fbpx

SALZBURSKO – MALÝ RÁJ

Pohodová turistika zájezd Rakousko

Termín: 2. 7. – 9. 7. 2022

 

Číslo zájezdu: 150

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 13 450,- Kč


Popis


Kouzelné Salcbursko.

Poznávací zájezd s vycházkami. Nabízíme velmi zajímavou dovolenou se Salzburskou kartou. Salzbursko se pyšní překrásnou alpskou krajinou korunovanou množstvím třítisícových vrcholů. Lanovkami se dostanete na vrcholy s dalekými výhledy. Plavky s sebou, protože na Salzburskou kartu je do některých bazénů vstup zdarma. V ceně zájezdu je jízdné všemi lanovkami, vstupné do soutěsek, bazénů a pamětihodností podle seznamu partnerů Salzburské karty a uvedeného programu.

Váš průvodce:

Jiří Tichý

Doprava: Casia (luxusní Setra)

Program


Odjezd v odpoledních hodinách, ubytování v Českých Budějovicích. Možnost večeře v Masných krámech.

Přesun do Rakouska. GOLLING – městečko s větším počtem lidových staveb. GOLLINGERWASSERFALL – vycházka k 62 m vysokému vodopádu, který je často populárním námětem romantických malířů. WERFENWENG 971 m – sportovní letovisko. IKARUS KABINENBAHN – kabinkovou lanovkou na Bischlinghöhe 1836 m. Panoramatický výhled od Vysokých Taur po Dachstein.

KRIMMLERSKÉ VODOPÁDY – nejvyšší rakouské vodopády a zároveň největší vodopády ve střední Evropě, tuto grandiózní přírodní podívanou vysokou 400 m si nemůžete nechat ujít, k nejkrásnějším vyhlídkovým místům vede pohodlná cesta. Hned vedle vstupu k vodopádům je expozice Světa vodních divů. NEUKIRCHEN – hezké rekreační středisko. WILDKOGELBAHN – kabinkovou lanovkou na hřeben Kitzbülských Alp. Panoramatické výhledy na impozantní štíty Vysokých Taur. Vycházka podle zdatnosti. BRAMBERG – zajímavé národopisné muzeum, malý skanzen. MITTERSILL – muzeum národního parku Vysoké Taury. ZELL AM SEE – malebné město na břehu stejnojmenného jezera. Možnost návštěvy vyhřívaného bazénu. Jsou zde také skluzavky a sprchy s vodními tryskami.

VYSOKÉ TAURY * WEISSEE GLETSCHERWELT – kabinkovou lanovkou do ledovcového světa Rudolfs Hütte 2315 m a pak ještě sedačkovou lanovkou do výše 2 600 m. Vycházka podle zdatnosti jednotlivých účastníků. Vynikající výhledy na alpské ledovce. KAPRUN – rekreační a sportovní středisko. SIGMUND-THUN-KLAMM – řeka Kaprun si zde vyhloubila cestičku a vytvořila překrásnou soutěsku.

LEOGANG 840 m – klimatické lázně, středisko rekreace a turistiky, kostel s rokokovou výzdobou a mnoho starých, malebných domů. Možnost návštěvy areálu několika bazénů s obrovskou skluzavkou a divokým vodním kanálem. LEOGANGER BERGBAHNEN – kabinkovou lanovkou se vznesete do oblak. ASITZHÖHE 1758 m – pěkná vycházka na Wildenkar Kogel 1900 m. SESSELBAHN BÜRGALM – sedačková lanovka vás vyveze do nádherného alpského světa, vhodné východisko pro vycházku nebo lehčí túru, s možností odpočinku na alpských farmách. MARIA ALM – malá vesnice se známými lyžařskými terény, kostel P. Marie z roku 1480 s věží vysokou 84 m.

LOFER – malebné rekreační středisko. ALMENWELT LOFER – ALMBAHN – kabinkovou lanovkou na alpské louky. Túra podle zdatnosti. Možnost občerstvení na salaších, podmáslí, chléb se špekem či sádlem. Možnost krácení při použití mikrobusu – jízdné není v ceně karty. VORDERKASERKLAMM – budete stoupat romantickou soutěskou ve skalní průrvě. LAMPRECHTSOFENLOCH – zajímavá jeskyně. SEISENBERGKLAMM – divoká soutěska přístupná po chodníku a lávkách.

BAD GASTEIN 1097 m – mezinárodně proslulé lázeňské město ležící v krásném velehorském údolí. Romantické centrum města s vodopádem. VYSOKÉ TAURY – STUBNERKOGELBAHN – kabinkovou lanovkou na Stubnerkogel 2230 m. Vycházka podle zdatnosti. Možnost přechodu atraktivní vzdušné lanové lávky, která je 140 m dlouhá. Výhled na alpské skupiny Goldberggruppe a Ankogelgruppe. FELSENTHERME – odpoledne koupání ve skalních termálních lázních. Pěkné výhledy na okolní štíty Vysokých Taur. Teplota vody od 24 do 34 ºC. Sauna v ceně. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

Návrat v ranních hodinách.

Informace


Ubytování:

penzion, dvoulůžkové pokoje.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 680,- kč

Stravování:

v Rakousku polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 6x ubytování
  • 5x polopenze
  • Salzburská karta
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 45,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a České Budějovice. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 4 osob): Liberec a Trutnov (200,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.