fbpx

BAVORSKÉ PERLY

Neuschwanstein - poznávací zájezd do Bavorskac

Termín: 3. 8. – 6. 8. 2023

 

Číslo zájezdu: 370

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 950,- Kč


Popis


Nejzajímavější bavorské památky.

Bavorsko je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Německa. Nachází se tu totiž velké množství zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Navíc oblast leží prímo u ČR.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách. NORIMBERK – historické jádro města stojí za prohlídku. Jednou z významných památek je Císařský hrad. Z dalších památek – Dürrerův dům, Pilatushaus, Mauthalle, kostel Panny Marie založený Karlem IV. a norimberský orloj.

NEUSCHWANSTEIN – zámek Ludvíka II., který jej nechal vystavět tak, aby uspořádání interiéru bylo přizpůsobeno rytířským legendám hudebního myšlenkového světa Richarda Wagnera. Zajímavostí je 15 m vysoký korunní sál. Vycházka k Mariánskému mostu. FERNPASS – v závratné výšce nad údolím se klene visutý most, který spojuje zříceninu hradu Ehrenberg s pevností Fort Claudia. Přechod po 400 m dlouhém vzdušném visutém mostě, který se klene až 115 m vysoko nad údolím. Přechod vzdušného mostu není povinný. MNICHOV – prohlídka historického jádra města se starou a novou radnicí, Marienplatz, katedrála Frauenkirche, Peterskirche, nejslavnější pivnice a historická restaurace Hofbräuhaus.

CHIEMSEE – Chiemské jezero, nazývané také Bavorské moře se dvěma obydlenými ostrovy. HERRENINSEL – ostrov, na kterém král Ludvik II. Bavorský vystavěl komplex královských budov. HERRENCHIEMSEE – prohlídka největšího paláce Ludvíka II. postaveného po vzoru Versailles.

MNICHOV – dokončení prohlídky, Olympijský park. Na vyhlídkovou plošinu televizní věže vyjedete výtahem. ŘEZNO (UNESCO) – obdivovat budete kamenný most, dóm, radnici a knížecí zámek Thurnů a Taxisů. Nakupovat můžete v romantických obchůdcích – nachází se zde nejstarší cukrárna v Německu, manufaktura na výrobu kartáčů nebo jediný kloboučník v Evropě, který vlastní výuční mistrovský list na výrobu dámských i pánských klobouků. V odpoledních hodinách odjezd, návrat ve večerních hodinách do 22:00 hodin.

Informace


Ubytování:

Hotel v Mnichově, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Večeře individuálně v restauracích.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.