fbpx

OBERSTDORF NA DLANI

Putování Allgäuskými Alpami.
Lanovkami do horských výšin.

Číslo:

190

Termín:

3. 7. – 9. 7. 2018

Cena:

7 250,- / 6 900,- Kč

Ubytování:

penzion

Stravování:

snídaně (možnost večeří)

Průvodci:

seznamte se

Odpočinková turistika v kouzelných vápencových Alpách na německo-rakouském pomezí. Ve sportovním středisku Oberstdorf končí sedm krásných horských údolí. Oberstdorf se řadí mezi nejslunečnější oblasti Bavorska a vstoupil ve známost hlavně díky svému turnaji čtyř můstků a konání mistrovství světa v lyžování. Čekají vás horské štíty, kouzelné horské hřebeny a krásné alpské louky. Do horských výšin vás vyvezou lanovky.


Co vás čeká:

ALLGÄUSKÉ ALPY – vápencové pohoří ležící na území Německa a Rakouska. Tvoří na vápencové hory poněkud nezvykle souvislý hřeben, z něhož vystupují jednotlivé štíty. Mnohé z nich jsou přístupné po zajištěných cestách. Nejvyšším vrcholem je Grosser Krotenkopf 2657 m ležící na rakouském území.

OBERSTDORF – hlavní středisko Allgäuských Alp. Pozoruhodné rozsáhlé národopisné muzeum včetně salaše s celým vybavením nebo výrobna hořcové pálenky.

KLEINWALSERTAL – turisticky nejnavštěvovanější dolina.

BREITACHKLAMM – romantická soutěska, kterou protéká divoká bystřina.

HEINI-KLOPFER – skokanský můstek na kterém se pořádalo mistrovství světa. Roku 2004 byl stanoven nový skokanský rekord na 223 metrů.

FELLHORN – vyhlídkový dobře značený hřeben.

NEBELHORN – významný vrchol ležící přímo nad Oberstdorfem, panoramatický výhled. Prý lze spatřit na 400 vrcholů.

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun do Německa.


2. – 6. den: program podle následujícího rozpisu. Poslední den v podvečerních hodinách odjezd, noční přesun.

a) FAISTENOY 904 m – kabinkovou lanovkou na Fellhorn 1967 m. Několik variant túr s přihlédnutím na zdatnost jednotlivých účastníků. Pro cestu dolů je možné využít sedačkovou lanovku Söllereckbahn.

b) OBERSTDORF 813 m – kabinkovou lanovkou s přestupem na Nebelhorn 2224 m. Možnost několika túr s různou variantou obtížnosti. Pro cestu dolů lze využít kabinkovou lanovku.

c) SCHWARZWASSERTAL 1273 m – sedačkovou lanovkou na Ifenhütte 1586 m. Túra na vrchol Hoher Ifen 2230 m. Dolů opět několik pěších variant. Lze opět využít sedačkovou lanovku.

d) MITTELBERG 1215 m – lanovkou Walmendinger Hornbahn k horní stanici do výše 1940 m. Krátký výstup na Walmendinger Horn 1990 m. Hřebenová túra přes Ochsenhofer Scharte 1850 m na Grünhorn 2039 m. Cesta po krásném travnatém hřebeni s rozhledy. Sestup do osady Baad 1244 m. Možnost lehkých túr. Opět lze použít lanovku.

e) RIEZLERN 1086 m – kabinkovou lanovkou Kanzelwandbahn na hřeben ve výšce 1949 m. Krátký výstup na vrchol Kanzelwand 2058 m. Túra podle zdatnosti v oblasti masivu Schafalpenköpfe. Do údolí lze opět sjet lanovkou.


7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: penzion v oblasti Oberstdorfu.


Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří za 1 120,- Kč.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, pojištění a průvodce.


V ceně není zahrnuto: týdenní jízdenka na používání lanovek v oblasti Oberstdorfu ve výši 70 €.

Už to kreslíme…

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.