fbpx

PŘECHOD JESENÍKŮ

Zájezdy 2022

Termín: 12. 8. – 14. 8. 2022 (možnost doobsazení pro muže a pro ženu)

 

Číslo zájezdu: 350

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně / polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 3 350,- Kč


Popis


Druhé nejvyšší pohoří v Česku.

Přechod hlavního hřebene Hrubého Jeseníku patří k nejkrásnějším horským túrám u nás. V létě tu na vás čekají nejen překrásné krajinné scenérie, ale i příroda plná života s množstvím neobvyklých horských květů. Hřeben Hrubého Jeseníku se táhne z Ramzovského sedla do sedla Skřítek a je dlouhý 40 km. Trasu pohodlně zvládnou i trochu zdatnější děti.

Váš průvodce:

Jan Hoška

Doprava: Casia (luxusní Setra)

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun do Ramzovského sedla 760 m v Jeseníkách. Lanovkou na Šerák 1351 m. Trasa chata Jiřího – Keprník 1421 m – Vřesová studánka – Červenohorské sedlo 1013 m. Možnost odbočky na Vozku. Včetně odbočky na Vozku 12 km. ŠERÁK – významný vrchol s chatou Jiřího, která již 120 let nabízí občerstvení. VOZKA – vyhlídkový vrchol s rozeklanými skalisky. KEPRNÍK – jeden z nejvyšších vrcholů Jeseníků. Po tomto vrcholu je pojmenováno i 13º pivo, které vyrábí pivovar v Hanušovicích. VŘESOVÁ STUDÁNKA – poutní místo s pramenem a kapličkou.

Trasa: Červenohorské sedlo 1013 m – Švýcárna – Praděd 1492 m – (Ovčárna 1277 m, celkem 13 km) – vodopády Bílé Opavy – Karlova Studánka, celkem 17 km. Lze ukončit túru na Ovčárně a použít autobus. Další možnost krácení je využít autobus s výjezdem na Ovčárnu a jít pouze na Praděd a zpět. ČERVENOHOSKÉ SEDLO – východiště túr, významné sportovní a rekreační středisko. ŠVÝCÁRNA – turistická chata, jedna z nejstarších v Jeseníkách. PRADĚD – horní plošina 162 m vysokého televizního vysílače na vrcholu Pradědu je dokonce nejvyšším bodem České republiky. BÍLÁ OPAVA – vodopády, četné kaskády a peřeje, skalní útvary a romantická zákoutí smrkového pralesa. KARLOVA STUDÁNKA – klimatické lázně. Pozoruhodné roubené lázeňské budovy, dřevěná kaple sv. Huberta, pramen železité kyselky. Nedaleko parkoviště je geologická expozice.

Ovčárna 1277 m – Petrovy kameny 1438 m – Velký kotel – Jelení hřbet – Jelení studánka – sedlo Skřítek 877 m. celkem 15 km. OVČÁRNA – východiště pěších i lyžařských túr ležící uprostřed pohoří. PETROVY KAMENY – nejznámější skalní útvar Jeseníků opředený množstvím nejrůznějších pověstí. VELKÝ KOTEL – přírodovědecky významná lokalita. JELENÍ HŘBET – rozložitý, poměrně plochý vrchol. Bohatá flóra. SKŘÍTEK – ploché sedlo kterým prochází hlavní komunikace Ostrava – Hradec Králové.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 380,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x snídaně
  • pojištění
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové). Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 4 osob): Liberec a Trutnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.