fbpx

PERLY SEVERNÍ ITÁLIE

Číslo:

330

Termín:

8. 8. – 14. 8. 2018

Cena:

8 950,- / 8 550,- Kč

Ubytování:

bungalovy

Stravování:

vlastní

Průvodci:

Pavel Bičiště

Nechte se pozvat do Itálie, kde na vás čeká okázalá architektura starobylých měst a překrásné jezero Lago di Garda. Po celém kraji narazíte na symboly idylického a pohodlného života šlechty. V Miláně uvidíte gotický dóm ověnčený 135 věžičkami, svérázné Benátky, tragický příběh Romea a Julie si připomenete ve Veroně. Dále si prohlédnete starobylé univerzitní město Padova, městečko Sirmione se středověkým hradem a antickými pozůstatky. Vychutnáte si atmosféru malého státu San Marino.

1.den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo a Rakousko do Itálie.


2. den: MALCÉSINE – město se choulí pod impozantním hradem, možnost využití lanovky na vrchol Monte Balda 1747 m – výhled na jezero Lago di Garda. SIRMIONE – středověký hrad Rocca Scaligera. LAGO DI GARDA – největší italské jezero, mnoho atraktivních rekreačních i starobylých letovisek, teplomilná flóra.


3. den: CERTOSA DI PAVIA – italský pobyt Karla IV. Klášterní komplex ukrývá spoustu cenných uměleckých artefaktů. MILÁNO – jedno z nejkrásnějších měst severní Itálie. Srdce italské ekonomiky. TEATRO ALLA SCALA – opera se řadí k nejprestižnějším na světě, možnost prohlídky muzea. DÓM – jedna z nejznámějších a největších ukázek gotické architektury na světě. Skládá se z pěti lodí, které podpírá 52 sloupů. BERGAMO – středověké město na vrcholu kopce obklopeno obrannými zdmi ze 17. století.


4. den: PADOVA – starobylé univerzitní město se slavnou akademickou minulostí, kaple Scrovegniů, dóm s baptisteriem, bazilika Sant´Antonio a Donatellova socha. VERONA – navždy spojená s Romeem a Julií, může nabídnout víc než jen vymyšlený příběh tragické lásky. Ve starobylém centru se zachovalo mnoho půvabných římských památek. ARÉNA – třetí největší římský amfiteátr. CASTELVECCHIO – působivý hrad se zajímavými expozicemi. CASA DI GIULIETTA – připomíná tragický příběh Romea a Julie. DÓM – vyniká zajímavým průčelím. SAN ZENO MAGGIORE – nejzdobnější kostel v Itálii. Historické centrum je na Seznamu památek UNESCO.


5. den:RAVENNA – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu. Památky jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO. SAN MARINO – samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano. Památky jsou zapsány na seznamu UNESCO. FERRARA – město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami. Historické centrum je na Seznamu památek UNESCO.


6. den: BENÁTKY – toto město patří k několika na světě, jež si právem zaslouží přívlastek jedinečné. CANAL GRANDE – „nejkrásnější ulice světa“, kanál se vine srdcem města, po celé délce ho lemují význačné paláce. PIAZZA SAN MARCO – svědek slavností, procesí, politických akcí a bezpočtu karnevalů. BAZILIKA SAN MARCO – náleží k nejvelkolepějším stavbám v Evropě. Možnost výstupu na kampanilu. DÓŽECÍ PALÁC – rezidence benátských vládců, bohatě zdobené komnaty a síně, Most vzdechů a vězení. PONTE DI RIALTO – nejslavnější benátský most. Benátské památky jsou na Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


7. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: bungalovy.


Stravování: možnost vlastního vaření. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla, bližší informace na webových stránkách nebo v pokynech zaslaných jednotlivým účastníkům.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování a průvodce.

© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.