fbpx

PERLY SEVERU A ZÁPADU ISLANDU

Severní fjordy, poloostrovy Snæfellsnes a Reykjanes.

Číslo:

xxx

Termín:

10.6. – 16.6. 2019

Cena:

29 900,- Kč

Ubytování:

penziony, dvoulůžkové pokoje.

Stravování:

vlastní.

Průvodci:

Petr Gruss

Poznávací zájezd s pěší turistikou. Týden na severu a západu Islandu vás seznámí nejen s nejkrásnějšími místy severních fjordů, nádhernou přírodou okolí jezera Mývatn, ale také národním parkem Snæfelsjökul. Čekají na vás sopečné krátery, mohutné vodopády i kouřící fumaroly. Vykoupat se budete moci v teplých termálních vodách. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln oceánu i za papuchalky hnízdících na blízkých ostrovech u Husavíku. To vše a mnohem vice můžete zažít na našem zájezdu po Islandu – ostrovu ledu a ohně.

 

Tento zájezd je možné spojit s PERLY JIŽNÍHO ISLANDU včetně prodloužení o 2 noci s programem v Reykjavíku. Více zde: https://hoska-tour.cz/zajezdy/perly-jizniho-islandu/

 

1.den: odlet z Prahy ve večerních hodinách.


2.den: mikrobusem transfer s nočním přesunem na sever ostrova do Husavíku. Prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu velrybího safari a/nebo lodí na papuchalky (cca 80 €), 2x ubytování v penzionu u zátoky nedaleko Husavíku.


3.den:Diamond circle“ neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru Mývatn, kde vystoupáme na sopku Hverfjall, projdeme se skalním labyrintem lávového pole Hallarflöt, podíváme se do zatopené jeskyně Grjótagjá.  Geotermální pole Námaskarð nás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, kterým vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek. Uvidíte kouřící fumaroly a solfatáry. Odpoledne se podíváme na nejmohutnější vodopád na Islandu Dettifoss nebo bude možné navštívit termální koupaliště.


4.den: při přesunu na západní pobřeží se zastavíme u vodopádu Godafoss. Prohlédneme si největší město Akureyri – brána severu, podíváme se do skanzenu GLAUMBÆR s drnovými domky. Skalní monument Hvítserkúr se tyčí ve fjordu Húnarfjöjdur, 2x ubytování v oblasti Borganes.


5.den: naše trasa nás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj „Cesta do středu země“. Budeme moci navštívit jeskyni Vatnshellir (30 €) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u Arnarstrapi na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Pláž Skarðsvík Beach.  Na severu poloostrova je rybářské městečko Olafsvík, kde se nachází námořní muzeum. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec Kirkjufell s blízkým vodopádem.


6.den: Borgarfjördur, kraje považovaného za domov islandských ság. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver, produkující 180 litrů téměř vařící vody za vteřinu. Zastávka v Reykholt, kde je zajímavý kostel.  Kaskády vodopádů Hraunfossar tryskajících zpod lávového pole.  Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Poloostrov Reykjanes (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður) nebo alternativně Modrá laguna (70 €)světoznámé termální lázně– vykoupání a relaxace.
Odlet z Islandu po půlnoci.


7.den: přílet do Prahy v časných ranních hodinách.

Ubytování: penziony, dvoulůžkové pokoje.


Stravování: restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.


V ceně je zahrnuta: letenka: Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět, přeprava mikrobusem po Islandu, 4x ubytování a průvodce.

Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 31. ledna. Po tomto termínu již negarantujeme uvedenou cenu.

Zájezd je možno prodloužit o 2 noclehy v Reykjavíku s programem dle dohody. Například tzv. Zlatý trojúhelník (viz. zájezd Perly jižního Islandu pátý den) a rozšířená prohlídka Reykjavíku. Více zde: https://hoska-tour.cz/zajezdy/perly-jizniho-islandu/

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.