fbpx
hoska-tour@hoska-tour.cz | 603 164 558 | PO-PÁ: 9-17

seljalandsfoss vodopád island

Termín: červen 2021 (již je možné nezávazně rezervovat)

 

Číslo zájezdu: 142

 

Ubytování: apart-hotel, hotel

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: letecky (odlety z Prahy)

 


Cena: 29 950,-/ 29 450 Kč

Při objednávce dnes záloha pouze 14 950 Kč splatná do týdne. Zbytek 30 dní před odjezdem. Lomítková cena je pro stálé klienty. Informace ke slevám: https://hoska-tour.cz/slevy/.


Popis


Ostrov ledu a ohně.

Poznávací zájezd s pěší turistikou s možností krácení tras. Týden na Islandu vám umožní seznámit se s nejkrásnějšími místy tajuplného ostrova. Čekají na vás sopečné krátery, mohutné vodopády i tryskající gejzíry. Ledovcová laguna vyplavující kry do moře, které je vyvrhne zpět na černou pláž. Vykoupat se budete moci v horkých vodách horské bystřiny nebo ve známé Modré laguně. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln Atlantického oceánu. Poznáte vstřícnost malého národa s velkým srdcem, ostrov ledu a ohně.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

noční transfer mikrobusem do jižní části ostrova. Dopoledne procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik u nejjižnějšího bodu Islandu z útesů mysu Dyrhólaey na skalní bránu v oceánu. Zastávka ve Víku. Odpoledne ubytování v hotelu ve Skógaru, v blízkém okolí můžete obdivovat bílý závoj 62 m vysokého vodopádu Skógafoss, k jehož hraně je možné vystoupat po schodech a vidět další vodopády. Nabízí se i možnost prohlídky skanzenu (muzea) a „utajené“ soutěsky na islandských koních (fakultativně 50 €).

přesun pod největší evropský ledovec Vatnajökull. Navštívíte N.P. SKAFTAFELL – pěšky k vodopádu SVARTIFOSS. Odpoledne pěší vycházka k ledovcovému jezeru FJALLSÁRLÓN – možnost plavby na raftech po jezeře až k ledovci. Uvidíte nádhernou ledovcovou lagunu Jökulsárlón a DIAMOND BEACH. Podíváte se ke kaňonu Fjaðrárgljúfur, nejvíce publikované soutěsce Islandu. Pojedete přes rozsáhlé více než 200 let staré lávové pole ze sopky LAKI.

tajuplný vodopád Seljalandsfoss, za jehož padající vodní stěnou můžete procházet. Vodopád Gljúfrafoss je v nedaleké jeskyni. Pěší sestup do údolí Reykjadalur s možností vykoupání v horském přírodním termálním potoce (35 až 45 °C). 2x ubytování na hotelu v Selfoss.

trasa „Zlatého islandského trojúhelníku” vás nejdříve zavede ke kráteru Kerið – možnost sestoupit až do jeho nitra k blankytně zelenému jezeru. Zastavíte se u kostela prvního biskupství na Islandu ve Skálholt. Podíváte se do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a GEYSIR, k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v N.P. þingvellir (UNESCO), kde byl v roce 930 založen první demokratický parlament světa – Alþing.

prohlídka nejsevernějšího hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Při dobrém počasí fakultativně velrybí safari (příplatek 70 €). Odpoledne světoznámé termální lázně Modrá laguna – vykoupání a relaxace patří na Islandu k nezapomenutelným zážitkům a návštěva ostrova by nebyla úplná (příplatek 70 €). Alternativně okružní jízda do nejzápadnější části Islandu poloostrova Reykjanes (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður). Odlet z Islandu po půlnoci.

Přílet do Prahy v časných ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

2x v apart-hotelu (dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou), 2x hotel (dvoulůžkové pokoje, společné soc. zařízení).

Stravování:

restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět včetně zavazadel a všech poplatků
  • přeprava mikrobusem po Islandu
  • 4x ubytování
  • průvodce

Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 1. února. Po tomto termínu již s ohledem na nákup letenky negarantujeme uvedenou cenu. Cenu pro poslední osobu necháváme beze změny.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 36,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Letiště Václava Havla Praha.

V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2020 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.