fbpx

NEJKRÁSNĚJŠÍ JEZERA RAKOUSKA

Nejkrásnější jezera Rakouska - poznávací zájezd

Termín: 31. 8. – 3. 9. 2023   Zájezd je již VYPRODÁN. V případě zájmu Vás zapíšeme do náhradníků.

 

NABÍZÍME  TENTO TERMÍN: https://hoska-tour.cz/zajezdy/solna-komora/

 

Číslo zájezdu: 490

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 950,- Kč


Popis


Solná komora – nádherná alpská krajina.

Solná komora (Salzkammergut) je jednou z nejnavštěvovanějších turistických oblastí Rakouska. Je to kraj plný blankytně modrých alpských jezer, krásné přírody, hlubokých údolí a vysokých hor. Horami je oblast obklopena ze tří stran, na jihu pozvolna navazuje na Alpy. Název Solná komora je odvozen od těžby soli, která se tu těžila už v dobách dávného keltského osídlení.

Váš průvodce:

Malkus

Program


Odjezd v brzkých ranních hodinách, přesun do Rakouska. GRÜNBERG – lanovkou na vyhlídkový vrchol, vycházka na návrší Hochaschir s možností návštěvy stezky v korunách stromů. Panoramatický výhled na město Gmunden, jezero Traunsee a strmé skalní vrcholky dlouhého pohoří Höllengebirge. ORT – zámeček na jezeře Traunsee je spojen s pevninou mostem dlouhým 123 metrů. TRAUNSEE – vycházka podle jezera.

ST. GILGEN – malebné letovisko na břehu jezera Wolfgangsee. WOLFGANGSEE – vyhlídková plavba lodí po jezeře. ST. WOLFGANG – malebné letovisko, v uličkách se nachází mnoho kaváren a obchůdků. Možnost vykoupání v jezeře. SCHAFBERG 1783 m – možnost výjezdu parním vláčkem na vyhlídkový vrchol.

KRIPPENSTEIN – lanovkou na 2061 m vysoký vrchol. Vycházka na vyhlídkovou plošinu 5 Fingers (5 prstů). Na každém z prstů si můžete vyzkoušet svoji odvahu, projít se nad propastí a vychutnat si úchvatný pohled na Hallstattské jezero. Výhledy jsou také na masiv Dachsteinu. HALLSTATT – hornické městečko na břehu Halštatského jezera. V kapli sv. Michaela se nachází kostnice. HALLSTÄTTER SEE – ledovcové jezero obklopeno zalesněnými horskými svahy. Bývá řazeno mezi nejkrásnější rakouská jezera.

ALTAUSSEE – malebné jezero mezi vrcholky Solné komory. Možnost vycházky podél břehu jezera, které si zahrálo i v jedné z posledních bondovek. SOLNÉ DOLY – exkurze do nitra hory na místa, kde se dříve těžilo bílé zlato. V podvečerních hodinách odjezd, návrat ve večerních hodinách.

Informace


Ubytování:

Hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 050,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.