fbpx

PERLY SEVERNÍ ITÁLIE – BENÁTKY A LAGO DI GARDA

Zájezdy 2022

Termín: 1. 9. – 7. 9. 2022

 

Číslo zájezdu: 420

 

Ubytování: bungalovy

 

Stravování: bez stravy

 

Doprava: autobus

 


Cena: 8 950,- Kč


Popis


Čekají vás okázalá starobylá města Miláno, Padova a Verona.

Nechte se pozvat do Itálie, kde na vás čeká okázalá architektura starobylých měst a překrásné jezero Lago di Garda. Po celém kraji narazíte na symboly idylického a pohodlného života šlechty. Gotický dóm ověnčený 135 věžičkami v Miláně, svérázné Benátky, tragický příběh Romea a Julie si připomenete ve Veroně. Dále si prohlédnete starobylé univerzitní město Padova, městečko Sirmione se středověkým hradem a antickými pozůstatky. Vychutnáte si atmosféru malého státu San Marino.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v západních Čechách. Noční přesun přes Německo a Rakousko do Itálie.

MALCÉSINE – město se choulí pod impozantním hradem, možnost využití lanovky na vrchol Monte Balda 1747 m – výhled na jezero Lago di Garda. SIRMIONE – středověký hrad Rocca Scaligera. LAGO DI GARDA – největší italské jezero, mnoho atraktivních rekreačních i starobylých letovisek, teplomilná flóra.

CERTOSA DI PAVIA – italský pobyt Karla IV. Klášterní komplex ukrývá spoustu cenných uměleckých artefaktů. MILÁNO – jedno z nejkrásnějších měst severní Itálie. Srdce italské ekonomiky. TEATRO ALLA SCALA – opera se řadí k nejprestižnějším na světě, možnost prohlídky muzea. DÓM – jedna z nejznámějších a největších ukázek gotické architektury na světě. Skládá se z pěti lodí, které podpírá 52 sloupů. BERGAMO – středověké město na vrcholu kopce obklopeno obrannými zdmi ze 17. století.

PADOVA – starobylé univerzitní město se slavnou akademickou minulostí, kaple Scrovegniů, dóm s baptisteriem, bazilika Sant´Antonio a Donatellova socha. VERONA (UNESCO) – navždy spojená s Romeem a Julií, může nabídnout víc než jen vymyšlený příběh tragické lásky. Ve starobylém centru se zachovalo mnoho půvabných římských památek. ARÉNA – třetí největší římský amfiteátr. CASTELVECCHIO – působivý hrad se zajímavými expozicemi. CASA DI GIULIETTA – připomíná tragický příběh Romea a Julie. DÓM – vyniká zajímavým průčelím. SAN ZENO MAGGIORE – nejzdobnější kostel v Itálii.

RAVENNA (UNESCO) – důležité přístavní město s řadou významných historických památek, zejména ho proslavily krásné církevní mozaiky v antickém i byzantském slohu. SAN MARINO (UNESCO) – samostatná republika ležící na svazích hory Monte Titano. FERRARA (UNESCO) – město s bohatou minulostí, středověkým centrem, s širokými ulicemi s mnoha renesančními paláci a zahradami.

BENÁTKY (UNESCO) – toto město patří k několika na světě, jež si právem zaslouží přívlastek jedinečné. CANAL GRANDE – „nejkrásnější ulice světa“, kanál se vine srdcem města, po celé délce ho lemují význačné paláce. PIAZZA SAN MARCO – svědek slavností, procesí, politických akcí a bezpočtu karnevalů. BAZILIKA SAN MARCO – náleží k nejvelkolepějším stavbám v Evropě. Možnost výstupu na kampanilu. DÓŽECÍ PALÁC – rezidence benátských vládců, bohatě zdobené komnaty a síně, Most vzdechů a vězení. PONTE DI RIALTO – nejslavnější benátský most. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

bungalovy, dvoulůžkové ložnice.

Stravování:

vybavené kuchyňky, možnost vlastního vaření. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 4 osob): Liberec a Trutnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.