fbpx

VÝLETY SE SALZBURSKOU KARTOU

Zwölferhorn

Termín:    Lze zorganizovat pro skupiny.

Číslo zájezdu: 300

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 14 450,- Kč


Popis


Lanovkami za kruhovými výhledy.

Poznávací zájezd s vycházkami, případně s lehkou turistikou, se slevovou Salzburskou kartou. Tento zájezd navazuje na zájezd se slevovou Salzburskou kartou s ubytováním v Thumersbachu u Zell am See. V celé oblasti se nachází nespočet různých lanovek. Nezapomeňte na plavky. V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami a vstupné do pamětihodností podle uvedeného programu.

Váš průvodce:

Bohuslava Bubeníčková

Program


Odjezd v ranních hodinách, možnost nástupu i v jižních Čechách. Přesun do Rakouska. ST. GILGEN 546 m – lázeňské město ležící na okraji jezera Wolfgangsee. ZWÖLFERHORN SEILBAHN – kabinkovou lanovkou na Zwölferhorn 1476 m. Lanovka stoupající vzhůru nabízí nezapomenutelné pohledy nejen na sedm jezer, ale i na masiv Dachsteinu. Od horní stanice můžete podniknout malou vycházku. POSTALM – výjezd mýtnou silnicí do sportovního střediska. Okolí Postalmu je největší rakouskou selskou oblastí a druhou největší alpskou náhorní rovinou v Evropě.

GOSAU 932 m – malebná rekreační obec. GOSAUKAMMBAHN – kabinkovou lanovkou na Zwieselalm 1480 m. Výhled na Dachsteinský ledovec, jezero Gosausee, skalní hřeben Gosaukamm a Tennengebirge. Vycházka na Jabloneckou chatu. GOSAUSEE – vycházka podle romantického jezera. ABTENAU – rekreační obec. KARKOGELKOMBIBAHN – výlet kabinkovou lanovkou, pěkné výhledy. Zpět dolů lanovkou nebo letní bobovou dráhou. LAMMERKLAMM – vycházka soutěskou.

OBERTAUERN – horské sedlo, sportovní středisko. GRÜNWALDKOPFBAHN – čtyřsedačkovou lanovkou na hřeben Radstadtských Taur do výšky 2000 m. Pěkný výhled, možnost vycházky. MAUTERNDORF – prohlídka středověkého hradu s bohatou expozicí. Hrad byl kdysi obávaným státním vězením, zajímavé obytné komnaty biskupů. GROSSECKBAHN – moderní kabinkovou lanovkou. Vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků.

HOHENWERFEN – vycházka na rozsáhlý hrad. Pěkný výhled do údolí i na okolní hory. ALPENDORF – výlet kabinkovou lanovkou. Panoramatické výhledy na Vysoké Taury. GIPFELBAHN FULSECK – výlet kabinkovou lanovkou, výhledy na Vysoké Taury. GASTEINALPENTHERME – podvečerní pobyt v termálních lázních, bazény s teplotou vody 24 až 34ºC. Výhledy na okolní hory.

FLACHAU – lyžařské sportovní středisko v rámci areálu SKI AMADÉ. STARTJET BAHN – výlet lanovkou na Kogalm 1900 m. Možnost vycházky. WAGRAIN 838 m – malebná obec s mnoha starými domy. Přírodní krásy a pohostinnost místních obyvatel se zde snoubí s čistou vodou a svěžím horským vzduchem. Na místním hřbitově je pohřben J. Mohr, autor textu vánoční písně Tichá noc. GRAFENBERGBAHN – kabinkovou lanovkou na Grafenberg 1708 m. Výhled na Radstädterské Alpy. V rekreačním středisku je krytý i venkovní bazén.

SALZBURGER FREILICHTMUZEUM – rozsáhlý skanzen se 60 stavbami z celého Salzburska. SALZBURG * prohlídka památek. HOHENSALZBURG – pevnost, zajímavá expozice, výhledy na město. REZIDENCE – nádherné zdobené interiéry. MOZARTŮV RODNÝ DŮM – prohlídka muzea. SALZBURG SCHIFF FAHRT – lodní výlet po řece Salzach. V případě zájmu přírodopisné muzeum, či jiné pamětihodnosti na Salzburskou kartu zdarma. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

Penzion v letovisku Eben in Pongau, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím.

Příplatek za jednolůžková pokoj 2 950,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 750,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 5x ubytování
  • 5x snídaně
  • slevová „Salzburská karta“
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 40,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude nástupní místo Dobruška. Poté autobus pokračuje přes Prahu. Klientům z Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.