fbpx

SLAVNOST SHÁNĚNÍ STÁD

Svátečně vyzdovené krávy

Termín: 13.9. – 15.9.2024

 

Číslo zájezdu: 200

 

Ubytování: penzion

 

Stravování: polopenze

 

Doprava: autobus

 


Cena: 7 250,- Kč


Popis


V tyrolském údolí Wildschönau.

Shánění skotu z pastvin se skvělou atmosférou. 

Babí léto a slavnosti shánění stád v jednom z nejkrásnějších tyrolských údolí. V dlouhém horském údolí uvidíte slavnost shánění stád v plné kráse. Právě v Tyrolsku má Almabtrieb velkou tradici a ve Wildschönau je jedna z nejvyhlášenějších. Ze salaší a pastvin vysoko v horách je sháněno několik set kusů zvířat do údolí, aby mohli pohodlně přečkat zimu na farmách a zemědělských usedlostech. Součástí průvodu jsou vyzdobené kusy dobytka s květinovými čepci, sedláci v krojích, lidové kapely. Vše končí selským trhem a lidovou slavností.  

Váš průvodce:

Jan Hoška

Program


Odjezd v ranních hodinách, celodenní přesun do Tyrolska.  KRAMSACH – skanzen lidových statků z celého Tyrolska.

ALMABTRIEB – účast na slavnostech shánění stád v údolí Wildschönau. Při tradičním shánění dobytka v obci Auffach v údolí Wildschönau místní farmáři vedou více než 500 překrásně nastrojených zvířat z horských pastvin do údolí. Hlavní slavnost s trhem s lidovým uměním a farmářským trhem se koná na parkovišti lanovky Schatzbergbahn v Auffachu. O dobrou náladu a skvělou atmosféru se starají místní lidové kapely. WILDSCHÖNAU – jedno z nejkrásnějších tyrolských údolí s malebnými horskými loukami a rázovitými vesnicemi.  AUFFACH 869 m – kabinkovou lanovkou SCHATZBERGBAHN na vrchol Schatzberg 1898 m. Lehká túra či vycházka. Zpět do údolí stejnou lanovkou. SCHATZBERG – romantický vrchol s pěknými výhledy na Kitzbühelské a Zillertálské Alpy a vrcholy Vysokých Taur.  

KUFSTEIN – „perla Tyrolska“. Městu nad řekou Inn vévodí mohutná pevnost a v jedné její věži jsou největší venkovní varhany na světě.

Odjezd v odpoledních hodinách, návrat do 22:00 hodin. 

Informace


Ubytování:

penzion, hotel, dvoulůžkové pokoje včetně příslušenství.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1 500,- Kč. 

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

polopenze.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava
  • 2x ubytování
  • 2x polopenze
  • průvodce

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu
  • cestovní pojištění

Cestovní pojištění:

Baliček komplexního cestovního pojištění 30,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Autobus vyjíždí z Královéhradeckého kraje (Jičín, Trutnov, Hradec Králové) a u tohoto zájezdu bude pokračovat přes Prahu a jižní Čechy. Klientům z Liberecka, Brna a Pardubic doporučíme k cestě na nástupní místo vhodné vlakové spojení. V případě zájmu více osob z jedné oblasti zajistíme svoz.

Více informací o nástupních místech.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2022 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.