fbpx

SLOVÁCKÉ SLAVNOSTI VÍNA

Vesnická památková rezervace Petrov – Plže

Termín: 6. 9. – 8. 9. 2024

 

Číslo zájezdu: 190

 

Ubytování: hotel

 

Stravování: snídaně

 

Doprava: autobus

 


Cena: 4 950,- Kč


Popis


Nejoblíbenější vinobraní.

Poznávací zájezd do kraje lahodného vína, folkloru, lidových tradic, řemeslného umu, radosti a dobrých lidí. Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jedinečnou akcí, kde se snoubí temperament lidových tradic, kultury, pestrost slováckých krojů, muziky, živelnosti a spontánní atmosféry. Královské město Uherské Hradiště – srdce Slovácka – nabízí neopakovatelný zážitek a ochutnávku živého folkloru v duchu vinařských tradic, lidové písně a tance. Slavnosti nejsou „obyčejným“ folklorním festivalem, ale skutečnou reprezentativní národopisnou slavností více než šedesáti měst a obcí z celého regionu Slovácka.

Váš průvodce:

Václav Svatý

Program


Odjezd v ranních hodinách, přesun na Slovácko. BUCHLOV – majestátní hrad stojí na zdaleka viditelném kopci. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentující vývoj bytové kultury. VELEHRAD– jedno z nejvýznamnějších poutních míst v České republice je úzce spojeno s cyrilometodějskou tradicí.

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – účast na Slováckých slavnostech. Vstupné se neplatí. Čeká vás Hradišťský jarmark s prezentací lidových řemesel a prezentace celého Slovácka. Večer vinné sklepy s cimbálovými muzikami. CELÝ DEN JSOU OTEVŘENÉ PAMÁTKY: Františkánský klášter, kostel Františka Xaverského, bývalý justiční palác, Slovácké muzeum, areál měšťanských vinných sklepů a další.

STRÁŽNICE – slovácký skanzen (muzeum vesnice jihovýchodní Moravy). PLŽE – vinné sklepy, památková rezervace lidové architektury. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20:00 hodin.

Informace


Ubytování:

hotel Fabrika v Uherském Hradišti, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím,

příplatek za jednolůžkový pokoj 800,- Kč.

V případě, že klient souhlasí s ubytováním s osobou stejného pohlaví ve dvoulůžkovém pokoji, příplatek za jednolůžkový pokoj se nevyžaduje.

Stravování:

snídaně.

V ceně je zahrnuto:

  • přeprava,
  • 2x ubytování,
  • 2x snídaně,
  • průvodce,

V ceně není zahrnuto:

  • vstupné do jednotlivých objektů dle programu,
  • cestovní pojištění.

Cestovní pojištění:

baliček komplexního cestovního pojištění 10,- Kč/den.

Více informací o cestovním pojištění zde.

Nástupní místa:

Nástupní místa sestavujeme podle bydliště jednotlivých účastníků.

Více informací o nástupních místech zde.

Fotogalerie


Inspirace


Videa


Nezávazná objednávka


© 2024 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.