fbpx

PROVENCE A MONAKO: KRÁSY JIŽNÍ FRANCIE

Klášter Senanque - poznávací zájezd Provence

Termín: 17. 7. – 23. 7. 2024

 

Číslo zájezdu: 450

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 13 950,- Kč


Popis


Za vůní levandule a nevšedními zážitky.

Provence neboli také Provence-Alpy-Azurové pobřeží je jedním z nejzajímavějších francouzských regionů. Jedná se o slunečný region obklopený z jihu Středozemním mořem, ze severu alpskými vrcholy a ze západu řekou Rhônou. Provence je kombinací nádherné krajiny provoněné levandulí, nad kterou se tyčí vrcholky Alp. Historické památky, moře, již zmiňovaná levandulová pole i cypřišové a piniové háje, živá města a klidné vesnice. Pro turisty je velmi oblíbená a hojně navštěvovaná francouzská Riviéra.

Váš průvodce:

Bohuslava Bubeníčková

Program


Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd do Francie.

MONACO * MONTE CARLO – prohlídka druhého nejmenšího městského státu. Za návštěvu stojí Oceánografické muzeum, ale svou pozornost si zaslouží i královský palác nebo botanická zahrada.

AVIGNON – prohlídka papežského města. Za zmínku stojí papežský palác, městské hradby nebo katedrála. Vycházka na vyhlídku na řeku Rhónu. AVEN D´ORGNAC – nejkrásnější jeskyně oblasti je populárním cílem návštěvníků. PONT DU GARD – unikátní akvadukt z dob Římské říše. Impozantní vodovod přes řeku Gard je nejznámější svého druhu v Evropě. Mohutný třípatrový most, který přiváděl vodu do města Nimes.

SAINTES-MARIES-DE-LA-MER – malá vesnička je centrem oblasti Camargue. CAMARGUE – přírodní rezervace v deltě řeky Rhôny je proslulá oblast mokřadů. Vyhlídková plavba lodí přes rezervaci. LES BAUX-DE-PROVENCE – skalní město situované na vápencovém skalním ostrohu, rozhled na deltu řeky Rhóny.

KLÁŠTER SÉNANQUE – nejznámější cisterciácký klášter regionu Provence leží doslova mezi levandulemi. Jejich pěstováním se také mniši živili. GORDES – na skalním ostrohu se rozprostírá nádherné městečko, které si vybralo k životu mnoho filmových režisérů, skladatelů, herců i malířů. ROUSSILLON – městečko proslulé těžbou okru, přírodního barviva žluté až červené barvy. K těžbě tu docházelo už od prehistorických dob a přinášel místním bohatství až do 19. století. THE OCHRE TRAIL – stezka podél zvlněných okrových útesů zbarvených ohnivými tóny barev.

MARSEILLE – největší francouzský středomořský přístav, starý přístav. Notre-Dame-de-la-Garde – neobyzantská bazilika vévodí městu, zvonici zakončuje obrovská socha Panny Marie, interiér je obložen mramorem. Možnost fakultativního lodního výletu. CHATEAU D´IF – internace politických vězňů, ostrov proslavil A. Dumas svým románem Hrabě Monte Christo. Alternativně na ostrov FRIOUL s možností koupání. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v poledních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotel IBIS, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství

příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 4x ubytování,
  • 4x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 50,- Kč/den pro klienty do 70 let,
děti do 15 let 35 Kč/den,
senioři nad 70 let 85 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.