fbpx

ŘÍM A NEAPOL: AŽ NA VESUV A OSTROV CAPRI

Řím Neapol Capri Vesuv Pompeje - poznávací zájezd

Termín: 24. 8. – 1. 9. 2024 

 

Číslo zájezdu: 180

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 18 950,- Kč


Popis


Putování po památkách UNESCO.

Poznávací zájezd do oblasti střední a jihozápadní Itálie. Účastníci na vlastní oči spatří perlu Toskánska Florencii, věčný Řím, kouřící Vesuv, legendární Neapol a seznámí se s celou řadou antických a středověkých památek. Celý den stráví na jednom z nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře – Capri.

Váš průvodce:

Šárka Finková

Program


Odjezd v dopoledních hodinách, noční přesun přes Rakousko do Itálie. Možnost nástupu v jižních Čechách.

FLORENCIE (UNESCO) – starobylá metropole Toskánska, obrovské množství uměleckých klenotů, překrásné okolí. DÓM – honosně zdobený s výraznou kopulí, která ční nad srdcem města. BAPTISTERIUM – slavné bronzové dveře, nejstarší budova ve městě. PIAZZA DELLA SIGNORIA – slavné náměstí, dnes promenáda turistů. GALLERIA DELL´ACCADEMIA – akademie krásných umění, nejslavnějším exponátem je Michelangelův David. GALERIE UFFIZI – největší umělecká galerie v Itálii. Nocleh.

Dopoledne přesun. ŘÍM (UNESCO) * věčné město s celou řadou historických a kulturních památek. Pěší okruh městem. KOLOSEUM – nejvýznamnější římský amfiteátr. KAPITOL – Kapitolská muzea s krásnými sbírkami plastik a obrazů, výhled na Forum Romanum. FORUM ROMANUM – společenské středisko města, jednotliví císaři zde nechávali budovat nové chrámy a památníky. KONSTANTINŮV OBLOUK – vítězný oblouk, jeden z posledních monumentů císařského Říma. ŠPANĚLSKÉ SCHODY – srdce turistického Říma. FONTÁNA DI TREVI – nejznámější fontána, symbol města. PANTHEON – chrám „všech bohů“, nejlépe zachovalá antická stavba v Římě. Nocleh.

TIVOLI * VILLA ADRIANA – jedinečný archeologický areál. MONTECASSINO – slavný benediktinský klášter. Nádherný výhled do okolí.

VESUV – krátký výstup na proslulou sopku. POMPEJE (UNESCO) – antické město na úpatí Vesuvu, prohlídka archeologického areálu.

CAPRI – celodenní lodní výlet na jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších ostrovů Tyrhénského moře. Příkré vápencové útesy, bohatá flóra, pěkné výhledy, vycházky, možnost koupání. Možnost návštěvy „Modré jeskyně“.

NEAPOL – bláznivá a zmatená, ale také svůdná a fascinující. Místní mafie Camorra není tak proslulá jako její sicilský protějšek. Prohlídka centra města (UNESCO) – Dóm, Castel Nuovo, Národní archeologické muzeum, královský palác a Galleria Umberto I.

ŘÍM – dokončení prohlídky hlavního města Itálie. VATIKÁN * CHRÁM SV. PETRA – nejvýznamnější křesťanská svatyně přitahuje poutníky a turisty ze všech koutů zeměkoule. VATIKÁNSKÁ MUZEA – nejvýznamnější umělecké sbírky, Sixtinská kaple. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v poledních hodinách.

Informace


Ubytování:

hotely, 1x ve Florencii, 2x v Římě, 3x v oblasti Sorrenta (dvoulůžkové pokoje),

příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 6x ubytování,
  • 6x snídaně,
  • průvodce.

V ceně není zahrnuto:

vstupné do jednotlivých objektů dle programu (některé vstupy nutné objednat před zájezdem),

cestovní pojištění.

V cestovní smlouvě je nutné uvést, zdali máte zájem o rezervaci vstupenky do Vatikánských muzeí (příplatek 800 Kč), sdruženou vstupenku do Kolosea, Fora Romana a Palatina (příplatek 600 Kč) a galerie Uffizi (750 Kč). Rezervace je závazná.

Cestovní pojištění:

balíček komplexního cestovního pojištění 50,- Kč/den pro klienty do 70 let,

děti do 15 let 35 Kč/den,

senioři nad 70 let 85 Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

nástupní místa sestavujeme s přihlédnutím k bydlišti účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Nová Paka, Hořice, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu, Beroun a Plzeň. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení.

Pro skupiny nad 6 osob zajistíme svoz za příplatek: například  Liberec a Turnov, Trutnov  (250,- Kč/osoba/obě cesty).

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.