fbpx

SKÁLY JANOVICKÉHO RUDOHOŘÍ

Úchvatné skalní město v Polsku.

Termín: NA ZAKÁZKU PRO SKUPINY

 

Číslo zájezdu: 890

 

Doprava: autobus

 


Cena: 590,- Kč


Popis


Romantická oblast ve stínu Krkonoš.

 

Rudawy Janowickie je žulové pohoří navazující zhruba v severním směru na hlavní krkonošský hřeben. Oblast je začleněna do přírodního parku Rudawski park Krajobrazowy. Samotný název „Rudawy“ upozorňuje na těžební činnost, která tady probíhala už ve středověku. Kromě vyhlídkových kopců se zde nachází mnoho skalních útvarů, pročež oblast patří také k oblíbeným horolezeckým destinacím. Možnost výběru trasy z několika variant.

Váš průvodce:

seznamte se

Doprava: pohodlný autobus od AD-ZIKMUND

 

Program


Pěší trasa:

1. etapa výstup Karpnicka Przelecz – Sokolík – Krzyzna Góra – Karpnicka Przelecz, celkem 2,5 hodiny.

2. etapa: přechod Karpnicka Przelecz – Staroscinskie Skaly – Skalny Most – zřícenina hradu Bolczów – Janowice Wielkie, celkem 3,5 hodiny. Alternativně 2. etapa výstup Janowice Wielkie – zřícenina hradu Bolczów – Janowice Wielkie, celkem 1,5 hodiny.

SOKOLÍK – zalesněnému vrcholu vládnou skalky, nad kterými se zvedají dvě skály vysoké čtyřicet metrů. Ty se nazývají Blíženci a jsou vidět i z notné dálky. Na vyšší z nich lze vyjít po železném schodišti, nabízí kruhový rozhled. KRZYZNA GÓRA – na vrcholu najdete skalní útvary s vyhlídkou a křížem. Výhledy na masiv Krkonoš. Poblíž, mezi dalšími skalisky, se nachází skalní hrádek Sokolec. STAROSCINSKIE SKALY – skalní město se nalézá na vrcholu kopce a tvoří významný vyhlídkový bod. Malebné žulové skalní městečko (věže, brány, průlezy) na vrcholu Lví hory s vyhlídkou na Krkonoše. SKALNY MOST – dva od sebe oddělené žulové bloky, jež u vrcholku spojuje přírodou vytvořený kamenný most. Podle naučné stezky zajímavé skalky a pěkné vyhlídky. BOLCZÓW – romantická, poměrně rozsáhlá, zřícenina hradu.

Informace


V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění – 24,- Kč / den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyráží obvykle z Královehradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude Jičín. Klientům z Prahy, Brna nebo Pardubic doporučíme vlakové spojení. V případě zájmu více osob zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.