SLOVENSKÉ A MAĎARSKÉ TERMÁLY

S vyhlášenou budapešťskou tržnicí.

Číslo:

460

Termín:

25. 10. – 28. 10. 2018

Cena:

3 550,- / 3 400,- Kč

Ubytování:

penzion/soukromí

Stravování:

vlastní

Průvodci:

Jan Hoška

Lubomír Hoška

Doprava: nová Setra (firma Casia), AD-Zikmund

Pokyny

Kam na podzim? Přece do slovenských a maďarských termálních lázní. I když termín je ve školních prázdninách, svátek vychází na neděli, proto by termály měly být volnější. Ty se poslední dobou stávají častým podzimním cílem českých turistů. Relaxační a léčebné pobyty jsou každým rokem populárnější. Slovensko láká především tím, že zde není jazyková bariéra a ceny jsou na celkem dobré úrovni.

1.den: odjezd v ranních hodinách.

Nástupní místa:

BUS 1: Trutnov, (Hostinné), Vrchlabí, Stará Paka, Nová Paka, Lázně Bělohrad, Hořice, Hradec Králové

BUS 2: Jičín, Hořice, Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Letovice, Brno, Hustopeče, Břeclav
Praha – rychlík do Hradce, Liberec – rychlík do Staré Paky
+ po dohodě kdekoliv na trase

Další místa: Praha, Liberec, Turnov, Trutnov, Semily

možnost nástupu v Brně. Předpokládaný příjezd do 13.30 hodin. VEĽKÝ MEDER – termální prameny vyvěrají z hloubky 1500 m o teplotě až 76,5ºC. Příznivě působí na kloubní poruchy, nemoci páteře, svalů a na celkovou regeneraci organismu. Rekonstruovaný moderní areál poskytuje služby ve svém krytém nebo kombinovaném bazénu s teplotou vody 32 až 37ºC. K dispozici rodinný zábavní bazén s atraktivní Vodní věží. Lze využít krytý plavecký bazén. Do něho jsou nutné koupací čepice. Bazény můžete využívat až do 21.00 hodin.


2. den: GYÖR – historické město čtyř řek s krásným barokním jádrem. Město bylo sídlem biskupa a svědkem korunovací maďarských králů, dodnes je chráněno hradbami. Moderní termální bezchlorové lázně byly otevřeny v roce 2003, když kronikáři zaznamenali léčivé účinky již ve středověku. Alkalická, hydrogen-uhličitanová, 67ºC teplá voda s vyšším obsahem jodidu tryská z hloubky dva tisíce metrů. K dispozici jsou vnitřní i venkovní bazény s léčivou vodou, vnitřní i venkovní rekreační a plavecké bazény (vířivky, tobogány, vodopády, kruhové proudy) s vodou teplou 29 až 37ºC. Samoobslužná restaurace nabízí místní speciality.


3. den: BUDAPEŠŤ * královna Dunaje. Budapešť je jediným hlavním městem na světě, které se může pyšnit více než 80 vřídly a termálními prameny. Dopoledne krátká prohlídka historické části města, bazilika sv. Štěpána – z kopule pěkný výhled, Parlament. VELKÁ TRŽNICE (Vásárcsarnok) – možnost nákupu ve vyhlášené tržnici, kde seženete vše od značkových oděvů po tokajské víno a klobásy. SZÉCHENYI – odpoledne pobyt v secesních termálních lázních. Vnitřní léčivé i venkovní termální bazény s vodou teplou 28 až 40o C, saunou a rychlou vodou.


4. den: VEĽKÝ MEDER – dopoledne koupání. V odpoledních hodinách odjezd, návrat do 20.00 hodin.

Ubytování: penzion ve Veľkém Mederu.


Stravování: k dispozici kuchyňky. Večeře individuálně v restauracích. V cestovní kanceláři lze objednat sterilovaná jídla.


V ceně je zahrnuta: přeprava, 3x ubytování a průvodce.


Nástupní místa:

BUS 1: Trutnov, (Hostinné), Vrchlabí, Stará Paka, Nová Paka, Lázně Bělohrad, Hořice, Hradec Králové,

BUS 2: Jičín, Hořice, Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Letovice, Brno, Hustopeče, Břeclav
Praha – rychlík do Hradce, Liberec – rychlík do Staré Paky

+ po dohodě kdekoliv na trase

Praha, Mladá Boleslav a další místa na dotaz.

© 2018 by CK HOŠKA TOUR - Vyrobeno s v Lázních Bělohradě.


Užíváním webu souhlasíte se zpracováním údajů soubory cookies.