fbpx

PERLY SEVERU A ZÁPADU ISLANDU

Husavík - přístav

Termín: 18. 6. – 25. 6. 2023 (poslední 2 místa – rezervujte ihned!)

 

Číslo zájezdu: 160

 

Ubytování: penziony

 

Stravování: vlastní

 

Doprava: letecky

 


Cena: 36 950,- Kč


Popis


Poloostrovy Snæfellsnes a Reykjanes.

Malá skupina.

 

Poznávací zájezd s pěší turistikou s možností krácení tras. Týden na západu a severu Islandu vás seznámí nejen s nejkrásnějšími místy západního Islandu v národním parku Snæfelsjökul. Podíváme se do oblasti severních fjordů. Nabízí se možnost výletu lodí za velrybami do vln oceánu i za papuchalky hnízdícími na blízkých ostrovech u Husavíku. Poznáme i nádhernou přírodu okolí jezera Mývatn. Čekají na vás sopečné krátery, kouřící fumaroly i bouřící vodopády Dettifoss. Vykoupat se budete moci v teplých termálních vodách. To vše a mnohem více můžete zažít na našem zájezdu na Island – ostrov, který je plný kontrastů.

 

Změna programu: prodloužení o dvě noci s návratem 25. 6. odpoledne.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odlet z Prahy ve večerních hodinách.

přílet na letiště Keflavík kolem půlnoci, přesun do oblasti Borgarfjördur, kraj považovaný za domov islandských ság. Návštěva největších horkých pramenů na Islandu Deildartunguhver, produkujícím 180 litrů téměř vroucí vody za vteřinu. Zastávka v Reykholt, kde je zajímavý kostel.  Kaskády vodopádů Hraunfossar tryskající zpod lávového pole a hřmící vodopád BARANAFOSS.

nás zavede k tajuplnému N.P. SNÆFELSJÖKUL, kam J. Verne umístil svůj děj knihy „Cesta do středu země“. Budete moci navštívit jeskyni Vatnshellir (30 €) a získat představu o vzniku ostrova. Pobřeží u Arnarstrapi na úpatí ledovce Snæfelsjökul je proslulé zvláštními skalními formacemi a hnízdícím ptactvem. Nádherná „zlatohnědá“ pláž Skarðsvík Beach jakoby na Island ani nepatřila. Na severu poloostrova je rybářské moderní městečko Olafsvík, kde se nachází námořní muzeum. Dominantou a symbolem severního pobřeží poloostrova je kopec Kirkjufell „Islandský Matterhorn“ s blízkým vodopádem.

při přesunu na sever navštívíme skanzen s drnovými domky GLAUMBÆR, prohlédneme si největší město na severu ostrova Akureyri nazývané bránou severu, zastavíme se u „božského“ vodopádu Godafoss. Husavík prohlídka nejseverněji položeného města s možností fakultativního výletu na velrybího safari nebo lodí na papuchalky (cca 80 €).

Diamond circle“ neboli „Diamantový okruh“. Přesun k jezeru Mývatn, kde vystoupáme na sopku Hverfjall s panoramatickým výhledem, projdeme se skalním labyrintem lávového pole Hallarflöt, podíváme se do zatopené jeskyně Grjótagjá.  Klid a pohodu si užijeme na zalesněném skalním výběžku u jezera na HÖFði. Geotermální pole HVERÍR nás uchvátí pastelově barevnou škálou povrchu země způsobenou minerály, za které vděčí tato oblast tektonickému zlomu transkontinentálních desek.

Prohlídka hlavního města REYKJAVÍK – radnice, parlament, koncertní sál Harpa, moderní kostel Hallgrímskirja, vodojem Perlan s otočnou restaurací s výhledem na město, vila Höfdi – místo schůzky Gorbačova a Reagana. Poloostrov Reykjanes (Geotermální pole Seltún & Gunnuhver, útesy Reykjanestá, most mezi kontinenty, maják Garður) nebo alternativně Modrá laguna (70 €)světoznámé termální lázně – vykoupání a relaxace. Odlet z Islandu po půlnoci.

Úprava programu bude upřesněna.

Přílet do Prahy v časných ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Penziony, dvoulůžkové pokoje.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 000 Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Restaurace nebo z vlastních zásob. Možnost objednání sterilovaných jídel v CK.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Reykjavik (Keflavik) a zpět včetně všech poplatků a příručního zavazadla
  • přeprava mikrobusem po Islandu
  • 6x ubytování
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění
  • odbavené zavazadlo cca 2 000 Kč

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 70,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Letiště Václava Havla Praha. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz

Smlouvy o zájezdu zaslat nejlépe do 1. března. Po tomto termínu již s ohledem na nákup letenky negarantujeme uvedenou cenu.


Tento zájezd je možné spojit se zájezdem PERLY JIŽNÍHO ISLANDU.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.