fbpx

OSTROVY RUJANA A USEDOM 

Cykloturistika na ostrovech Rujána a Usedom

Termín: 3.7. – 8.7.2024

 

Číslo zájezdu: 1100

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 13 350,- Kč


Popis


Na pobřeží Baltského moře až po nejsevernější mys Arkona. 

Návštěva rekreačních středisek s možností vykoupání. 

Pohodová pobřežní turistika. Oslnivě bílé křídové útesy lákají na největší německý ostrov Rujana každoročně mnoho rekreantů. Příroda je zde rozmanitá a na větší kopce tady takřka nenarazíte. Břehy jsou nízké, občas členité. Na pobřeží se vyskytuje mnoho písečných kos, přesypů a dun. Během putování si můžete odpočinout na některé z mnoha pláží a ochutnat rybí speciality, které nemají chybu.  

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na sever Německa. ROSTOCKdůležitý německý přístav na Baltu. V historickém jádru města jsou měšťanské domy ze 17. až 19. století, které tvoří pestrobarevnou kulisu města. Novému náměstí dominuje radnice s barokním průčelím růžové barvy a gotickými věžičkami, majestátní gotický chrám Panny Marie: Staré náměstí s kostelem sv. Petra je bývalý chrám mořeplavců a rybářů. Jeho kostelní věž sloužila námořníkům jako opěrný navigační bod. 

RUJANA * SEEBAD THIESSOWbílé písečné pláže, hustý smíšený les, slaniska, vlčí máky a chrpy, poloostrov ze tří stran obklopuje moře. OSTSEEBAD SELLIN – rekreační středisko, bílé pláže, historické centrum města, nedaleko biosférická rezervace. OSTSEEBAD BINZ – svérázná přímořská architektura, dlouhé pláže, lovecký zámeček Granitz, pěší promenáda s 370 m dlouhým molem. NEU MUKRAN – moderní přístav, odtud každý den vyplouvá několik trajektů do skandinávských a pobaltských zemí. SASSNITZ – NEJVĚTŠÍ a zároveň hlavní město ostrova, které žije rušným životem. Přímo ve starém přístavu si můžete prohlédnout vyřazenou ponorku pocházející z roku 1963 a navštívit některou z mnoha rybích restaurací. 

RUJANA * MYS ARKONA – nejsevernější 46 m vysoký mys. Na vyhlídkovou plošinu na majáku vede 150 schodů. Pod majákem je možné se vykoupat. Budete-li mít štěstí, můžete najít i kousek jantaru. VITT – malebná rybářská vesnička. PUTGARTEN – další romantická rybářská vesnice. SCHAABE – 8 km dlouhá pláž místy až 100 m široká. GLOWE – slunce, pláž a moře, ráj Baltského moře, rybářský přístav. 

RUJANA * dopoledne NP JASMUND – duby pokrytý poloostrov. Na pobřeží křídové útesy s vyhlídkami. Nejznámější útes je 118 m vysoký Königsstuhl. Z vyhlídky vede přes 400 dřevěných schodů na pláž. Park je zapsán na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Odpoledne odpočinek na pláži.

USEDOM * druhý největší ostrov v Německu. Turisty lákají krásné široké bílé pláže a malebná rekreační střediska. Typické jsou fasády s věžičkami, mramorovými sloupy a terasami, jež císařské Německo odkoukalo od francouzských středomořských středisek. PEENEMÜNDE – muzeum, které osvětluje vývoj kosmických letů. OSTSEEBAD KARLSHAGEN – jemné písečné pláže. HERINGSDORF – lázeňské město s vyhledávaným slaným pramenem. Určitě si v některé z četných restaurací dáte smaženého herringa nebo jinou dobrou rybí specialitu. SEEBAD AHLBECK – hezké lázeňské městečko. SWINOUJSCIE – prohlídka přístavního města, trajektem přes řeku Swinu. 

ŠTĚTÍN – zastávka v historickém centru města. Turisticky nejzajímavější částí města je nábřežní promenáda a přilehlá historická oblast města na západním břehu Odry, kde se nachází zámek pomořanských knížat.

Přesun do České republiky, návrat ve večerních hodinách. 

Informace


Ubytování:

Hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.    

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 700,- Kč.   

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Večeře individuálně v restauracích (možnost rybích specialit).  

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování (4x v Německu, 1x v Polsku)
  • 5x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den pro osoby do 70-ti let.

Pro osoby nad 70 let 80,-Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.