fbpx

PLZEŇ S VÝLETY

Plzeň

Termín: 3. 7.- 6. 7. 2021

 

Číslo zájezdu: 170

 

Ubytování: hotel v Plzni

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 450,- Kč


Popis


Příroda a památky Plzeňska
Exkurze do Plzeňského Prazdroje a výroby Bohemia Sektu s degustací.
TIP: Objevte neobjevené zajímavosti Plzeňska

Poznávací zájezd s vycházkami nádhernou a neobjevenou přírodou Plzeňska. Mimo jiného navštívíme monumentální klášter Plasy, bývalé nejmenší město Evropy Rabštejn nad Střelou, rotundu ve Starém Plzenci a na konec navštívíme Plzeňský Prazdroj.

 

Program nebude omezen. Pouze pro hotel a památky jsou potřeba očkování (22 dní po 1. termínu)/protilátky nebo test.

Váš průvodce:

Jana Konířová

Program


V ranních hodinách odjezd, přesun na Plzeňsko. CERHOVICE – vycházka na rozhlednu Třenická hora. Vyhlídka na Český kras a Brdy. STARÝ PLZENEC – exkurze s degustací do závodu, který vyrábí BOHEMIA SEKT. ROTUNDA SV. PETRA PAVLA – románská stavba, prohlídka národní kulturní památky, vycházka. PLZEŇ – prohlídka centra města podle zájmu účastníků. Muzeum Patton Memorial Pilsen, památník obětem zla, gotický chrám sv. Bartoloměje

PLASY – cisterciácký klášter je národní kulturní památkou. Byl postaven podle plánů J. B. Santiniho Aichla a K. I. Dientzenhofera. Možnost prohlídky zajímavého interiéru. MARIÁNSKÁ TÝNICE – cisterciácký klášter a poutní kostel. Plány vypracoval také architekt J. B. Santini Aichl. Možnost prohlídky muzea s bohatými expozicemi. ŽIHLE – vycházka nedalekým skalním městečkem Viklan se zajímavými skalními útvary. RABŠTEJN NAD STŘELOU – nejmenší město ve střední Evropě. Dominantou městečka je barokní zámek se zajímavou expozicí. Zajímavá je i Loretánská kaple a další památky. HROMNICKÉ JEZÍRKO – přírodní rezervace s vyhlídkou, vycházka.

NEČTINY – novogotický zámek s cimbuřím, vycházka zámeckým parkem. MANĚTÍN – barokní perla západních Čech. Možnost prohlídky zámku, který do barokního slohu přebudoval Jan Blažej Santini Aichl. Bohatá sochařská výzdoba města, sousoší Nejsvětější Trojice na náměstí. ŽLUTICE – středověké město s historickými památkami. CHYŠE – možnost prohlídky interiéru zámku zahrnující reprezentační i obytné části včetně pokoje Karla Čapka. Vycházka rozsáhlým zámeckým parkem. Součástí zámeckého areálu je panský pivovar. Možnost ochutnávky místního piva.

HRACHOLUSKY – hráz přehrady, vycházka. STŘÍBRO – královské město rozloženo nad údolím Mže s mnoha historickými památkami. KLADRUBY – klášter je národní kulturní památkou. Expozice sv. Jana Nepomuckého. Chrám Nanebevzetí Panny Marie je unikátním dílem barokní gotiky – J. B. Santini. Vycházka. PLZEŇ – prohlídka plzeňského pivovaru Prazdroj. V odpoledních hodinách odjezd, návrat domů.

Informace


Ubytování:

hotel v Plzni, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 050,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za 540,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 3x ubytování
  • 3x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu do cílové destinace. Klientům z Liberce, Brna a Pardubic k cestě na nástupní místo doporučíme vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.