fbpx

NEW YORK A WASHINGTON: METROPOLE VÝCHODU USA

Poznávací zájezd - New York a Washington DC

Termín: 12. 5. – 19. 5. 2024

 

Číslo zájezdu: 120

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: bez stravy

 

Doprava: autobus

 


Cena: 41 950,- Kč


Popis


S návštěvou Filadelfie.

Poznávací zájezd po nejvýznamnějších městech na východním pobřeží Spojených států amerických. Uvidíme sídla významných institucí, do nebe sahající mrakodrapy i kousky přírody uprostřed bohaté městské zástavby.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odlet z Prahy do New Yorku přesun do ATLANTIC CITY, které od roku 1870 proslulo legalizací hazardních her. Mimo kasin a zábavných podniků je zde zajímavá pobřežní promenáda a molo.

WASHINGTON – prohlídka hlavního města Spojených států amerických. Mimo nejvýznamnějších amerických institucí se ve městě nachází monumentální pomníky zakladatelů státu. Prohlídka povede okolo sídla prezidenta – Bílého domu, budovy Kapitolu, Washingtonova monumentu. Dále navštívíme památníky Lincolna, Jeffersna, Washingtona a Roosevelta.

WASHINGTON – projdeme si Arlingtonský národní hřbitov armády země vč. hrobu J. F. Kenedyho, katedrála svatého Petra a Pavla, možnost prohlídky muzeí Smithsonianovy nadace. Další zajímavosti města.

PHILADELFIA – největší město Pensylvánie, kterému vévodí mrakodrapy, ale uchovává i výškově skromné historické stavby. Zajímavá je čtvrť okolo Náměstí nezávislosti, kde se nacházejí významné instituce města a historická muzea. Prohlídka historického centra města, v němž byla v roce 1776 podepsána deklarace nezávislosti.

NEW YORK – plavba lodí na Liberty Island se sochou Svobody a ostrov Ellis Island s muzeem emigrace si připomeneme osud mnoha přistěhovalců po příjezdu do Nového světa. Projdeme jižní Manhattan a jeho nejznámější místa jako finanční čtvrť Wall Street s burzou cenných papírů, nové budovy centra světového obchodu WTC (541 m), novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov. Podíváme se do China Townu či noblesní čtvrti SoHo. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si můžeme vychutnat zvolna se rozsvěcující město mrakodrapů. Fakultativně je možnost navštívit některé z Broadwayských divadel.

NEW YORK – Prohlídka Manhattanu v okolí Central Parku a Páté Avenue. Prohlédneme si Rockefellerovo centrum. Most přes East River do čtvrti Brooklyn patří mezi ikony Big Apple. Večer ukončíme na rozzářeném náměstí Times Square s jedinečnou atmosféru plné světelných reklam.

Během dne odlet.

Přílet do Prahy.

Informace


Ubytování:

hotely, dvoulůžkové pokoje.

Příplatek za 2-lůžkový pokoj: 5.000 Kč/osoba
Příplatek za 3-lůžkový pokoj: 3.000 Kč/osoba

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

bez stravy. Na některých hotelech mohou být kontinentální snídaně zdarma. Obědy nebo večeře individuálně v průběhu programu.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Washington a New York – Praha (vč. příručního zavazadla),
  • cesta autobusem Washington – Filadelfie – New York,
  • 6x ubytování,
  • průvodce CK.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.
  • odbavené zavazadlo ve výši cca 2 000,- Kč

Cestovní pojištění:

baliček komplexního cestovního pojištění 125,- Kč/den do 70-ti let.

Osoby nad 70 let 215,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

odlet z letiště Praha – Ruzyně.

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.