fbpx

PAMÁTKY A PŘÍRODA LUCEMBURSKA

Štrasburk - poznávací zájezd

Termín: 24. 7. – 29. 7. 2019

Číslo zájezdu: 280

Ubytování: hotel s Lucembursku

Stravování: snídaně

Doprava: autobus

Tento zájezd je již VYPRODANÝ. Volné zájezdy naleznete na úvodní stránce webu.


Cena: 7 250,- / 6 900,- Kč


Popis


Malá, ale bohatá země.

 

Poznávací zájezd s lehkou pěší turistikou především do Lucemburska. Lucemburk je považován za nejpozoruhodněji umístěné evropské hlavní město. Romantika zde dýchá na každém kroku. Je zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Sídlí zde rovněž řada významných institucí Evropské unie – především Evropský soudní dvůr či Sekretariát Evropského parlamentu. Z muzeí si nenecháte ujít Národní muzeum dějin a umění, Přírodovědné nebo Muzeum dějin hlavního města. V každém případě Lucembursko stojí za poznání. Láká především milovníky historie, neboť krásné a romantické hrady se zde nacházejí téměř na každém kroku, a turisty, kteří mají rádi úžasnou přírodu plnou zajímavých scenérií.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Doprava: AD Zikmund s. r. o.

Program


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun přes Německo.

COCHEM – vinařské město v údolí Mosely s rozsáhlým hradem. TREVÍR – univerzitní město a nejstarší město Německa s bohatou historií. Město je proslulé existencí významných památek z římské éry, které jsou zařazeny na Seznam kulturního dědictví UNESCO. Prohlídka historického jádra města. Je zde nejkrásnější tržiště v Německu s fontánami a se spoustou květinových a zeleninových stánků. Nad jedním z náměstí se tyčí nadživotní socha Karla Marxe, který se zde narodil.

LUCEMBURK – dopoledne prohlídka města, katedrála Notre-Dame – v kryptě sv. Petra spočívají ostatky krále Jana Lucemburského. Můžete si prohlédnout i dřevěnou sošku patronky města Panny Marie Utěšitelky. Square Jan Palach (náměstí Jana Palacha) – Palach zde má pamětní desku. KASEMATY – byly součástí lucemburského opevnění a byly tak dokonalé, že se Lucemburku přezdívalo Gibraltar severu. promenádA La CORNICHE – je považována za nejhezčí terasu v celé Evropě. GRUND – plné starých hrázděných domů. Velkovévodský palác – stojí na místě středověké radnice. Dnes je oficiálním sídlem lucemburského velkovévody, odehrává se tu mnoho oficiálních státních ceremonií a audiencí. ECHTERNACH – starobylé poutní město ležící nedaleko hranice s Německem. Bazilika sv. Willibrorda s hrobkou patrona města, zahrada prelátů nebo klášter Benediktů. Malé lucemburské Švýcarsko – jedna z nejkrásnějších oblastí v Lucembursku. Nádherná příroda plná nezvyklých skalních útvarů, jeskyní, propastí a vodopádů. Vycházka.

VIANDEN – jeden z nejkrásnějších hradů v Lucembursku. Přezdívá se mu Lucemburský Karlštejn, jedná se totiž o velmi významnou stavbu s bohatou historií. Právě zde se narodil český král Jan Lucemburský. Ve stejnojmenné obci je k vidění dům světoznámého spisovatele Viktora Huga. ARDENY – smutně připomínají boje za 2. světové války. Památníky bitvy v Ardenách z přelomu let 1944 a 1945 tu stojí na každém rohu. ETTELBRÜCK – zde se dozvíte více o generálu Pattonovi. Ačkoliv byl region silně poničen oběma armádami, mnohé ze středověkých hradů úspěšně přežily nebo se dočkaly rozsáhlých rekonstrukcí. ÚDOLÍ SEDMI HRADŮ – památky. LUCEMBURK Podvečerní prohlídka města.

Odjezd v ranních hodinách. SCHENGEN – malá vinařská obec nedaleko místa, kde se stýkají hranice Německa, Francie a Lucemburska. V obci žije 425 obyvatel. Krátká zastávka. ŠTRASBURK – město má velký význam v rámci Francie a vůbec celé Evropy. Sídlí v něm Rada Evropy, Evropský soud pro lidská práva a taky v něm pravidelně zasedá Evropský parlament. Významná je katedrála NOTRE – DAME s vyhlídkovou věží. Zajímavá je malebná čtvrť Malá Francie s romantickými domky a hospůdkami. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel v Lucembursku, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 960,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat na trase přes Prahu a Plzeň. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2019 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.