionu Charlie (www.motelcharlie.cz), zavazadla budou zdarma převezena do 16:00 hod.

a) Výlet do Hořic – kolem Velkého Vřešťova (rybník, rybářský ráj, nebo Vřešťovská bažantnice) do města kamenné krásy (procházka městem – Gothard, Smetanovy, náměstí, Masarykova věž samostatnosti, Dachovy atd.) přes Holovousy (VŠÚO, zámek, kostel Chodovice, hřiště a prodej regionálních produktů, možnost tenisu, Holovousova stezka, Ovocná stezka – sady, moštárna – exkurze předem na zavolání) do Kovače – 32 km

b) Výlet do Miletína – přes Lanžov (koupaliště) a Bílé Poličany (zámek) do Miletína (rodný dům K. J. Erbena – NS K. J. Erbena, sklepení – exkurze na zavolání, Muzeum českého amatérského divadla, Miletínská kaplička, Miletínské modlitbičky, pivo Pytlák), dále kolem Dachova do Holovous (VŠÚO, zámek, kostel Chodovice, hřiště a prodej regionálních produktů, možnost tenisu, Holovousova stezka, Ovocná stezka – sady, moštárna – exkurze předem na zavolání) do Kovače – 34 km V penzionu Charlie možnost společenské zábavy – šipky, ohniště – opékání buřtů.

Večeře.

6. DEN

Snídaně.

a) Výlet vlakem/autem na Trosky/Kost/Humprecht/Dětenice – cca 26 – 31 km.

b) Výlet do Konecchlumí a Ostroměře – přes Třtěnice a Chomutice do Ostroměře – muzeum E. Štorcha a K. Zemana, NS E. Štorcha a K. Zemana, hradiště, ovocnářství, exkurze na zavolání – zpět přes Dolní Mezihoří, Mlázovice, Konecchlumí (Konecchlumí kostel sv. Petra a Pavla – křížová cesta od V. Komárka, Vilém Konecchlumský, mohyla, louka a květena, zmrzlina v restauraci U Patřínů) do Kovače – 21 km.

c) Výlet do Nové Paky přiblížení autem nebo autobusem (19 km) – klenotnice – nebo na kole po trase Kovač – Mlázovice – Choteč – Hřídelec – Nová Paka a zpět Kovač – 40 km.

d) Výlet za pískovcem – exkurze v lomu Javorka – poté prohlídka města Lázně Bělohrad – Památník K. V. Raise, NS K. V. Raise – až na Byšičky (kostel, křížová cesta) dále přes Lázeňský park Bažantnice (pro pěší), Šárovcovu Lhotu, Mlázovice do Kovače – 30 km.

Večeře.

7. DEN

Snídaně.

Přesun na výchozí bod – hotel Pod Zvičinou (www.hotelpodzvicinou.cz), zavazadla budou zdarma převezena do 12:00 hod.

a) Výlet přes Zvičinu – přes Konecchlumí, Mlázovice, Šárovcovu Lhotu, Lázně Bělohrad, Tetín, Úhlejov, Třebihošť, Dolní Brusnice – 29 km.

b) Výlet do Miletína – přes Šárovcovu Lhotu, Lázně Bělohrad, Byšičky do Miletína (rodný dům K. J. Erbena – NS K. J. Erbena, sklepení – exkurze na zavolání, Muzeum českého amatérského divadla, Miletínská kaplička, Miletínské modlitbičky, pivo Pytlák), dále přes Třebihošť do Dolní Brusnice – 32 km.

Odjezd.

Balíček obsahuje:

  • 6 x ubytování
  • polopenze
  • převoz zavazadel mezi ubytovateli
  • naplánované cyklovýlety do oblasti

Vhodné pro období jaro – podzim. Možnost zapůjčení kol v hotelu Pod Zvičinou za příplatek. Výlety možno podniknout i vlastním automobilem. Vstupné si turista platí sám, ale ubytovatel mu zajišťuje slevu na toto vstupné. Turista obdrží naplánované výlety v oblasti Podkrkonoší, sám si může vybrat, kam pojede. Vhodné pro cyklisty, aktivní seniory, aktivní rodiny s dětmi….

Možnost dokoupení ubytování v kterémkoli ubytovacím zařízení – 600,- /noc/osoba.

Na požádání bude zajištěn odvoz z nádraží do hotelu Pod Zvičinou.

 

Ve spolupráci s:

podkrkonosi logo

© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.