fbpx

NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA APULIE

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

190

9.7. – 16.7. 2017

Hotel**** s bazénem.

Autobus 12 990,-/12 490,- Kč

Program

1.den: odjezd v dopoledních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun na jih Itálie.
2.den: příjezd na „podpateček italské boty“ do oblasti Apulie, která bývá přezdívána „Karibik Středomoří“ pro nádherné světlemodré moře a bílé pláže. OTRANTO – malebné městečko, kde středověké centrum s úzkými pitoreskními uličkami obepínají mohutné hradby. Prohlídka a koupání, odpočinek na pláži. Dále zastávka u bauxitového jezírka nedaleko Otranta, jehož okolí hýří hnědočervenými barvami.
3. den: OSTUNI – malebné bílé městečko, které ční na návrší s výhledem do okolní krajiny. Procházka historickým centrem s labyrintem uliček a romantických zákoutí, katedrálou v pozdně gotickém slohu, Biskupským palácem. OBLAST „TRULLI“ – bílé domky s kamennou střechou a kruhovým půdorysem. ALBEROBELLO – romantické městečko, jehož název znamená „krásný strom“ – s více jak tisíci domky „trulli“. LOCOROTONDO – město které patří k nejzajímavějším na jihu Itálie.
4.den: SALENTINSKÝ POLOOSTROV – výlet na tzv. „podpatek boty“ Itálie. Vyhlídková cesta na nejjižnější mys CAPO SANTA MARIA DI LÉUCA. GALLIPOLI – středověké centrum na ostrově v Jónském moři, anjouovský hrad, rybí trh, katedrála. BAIA VERDE – odpoledne možnost koupání na „karibské pláži“.
5.den: přejezd do vnitrozemské provincie BASILICATA. MATERA – pozoruhodné město ležící v zajímavé přírodní oblasti, kde strže od sebe oddělují jednotlivé kopce. Prohlídka části SASSI, kde se nachází kostely a obydlí vytesaná do skály.
6. den: LECCE – město s jedinečnou barokní architekturou a množstvím zajímavých kostelů. Piazza del Duomo, katedrála bazilika Santa Croce aj. Návštěva pobřeží, kde bělostné skály ční nad průzračnou bleděmodrou vodou v místě Roca Vecchia. TORRE DELL ORSO – hezké koupání.
7. den: ráno odjezd. CASTEL DEL MONTE – jedna z nejzáhadnějších památek italského jihu, obrovská pevnost viditelná již ze vzdálenosti mnoha kilometrů postavená ve 13. st. za vlády Fridricha II, císaře Svaté říše římské.
8. den: návrat v odpoledních hodinách.

Ubytování: hotel**** s bazénem.
Stravování: polopenze.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 5x ubytování, 5x polopenze a průvodce.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.