fbpx

PAMÁTKY STŘEDNÍHO SLOVENSKA

Zájezd Památky středního Slovenska - poznávací zájezd Slovensko

Termín: 26. 8. – 30. 8. 2020

 

Číslo zájezdu: 420

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně, večeře za příplatek

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 150,-/6 850,- Kč

LM 6 750,-/6 450,- Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 2 250 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Výběr toho nejlepšího.

Poznávací zájezd s vycházkami. Poznáte střední Pohroní, kde jsou hornické památky, spousta romantických kostelíků, hrady, zámky a krásná příroda. Proto si tuto oblast oblíbil i fotograf Karel Plicka.

Váš průvodce:

Pavel Bičiště

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na střední Slovensko. BOJNICE – romantický zámek patří k nejnavštěvovanějším ve střední Evropě. Koncem 19. století byl zámek přestavěn podle vzoru francouzských zámků v údolí Loiry a papežského paláce v Avignonu. Při prohlídce interiérů budete obdivovat štukovou výzdobu a bohaté sbírky uměleckých děl. V renesančním zámku najdete cenné exponáty.

HARMANECKÁ JESKYNĚ – překrásná krápníková výzdoba s výskytem bílého sintru. ŠPANIA DOLINA – vesnická památková rezervace, jedna z nejkrásnějších a nejzachovalejších hornických obcí na Slovensku. Vycházka po naučné stezce. ŠACHTIČKY – rozhledna s krásnými výhledy mimo jiné i na Španiu Dolinu. BANSKÁ BYSTRICA – upravené historické centrum s množstvím honosných domů a paláců je městskou památkovou rezervací. Šikmá hodinová věž, rozsáhlý hradní areál s kostelem Nanebevzetí P. Marie a monumentální památník SNP.

HOREHRONÍ * SLOVENSKÁ LUPČA – mnoho starých měšťanských domů, středověký hrad s Korvínovou lípou. Čiernohorská lesní železnička – výlet lesní železničkou, prohlídka unikátního lesního skanzenu a vycházka.

ZVOLEN – městu dominuje hrad, který je také největší památkou, zbytky městských hradeb, pancéřový obrněný vlak Hurban. DETVA – Podpolanské muzeum s etnografickými sbírkami, na místním hřbitově malované kříže. KALAMÁRKA – možnost vycházky ke skalním útvarům. HRONSEK – unikátní dřevěný kostel s cenným interiérem je zapsán na Seznamu UNESCO. Zde se narodil i známý slovenský herec Ladislav Chudík. KOVÁČOVÁ – možnost večerního koupání v termálních lázních v bazénech s vodou o teplotě od 26 do 38°C.

KREMNICA – starobylé hornické město s historickým jádrem. K nejvýznamnějším památkám patří mincovna, areál městského hradu a opevnění, kostel sv. Kateřiny, náměstí s radnicí a morovým sloupem. KREMNICKÉ BANĚ – v krásné krajině postavili kostel sv. Jana Křtitele, pěkný výhled. STŘED EVROPY – jeden ze středů Evropy. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 740,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 20,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat po trase přes Hradec Králové směrem na Moravu. Klientům z Prahy, Brna, Liberecka, středních Čech a Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.