fbpx

SEVERNÍ SLOVENSKO: ORAVA A NÍZKÉ TATRY

Poznávací zájezdy na Slovensko

Termín: 2. 8. – 6. 8. 2023

 

Číslo zájezdu: 350

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 250,- Kč


Popis


S jízdou horskou železnicí nebo návštěvou jeskyně.

Poznávací zájezd s lehkou turistikou za přírodou a památkami severního Slovenska. Kysuce je tak trochu zapomenutý kraj. Je zde mnoho roztroušených osad. Orava, nejsevernější slovenský region, oplývá sice překrásnou, avšak trochu drsnou přírodou. Liptov je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Slovenska.

Váš průvodce:

seznamte se

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovensko. KYSUCE * STARÁ BYSTRICA – první Slovenský orloj. VYCHYLOVKA – Muzeum kysucké doliny, výlet kysuckou horskou lesní železnicí.

ORAVA * SPÁLENÁ DOLINA – výlet novou lanovkou do oblasti Roháčů. Vycházka podle zdatnosti. Z polany Zverovka se otvírají pěkné pohledy na hřeben Roháčů. BRESTOVÁ – Muzeum oravské dědiny s bohatě zařízenými interiéry leží v Roháčské doline. ORAVSKÁ PŘEHRADA – výlet vyhlídkovou lodí po největší vodní ploše Slovenska se zastávkou na Slanickém ostrově, kde je expozice tradičního lidového umění.

ORAVA * PODBIEL – jeden z nejdokonaleji dochovaných souborů původní lidové architektury na Slovensku. Cesta je lemována původními domy. TVRDOŠÍN – dřevěný římskokatolický kostel Všech svatých s cenným interiérem. ORAVSKÝ HRAD – středověký hrad se zajímavými interiéry leží na vysoké vápencové skále. Z vyšších míst jsou pěkné výhledy.

STŘEDNÍ LIPTOV * DEMÄNOVSKÁ JESKYNĚ SVOBODY – překrásná sintrová výzdoba se stalaktity, stalagmity a stalagnáty. Jeskyní protéká podzemní tok říčky Demänovky. CHOPOK 2024 m – výlet lanovkou na třetí nejvyšší vrch Nízkých Tater. Panoramatický výhled. SVÄTÝ KŘÍŽ – mohutný dřevěný artikulární kostel s velmi cenným interiérem. LIKAVA – vycházka na zříceninu hradu, výhled na Dolní Liptov.

DOLNÍ LIPTOV * VLKOLÍNEC (UNESCO) – kabinkovou lanovkou na Malino Brdo a vycházka do obce Vlkolínec, kde najdete vzorně udržované roubenky horského typu. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:30 hodin.

Informace


Ubytování:

Hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 2 200,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, poplatek se nevyžaduje.

Stravování:

Snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 980,- Kč.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 4x ubytování
  • 4x snídaně
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Svitavy a Olomouc. Klientům z  Brna nebo Pardubic doporučíme při cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. Při zájmu větší skupiny zajistíme za příplatek svoz.

Svoz (min. 6 osob): Liberec a Turnov (250,- Kč/osoba za obě cesty)

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.