fbpx

PERLY SEVERU A ZÁPADU ISLANDU

Husavík - přístav

Termín: 9.6. – 16.6. 2024  

 

Číslo zájezdu: 240

 

Ubytování: penziony

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: letecky

 


Cena: 39 550,- Kč


Popis


Poloostrovy Vatnssnes, Snæfellsnes a Reykjanes.

Pod islandský Matterhorn.

Nový prodloužený program.

Program se absolvuje ve skupince 8 účastníků.

Poznávací zájezd s pěší turistikou s možností krácení tras. Podíváte se do oblasti severních fjordů. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln oceánu i za papuchalky hnízdícími na blízkých ostrovech u Husavíku. Týden na severu a západě Islandu vás seznámí nejen s nejkrásnějšími místy západního Islandu v národním parku Snæfelsjökul. Poznáte i nádhernou přírodu okolí jezera Mývatn. Čekají na vás sopečné krátery, kouřící fumaroly i nejmohutnější vodopád Evropy Dettifoss. Vykoupat se budete moci v teplých termálních vodách. To vše, a mnohem více, můžete zažít na našem zájezdu na Island – ostrov, který je plný kontrastů.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odlet z Prahy ve večerních hodinách, přílet na letiště Keflavík kolem půlnoci.

Přesun do severní oblasti Islandu. Zastávka v největším městě na severu ostrova v AKUREYRI nazývané bránou severu. Procházka kolem „božského“ vodopádu GODAFOSS. HUSAVÍK – prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu lodí na velrybí safari nebo rychlým člunem i za papuchalky (na moři).

DIAMOND CIRCLE neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru MÝVATN, kde vystoupáte na sopku HVERFJALL s panoramatickým výhledem, projdete skalním labyrintem lávového pole HALLARFLÖT, podíváte se do zatopené jeskyně GRJÓTAGJÁ. Klid a pohodu si užijete na zalesněném skalním výběžku u jezera na HÖFÐI. Geotermální pole HVERÍR Vás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, za které vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek. Podíváte se na nejmohutnější vodopád v Evropě DETTIFOSS.

Při přesunu na sever navštívíme skanzen s drnovými domky GLAUMBÆR, prohlédneme si největší město na severu ostrova Akureyri nazývané bránou severu, zastavíme se u „božského“ vodopádu Godafoss. Husavík prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu na velrybího safari nebo lodí na papuchalky (cca 80 €).

BORGARFJÖRDUR, kraj považovaný za domov islandských ság. Kaskády vodopádů HRAUNFOSSAR tryskající zpod lávového pole a hřmící vodopád BARNAFOSS. Zastávka u nejvydatnějšího geotermálního pramenu na Islandu DEILDARTUNGUHVER. V REYKHOLT je zajímavý kostel a místo bylo sídlem středověkého básníka vůdce klanu Snorriho Sturlusona. Fakultativně je možnost výjezd na ledovec LANGJÖKULL a navštívit ledovcovou jeskyni s kaplí.

Nás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj knihy „Cesta do středu země“. Budete moci navštívit jeskyni VATNSHELLIR (fakultativně) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u ARNARSTRAPI na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Nádherná „zlatohnědá“ pláž SKARÐSVÍK BEACH jakoby na Island ani nepatřila. Na severu poloostrova je rybářské moderní městečko Olafsvík. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec KIRKJUFELL „Islandský Matterhorn“ s blízkými vodopády.  

HVALFJÖRDUR „Fjord velryb“ do roku 1980 velrybářská základna. GLYMUR – 200 m vysoký vodopád, druhý nejvyšší na Islandu. Prohlídka nejsevernějšího hlavního města na světě REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, , vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana.

Okružní jízda po jihozápadní části Islandu poloostrova REYKJANES (útesy Reykjanestá, maják Reykjanesviti a most mezi kontinenty). Odlet v odpoledních hodinách. Návrat do Prahy večer.

Informace


Ubytování:

penziony nebo apartmány, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj  8 000,- Kč

Stravování:

restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK. Bližší informace na webových stránkách CK.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět včetně všech poplatků a příručního zavazadla,
  • přeprava mikrobusem po Islandu,
  • 6x ubytování,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění,
  • odbavené zavazadlo cca 2 000 Kč.

Cestovní pojištění:

baliček komplexního cestovního pojištění 70,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místo:

letiště Václava Havla Praha. V případě většího počtu klientů z jedné lokality můžeme zajistit za příplatek svoz.

Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 31. ledna. Po tomto termínu již s ohledem na nákup letenky negarantujeme uvedenou cenu.


Tento zájezd je možné spojit se zájezdem PERLY JIŽNÍHO ISLANDU.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.