fbpx

NÁRODNÍ PARKY CHORVATSKA

Číslo:

470

Termín:

16. 9. – 23. 9. 2018

Cena:

8 950,- / 8 550,- Kč

Ubytování:

vybavené mobilní domky

Stravování:

vlastní

Průvodci:

Petra Sovová

Doprava: Arriva

Pokyny

Zájezd s nenáročnou pěší turistikou do národních parků Chorvatska. Ubytování na mořském pobřeží. Čeká vás krásná příroda, skalní města, romantické vodopády. Alternativně lze relaxovat na mořském pobřeží. Plitvická jezera tvoří překrásná jezera, kolem nichž se tyčí vysoké skály a burácí vodopády. Soutěska Paklenica tvoří fantastické přírodní scenérie. Vodopády Krka je svět nádherných vodopádů a travertinových kaskád obklopený zelení je skvělým místem na odpočinek. Skalní bludiště Dabarski kukovi v pohoří Velebit tvoří neobyčejně divoce rozervané skalní stěny, vápencové monolity věží a hrotů, nespočet závrtů a propastí. Divoká skaliska Tulove Grede sloužila filmařům jako kulisa ve slavném filmu o Vinnetouovi.

 

Bonus: nově přihlášení si mohou bezplatně vypůjčit trekingové hole (max. 4 páry). Pokud máte zájem toto využít, uveďte to do poznámek ve smlouvě o zájezdu.

1.den: odjezd v dopoledních hodinách. Noční přesun do Chorvatska.

Trutnov, vlakové nádraží 13.40 hodin, Stará Paka, vlakové nádraží 14.30 hodin, Nová
Paka, autobusové nádraží 14.40 hodin, Jičín, autobusové nádraží 15.00 hodin, Praha – Černý Most, sraz u
vchodu do nákupního centra Makro 16.00 hodin. Dále Brno. Svoz: Hradec Králové, Pardubice


2.den: příjezd v ranních hodinách. VELKÁ PAKLENICA – túra soutěskou pod stěnu Aniča Kuk, výstup k jeskyni Manita peč, možnost prohlídky, celkem 5 hodin. Převýšení 600 m nahoru i dolů. Zdatní účastníci mohou vystoupit na Zolin kuk 843 m a Vidakov kuk 836 m, + 3 hodiny a 300 m převýšení. Výhledy na mořské pobřeží.


3.den: VODOPÁDY KRKA – národní park. SKRADINSKI BUK – okruh kolem vodopádů, možnost koupání pod vodopády, polodenní túra. ŠIBENIK – prohlídka historického středu: městská lodžie, katedrála sv. Jakuba – nejvýznamnější architektonická památka chorvatské renesance, která je zapsána na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vycházka na pevnost, výhled na město.


4.den: KORNATSKÉ OSTROVY – celodenní fakultativní výlet lodí s obědem k ostrovům, které jsou národním parkem z Murteru světem snad nejkrásnějších ostrovů, ostrůvků a útesů ve Středomoří, koupání. Alternativně odpočinek a koupání na plážích ostrova Murter. Zájem o fakultativní výlet na Kornaty je nutné uvést již v přihlášce.


5.den: VELEBIT – po stopách filmového Vinnetoua. Výstup do sedla Vrh Prag 856 m pod romantická skaliska a dál do skalního města Tulove Grede, celkem 4 hodiny, převýšení 350 m. Výhled do hlubokého kaňonu. Zdatní účastníci mohou pokračovat až na vrchol vysoký1120 m, + 2 hodiny a 300 převýšení.


6.den: VELEBIT – výstup na Ljubičko Brdo 1326 m, celkem 5 hodin + 500 m převýšení. Pěkné výhledy, skalní město Dabarski kukovi. Zdatní účastníci si mohou přidat další výstup s lehkým lezením na skalnaté vrcholky.


7.den: odjezd v ranních hodinách. PLITVICKÁ JEZERA – polodenní putování podél řetězce jezer, vodopádů, kaskád, prahů a průzračných smaragdových jezírek, přírodního ráje, který proslavily i filmy o Vinnetouovi. Nejznámější národní park v Chorvatsku, díky své rozmanitosti byl zapsán na Seznam přírodního dědictví UNESCO. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


8.den: návrat v dopoledních hodinách.

Ubytování: Starigrad – Paklenica, kemp Paklenica v areálu hotelového komplexu Bluesun hotel Alan. Mobilní domky, dvě dvoulůžkové ložnice, kuchyňský kout, sociální příslušenství. Mobilní domek je vybaven povlečením a ručníkem.


Stravování: možnost vlastního vaření. Možnost objednání sterilovaných jídel v cestovní kanceláři.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování a průvodce.


V ceně není celodenní lodní výlet na Kornaty v ceně 32 €.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.