fbpx

NEPOZNANÁ MOLDÁVIE

Kišiněv

Termíny: 13. 9. – 22 .9. 2021

 

Číslo zájezdu:

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně + večeře

 

Doprava: autobus

 


Cena: 14 980,- Kč


Popis


Zastávky na Ukrajině a v Rumunsku
Nádherná panenská příroda s historickými památkami.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách. Noční přesun přes Polsko na Ukrajinu.

LVOV – prohlídka nádherného historického centra, které je zapsáno na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Katedrála sv. Jiří, dominikánský klášter Božího těla – slouží i pro řeckokatolickou církev. Je to jedna z nejcennějších památek Ukrajiny; římskokatolická katedrála Nanebevzetí Panny Marie. Odpoledne odjezd směr na východ. KAMENEC PODOLSKÝ – jeden ze 7 divů Ukrajiny. Starobylé město ve Chmelnické oblasti, s hlubokým kaňonem řeky Smotryč, obklopující střed města (chrám Nejsvětější Trojice, Radnice, římskokatolická katedrála a socha Panny Marie).

Přejezd do MOLDAVIE. SOROCA – prohlídka pevnosti z 15. století, nyní kamenná, dříve dřevěná, s výhledy na Ukrajinu za řekou Dněstr. CAPRIANA – pravoslavný klášter a bývalé sídlo moldavského biskupa. Je to nejvýznamnější poutní místo Moldávie. Kratší přejezd do hlavního města KIŠINĚV.

KIŠINĚV + okolí – prohlídka zajímavostí. KIŠINĚV – nejzelenější město v Evropě, s četnými jezery, na řece Byk. Uvidíte např. Vítězný oblouk neboli svatá Brána, Pomník vítězství – červená pyramida z pěti postavených pušek, 25 m vysoká, Katedrála Zrození páně se zvonicí na náměstí Vítězství, Národní archeologické a historické muzeum – „dědeček muzeí“, třída Štěpána Velikého – parlament, prezident, vláda. Parky, bulváry. CRICOVA – vinařské království, podzemní vinné sklepy vytesané ve skále, dlouhé více jak 60 km. Zde se vyrábí bílé i červené šampaňské. ORCHEI VECHI – starobylé osídlení u řeky Räut, klášter vytesaný ve skále. Klášterní areál CURCHO s nejvyšší katedrálou Moldávie. Výlet do mezinárodně neuznávané Podněsterské moldavské republiky. BENDER (TIGHINA) – město spojené s Podněstřím jen mohutným mostem přes řeku Dněstr. Je zde stará turecká pevnost, Leninova třída. Do Tiraspolu jezdí pravidelná městská doprava (od r. 1993). TIRASPOL – hlavní město Podněsterské moldavské republiky, město sídlišť a reprezentačních budov podle ruského stylu. Fakultativní návštěva závodu KVINT na výrobu koňaku, ochutnávka s pohoštěním, případně podobná exkurze do likérky s výrobou Martini, vermutu, … Možnost fakultativní prohlídky světoznámého fotbalového komplexu místního klubu SHERIF, s fotbalovou akademií.

Odjezd na jih Moldávie do města COMRAT – hlavní město turkotatarské GAUGAZIE s dominující katedrálou z počátku 19. století, menšina Gangazů tureckého původu. Dále HOLUBINKA (Huluboaia) – cca 15 km od rumunské hranice, jediná vesnice v Moldavii s českou menšinou – žije zde cca 150 Čechů, Katedrála sv. Jana a místní „BASCANI“ neboli Gaganzský parlament. CAHUL – lázeňské město na jihu země.

RUMUNSKO – kouzelné karpatské oblasti: SINAIA – klášter, královský zámek PELES. BRAN – domnělý tajemný Drákulův hrad; BRAŠOV – historické jádro s Černým kostelem; FAGARAŠ – nejvyšší horský hřeben Karpat. HUNEDOÁRA – hrad CORVIN, největší rumunská pevnost.

Časně ráno odjezd přes Maďarsko a Slovensko. Návrat ve večerních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotely, penziony na trase, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

8x snídaně, 5x večeře.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 8x ubytování
  • 8x snídaně
  • 5x večeře
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

 

Více informací o nástupních místech.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.