fbpx

POLSKÉ TATRY

Nejen pro vysokohorské turisty.

Termín:

NA ZAKÁZKU PRO SKUPINY

Ubytování:

penzion

Stravování:

snídaně

Průvodci:

seznamte se

Doprava: Arriva

Tatry jsou nejmenšími velehorami na světě s nejvyššími vrcholy celých Karpat. V polské části Tater na vás čekají nejkrásnější túry. Mezi nejhodnotnější přírodní scenérie patří doliny Koscielinska a Chocholowska, vrchol Giewontu a Červené vrchy, ledovcové kary a spousta jezer – v Polsku zvaných „stawy“. Zdatní účastníci budou mít možnost absolvovat Stezku orlů. Odpočinkové túry budou vedeny v oblasti Gubalówky. Ubytování bude zajištěno v Zakopaném, s možností časného odchodu na jednotlivé túry. Vždy možnost krácených túr.

1. den: odjezd ve večerních hodinách, možnost nástupu v Olomouci. Noční přesun do polských Tater přes Český Těšín.


2. den: DOLINA KOSCIELINSKA * túra Kiry – dolina Koscielinska – Ciemniak (Temniak) – Dolina Tomanowa – chata Ornak – Wawoz Krakow – Dolina Koscielinska, 8 hodin. Lehká túra: dolinou, prohlídka jeskyní, občerstvení v chatě Ornak. DOLINA KOSCIELINSKA – velmi navštěvovaná romantická dolina, vápencové útvary, ledová jeskyně. WAWOZ KRAKOW – jedinečné přírodní scenérie fantastického kaňonu. CIEMNIAK – vyhlídkový vrchol na pohraničním hřebeni.


3. den: GIEWONT * Kuznice – lanovkou na Kasprowy Wierch 1985 m. Túra Červené vrchy – Giewont 1894 m – Zakopané, 6 hodin. Lehká túra: na Giewont a zpět k lanovce. ZAKOPANÉ – letní i zimní sportovní středisko polských Tater, KUZNICE – dolní stanice lanovky na Kasprowy Wierch, východiště jednotlivých túr, GIEWONT – výrazná dominanta mimo hlavní hřeben, vynikající výhled.


4. den: ORLA PERC * Kuznice – lanovkou na Kasprowy Wierch 1985 m. Túra Swinica 2301 m – Orla Perc – Kuznice, 12 hodin. Lehká túra: vycházka po hřebeni z Kasprova vrchu na Swinici a zpět k lanovce. Prohlídka Zakopaného. Výlet pozemní lanovkou na Gubalovku. KASPROWY WIERCH – výrazný vrchol, chata, horní stanice lanovky, sjezdové tratě. SWINICA – významný vrchol na pohraničním hřebeni, překrásný výhled. ORLA PERĆ (Stezka orlů) – okřídlená pověstmi je nejpopulárnější polská hřebenovka. Tato jištěná cesta patří mezi nejkrásnější v Karpatech. GUBALOVKA – vycházka po vyhlídkovém hřebínku, panoramatické výhledy na Tatry.


5. den: MORSKIE OKO * túra Dol. Rybiego Potoka – Morskie Oko – Szpiglasowa Przelecz – Dolina Pieciu Stawow Polskich – Kozia Przelecz – chata Murowaniec 1500 m – Kuznice, 9 hodin. Lehká túra: výlet k Mořskému oku koňským povozem, vycházka. DOL. RYBIEGO POTOKA – jedna z nejkrásnějších tatranských dolin. MORSKIE OKO – největší pleso v Tatrách, turistická chata. DOLINA PIECIU STAWOW POLSKICH – otevřená půlkruhová dolina s pěti plesy. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.


6. den: návrat v ranních hodinách.

Ubytování: Zakopané, hotel Gromada, dva dvoulůžkové pokoje mají společné sociální zařízení. Na pokojích je televize V hotelu je Free WIFI.


Stravování: první dva dny balíčky (musí se brzy ráno k lanovce), třetí den snídaně formou bufetu. Možnost individuálních večeří v restauracích v centru Zakopaného.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování, 3x snídaně a průvodce.

Už to kreslíme…

© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.