fbpx

POZNÁVACÍ DOLOMITY

Romantická přírodní zákoutí.

Číslo zájezdu

Termín

Ubytování

Doprava

Cena

210

12.7. – 17.7. 2017

Apartmány v rekreačním středisku Corvara.

Autobus 6 650,-/6 350,- Kč

Poznávací zájezd s nenáročnými túrami ve vysokohorském prostředí Dolomit. Je tu zájezd pro naše klienty, kteří nechtějí nebo nemohou absolvovat náročné vysokohorské túry. Určitě vás uchvátí nevšední krása bizarních ostrých skalnatých štítů. Tento zájezd je vhodný i pro děti a mládež, které putování lehce zvládnou. V maximální míře se využívají lanovky.

Průvodce: Tomáš Horák

Program

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu v jižních Čechách. Noční přesun přes Rakousko do italských Dolomit.
2. den: PRAGSER WILDSEE – vycházka okolo kouzelného jezera, o kterém se říká, že je perlou mezi dolomitskými jezery. SELLA * CORVARA 1550 m – kabinkovou lanovkou na mezistanici Boe a dál sedačkovou lanovkou k chatě F. Kostner Vallon 2530 m. Vycházka s ohledem na zdatnost jednotlivých účastníků, zpět dolů opět lanovkou. Corvara je malebným rekreačním střediskem položeným přímo pod dolomitskými velikány.
3. den: SELLA * sedlo PORDOI 2239 m – kabinkovou lanovkou na Pordoi Sp. 2950 m ve skupině Sella. Vycházka nebo nenáročná túra podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Skupina pro své souvislé skalní stěny působí jako nedobytná pevnost. Panoramatický výhled na Marmoladu 3342 m, nejvyšší horu a královnu Dolomit. Po návratu vycházka ke kapličce, pěkný výhled. LANGKOFEL * sedlo SELLA 2215 m – vycházka, možnost výletu lanovkou do svérázné skupiny. Mohutný masiv ve tvaru podkovy se skalními velikány.
4. den: GEISLER * sedlo GARDENA 2121 m – vycházka do oblasti romantických vápencových skalek. Nad loukami strmé skalní věže. S. CHRISTINA 1520 m – proslulé místo letní i zimní turistiky. Kabinkovou lanovkou do horské skupiny Geisler. Vycházka podle zdatnosti účastníků. V případě zájmu možnost dalšího výletu kabinkovou lanovkou na Seiser Alm 2005 m. Velká alpská louka se svými zvlněnými pahorky a ojedinělými ostrůvky stromů pod ostrými vápencovými štíty. Vycházka podle zdatnosti.
5. den: CORVARA – lanovkou na vyhlídkový hřeben. Panoramatické výhledy na skupinu Sella. FANES * sedlo FALZAREGO 2108 m – kostelík v průsmyku je skromný a maličký – symbol lidské zbožnosti před velikostí horské přírody. Kabinkovou lanovkou na Kleiner Lagazuoi 2778 m. Rozeklané skalní věže. Vycházka nebo túra podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Lanovkou zpět do sedla a nenáročná túra na Nuvolau. CORTINA D´ AMPEZZO – mezinárodní horské středisko ležící přímo pod ostrými štíty Dolomit. Pěkný farní kostel ze světlého kamene s charakteristickou zvonicí. MISURINA – překrásné rekreační a horolezecké středisko, krátká zastávka u jezera. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.
6. den: návrat v ranních hodinách.
Ubytování: apartmány v rekreačním středisku Corvara.
Stravování: k dispozici dobře vybavené kuchyňky. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla, bližší informace na webových stránkách nebo v pokynech zaslaných jednotlivým účastníkům.
V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování a průvodce.

© 2021 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.