fbpx

PORTUGALSKO – ZEMĚ MOŘEPLAVCŮ 

Poznávací zájezd portugalsko

Termín: 30. 4. – 6. 5. 2022

 

Číslo zájezdu: 040

 

Ubytování: hotel / penzion

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: letecky

 


Cena: 28 950,- Kč


Popis


S námi až na konec světa.
Program se absolvuje ve skupince 8 účastníků.
Lisabon – Sintra – Evora – Algarve

Nádherná přístavní města, nepřeberné množství památek a krásné pláže. To vše, a ještě mnohem víc na vás čeká v zemi na konci světa. Portugalsko se může pyšnit velmi dlouhou a bohatou historii. Portugalsko se může pyšnit nekonečným množstvím nádherných a významných památek, které jsou rozptýleny po celé zemi. Nejsou to však jen krásné památky, které z Portugalska činí zajímavou zemi. Za zmínku stojí také krásné pláže, skalnatá pobřeží a úchvatná příroda. Pěstování oliv a výroba portského vína zde mají dlouholetou tradici.

Váš průvodce:

Petr Gruss

Program


Odlet z Prahy v 6.00 hodin, přílet do Lisabonu v 8.30 hodin. Přesun na hotel.

LISABON – prohlídka historického centra. Dvoupatrové autobusy Hop on – Hop off (3 okruhy vč. Tram + výtah S. Justa) na 48 hodin v ceně zájezdu. Na náměstí Praco de Comercio, kde se nachází socha Josefa I. a je z nábřežní promenády nádherný výhled na řeku Tejo nastoupíme do historické tramvaje a vyjedeme do čtvrti Alfama, kde si prohlédneme hrad Castelo de Sáo Jorge, odkud je nejhezčí výhled na Lisabon. V rámci prohlídky hradu je ve věži Torre de Ulysses projekce Camera Obscura. Prohlédneme si klášter Sao Vincente a katedrálu Sé ze 12. století.

Belém / Baira Alto (Bus Hop on – Hop off)

LISABON – po snídani okružní jízda Lisabonem, dvoupatrový autobus nás na doveze na nejzajímavější místa v Lisabonu. Belém: Klášter sv. Jeronýma, Belémská věž, která sloužila jako pevnost a maják a památník mořeplavců. Odpoledne okruh moderním Lisabonem, možnost výstupu u lanovky, která byla postavena u příležitosti EXPO ´98. Dále možnost návštěvy delfinária (15% sleva).

Večer výjezd výtahem S. Justa nebo pozemní lanovkou do čtvrti Baira Alto, kde je možné povečeřet v některé z typických portugalských restaurací nebo poslechnout živou hudbou ve stylu fado (fakultativně), případně se procházet úzkými uličkami. Krásný je výhled z Miradouro de Sao Pedro do čtvrti Baixa.

Sintra/ Estoril /Cascais/ Guincho / Cabo da Roca (100 km)

Po snídani odjezd do SINTRA (UNESCO), prohlídka Palácio Nacional da Pena (turistika v přilehlém lesoparku s exotickou vegetací), Cascais – prohlídka bývalé rybářské vísky, nynějšího turistického letoviska. Zastávka v ESTORIL, známé díky bývalému okruhu F1 a kasinu. Letovisko Guincho s dlouhou pláží se surfaři čekající na tu vysokou vlnu. Celodenní výlet zakončíme na CABO DA ROCA – nejzápadnější bod evropského kontinentu (možnost turistiky na útesech) při dobrém počasí až do západu slunce.

Evora / Algarve (300 km)

Po snídani odjezd do EVORY. Návštěva tohoto města, které bývalo residencí mnoha portugalských králů, zahrnuje prohlídku náměstí Geraldo, kostela sv. Františka a jeho kostěné kaple a římského chrámu. ALGARVE – jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy.

Lagos / Cabo de San Vincente (60 km)

Návštěva CABO DE SAN VINCENTE – nejjihozápadnější výběžek Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u LAGOSU.
Odpoledne volno na pláži

Algarve / Lisabon (320 km)

Dopoledne volno v poledne přesun do Lisabonu: Dokončení prohlídky města. Jižní břeh řeky Teja – rozhledna na Cristo-Rei se sochou Krista, pobřeží Costa de Carica. Přesun na letiště

Přílet do Prahy ráno v 6 hodin.

Informace


Ubytování:

penziony, hotely, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

3x nocleh v Lisabonu, 2x nocleh na pobřeží Algarve.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500,- Kč.

Stravování:

snídaně. Večeře individuálně v restauracích.

V ceně je zahrnuto:

  • letenka Praha – Lisabon a zpět včetně všech poplatků
  • odbavené zavazadlo
  • přeprava mikrobusem po celém Portugalsku
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • průvodce
  • dvoudenní jízdenka na dvoupatrový vyhlídkový autobus v Lisabonu (výklad v NJ /AJ / RJ) – neomezený výstup/nástup
  • 1x jízda historickou tramvají, výtah Santa Justa

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 45,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Letiště Václava Havla Praha – Ruzyně. V případě většího počtu klientů z jedné lokality zajistíme za příplatek svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.