fbpx

PAMÁTKY DÁNSKA, RUJANA

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

260

20.7. – 26.7. 2017

Hotel.

Autobus 9 990,-/9 540,- Kč

Dánsko díky svým překrásným historickým památkám, kulturním zajímavostem a v neposlední řadě i svou jedinečnou přírodou přiláká k návštěvě každoročně tisíce turistů a věříme, že zláká i vás. Ještě dříve, než tam dojedete, se zastavíte na těch nejzajímavějších místech na malebném ostrově Rujana.

Program

1. den: odjezd ve večerních hodinách, noční přesun na sever Německa.
2. den: ráno příjezd na ostrov RUJANA – nejkrásnější a nejrozmanitější ostrov Německa. Křídové útesy, písečné pláže, kopcovité vnitrozemí. ARKONA – mys s vyhlídkou. NP JASMUND – lehká pěší turistika, křídové útesy Königstuhl a Stubbenkammer vysoké až 117 m, překrásné vyhlídky. Prohlídka historického centra jednoho z nejpozoruhodnějších hanzovních měst, města STRALSUND. Ve městě se dochovalo přes 800 starých architektonicky zajímavých budov; cihlová gotická radnice, štítové domy, kostel Panny Marie aj. Zastávka ve městě ROSTOCK. Promenáda s domy ze 17. století, kostel Panny Marie.
3. den: dopoledne prohlídka města GÜSTROW se zámkem, v jehož architektuře se snoubí německé, italské i nizozemské prvky. SCHWERIN – město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. svět. válku bez újmy. Schwerinu se též přezdívá „Florencie severu“, protože se v minulosti stal Mekkou umělců. Podvečerní LÜBECK (UNESCO) – ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Po 2. svět. válce bylo pěkně obnoveno. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely aj.), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky.
4. den: přejezd do Dánska. EGESKOV SLOT – jeden z nejpůvabnějších zámků v Dánsku, považován i za jeden z nejkrásnějších vodních zámků v Evropě. Dojezd do Kodaně.
5. den: FREDERIKSBORG SLOT – velkolepý královský zámek s nádhernými exteriéry, interiéry i zahradami – Rytířský sál s vyřezávaným dřevěným stropem, Audienční síň, zámecká kaple. KRONBORG SLOT (UNESCO) – Hamletův „hrad Elsinor“ – Velký sál, Králova komnata, kobky se sochou vikinského náčelníka Holgera Dánského, jenž podle legendy procitne v době ohrožení země. Městečko HELSINGOR ležící na březích průlivu, který propojuje Severní moře s Baltským – klidná promenáda Biergegade, hlavní náměstí.
6. den: ROSKILDE – první hlavní město Dánska s významnou katedrálou, která pro svůj historický význam byla zařazena na seznam UNESCO. KODAŇ – devítihodinová prohlídka nejzelenější světové metropole protnuté četnými vodními kanály. Procházka kolem velkolepé radnice a tří paláců – Christiansborgu, Amalienborgu a Rosenborg Slotu. Možnost prohlídky korunovačních klenotů a okružní plavby městem s výhledem na Malou mořskou vílu. Na závěr nasajete nezapomenutelnou atmosféru na nejrozsáhlejší pěší zóně na světě. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
7. den: návrat v dopoledních hodinách.
Ubytování: hotel.

Stravování: snídaně.

V ceně je zahrnuta: přeprava, trajekt, 4x ubytování, 4x snídaně a průvodce.

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou cestovní kanceláří.

© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.