NEJEN PODÉL ŘEKY RHÓNY

Region Wallis lemuje 40 čtyřtisícovek. Švýcarsko cyklozájezd.

Číslo:

670

Termín:

17. 7. – 22. 7. 2018

Cena:

8 950,- / 8 550,- Kč

Ubytování:

hotel

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

Petr Gruss

Doprava: Arriva – vybavený zájezdový autobus Magelys

Cyklostezka vás povede z hor údolím řeky Rhony s krásnou horskou kulisou kolem jezer a vodopádů, středověkými městečky k největšímu švýcarskému jezeru a nejkrásnějšímu městu na jeho břehu Montreux. Program je doplněn o návštěvu horského střediska Zermatt s majestátním Matterhornem.

1.den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Švýcarska.


2.den: GRIMSELPASS 2164 m – panoramatický sjezd z horského průsmyku až na dno romantického údolí, které je pokladnicí walliské lidové architektury. Pokračování po pohodlné cyklostezce vedoucí převážně z kopce do Brig (cíl zkrácené etapy) nebo až do cíle etapy ve Vispu. Celkem 72 km (+240 m/-1750 m)


3.den: LEUKERBAD 1450 m–z termálního lázeňského letoviska po silnici do údolí řeky Rhóny. Pokračování mezi vinohrady a ovocnými sady do Sionu, historického města s pozůstatky středověkého hradu (cíl zkrácené etapy). Pokračování údolím řeky Rhóny do cíle v Martigny. Celkem 65 km (+0/-890 m)


4.den: WALLISKÉ ALPY – ZERMATT 1710 m – nejdříve musíte z Täsche vyjet do Zermattu (po vlastní ose nebo zubačkou), který leží na úpatí nejfotografovanější evropské hory – majestátního Matterhornu. Po silnici zpět do Täsche a přes Visp (cíl zkrácené etapy) a údolím řeky Rhóny do cíle v Sierre. Celkem 75 km (+240 m/-1150 m).

Alternativně: možnost výjezdu zubačkou na vyhlídku Gornergrat nabízející úchvatný přírodní amfiteátr s více než 35 vrcholy přesahujícími 4 000 m a rozlehlými ledovci. Vyhlídkový dvacetikilometrový sjezd na kolech zpět do Zermattu.


5.den: FORCLAZ 1520 m sedlo na švýcarsko-francouzské hranici nedaleko masívu Mont Blanc. Sjezd do údolí řeky Rhóny a k Ženevskému jezeru přes Montreux do cíle ve Vevey. Celkem 69 km (+360 m /-1160 m). Ve večerních hodinách odjezd. Noční přesun.


6.den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: hostel (čtyřlůžkové pokoje) v Sionu, za příplatek dvoulůžkové pokoje.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 1 190,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.  

Už to kreslíme…

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.